افق روشن
www.ofros.com

کارگران شرکت کندلوس درگفتگو با ایلنا: ما ضرر كردیم

خبرگزاری کار ایران                                                                                           چهارشنبه ١٦ دی ۱٣٨٨

کارخانه تولیدی کندلوس که زمانی ازمعتبرترین واحد های تولیدی فراورده های لینی در شمال کشور محسوب گردیده و عمده اقلام تولیدی آن به خارج از کشور صادر می شد؛ امروز یکی از واحد های صنعتی دارای بحران شناخته می شود.
ایلنا: کارخانه تولیدی کندلوس که زمانی از معتبرترین واحد های تولیدی فراورده های لبنی در شمال کشور محسوب و عمده اقلام تولیدی آن به خارج از کشور صادر می‌شد. تنی چند از کارگران کندلوس در مصاحبه اختصاصی با ایلنا در تنکاین گفتند: در حال حاضر این شرکت با یکسری مسائل و مشکلاتی مواجه شده که بیش از هر چیزی کارگران آن متضرر می شوند.
به ادعای كارگران از جمله این مشکلات عدم تشکل شورای اسلامی کار ، و پرداخت نشدن پاداش های سالیانه و خود داری اداره بیمه تامین اجتماعی عباس اباد از تمدید دفاتر بیمه کارگران است.
گفته می‌شود بدهی شرکت به سازمان تامین اجتماعی دلیل تمدید نشدن دفترچه‌های بیمه است بطوری که حتی در ماه های قبل لیست بیمه كارگران بدون واریز حق بیمه از سوی کارفرما ارسال می‌شده است. كارخانه كندلوس به دلیل تاخیر چهار ماهه در پرداخت مطالبات ٨۵ كارگر خود و بدهی به سازمان تامین اجتماعی در حال حاضر یکی از واحد های صنعتی دارای بحران شناخته می شود .
این کارخانه در شهرک صنعتی سلمانشهر در حوزه جغرافیایی فرمانداری شهرستان عباس آباد و از نظر اداره کار و امور اجتماعی در حال حاضر زیر نظر اداره کار شهرستان تنکابن قرار دارد . کارگران كه در مورد شرایط کار خود از بی مهری مدیر عامل کارخانه نسبت به خود گله بسیار دارند تاكنون چند بار از روی ناچاری به فرمانداری نیز مراجعه كرده‌اند.