افق روشن
www.ofros.com

تجمع كاركنان هتل آزادی و قراردادهای سفید امضاء


خبرگزاری کار ایران                                                                                      چهارشنبه ٢۵ آبان ماه ١٣٩٠

كاركنان هتل آزادی تجمع كردند

صبح امروز(٢٣ آبان) بیش از ١٠٠ نفر از كاركنان هتل بزگ آزادی به علت عدم بازگشت به كار؛ بعداز تعمیرات اساسی هتل كه از سال ٨٦ شروع شده است، در مقابل این هتل تجمع كردند
.ایلنا: یكی از كارگران تجمع كننده هتل آزادی گفت: این هتل كه وابسته به بنیاد مستضعفان است از سال ٨٦ جهت بازسازی و تعمیرات اساسی؛ كلیه پرسنل خود را اخراج كرد و مسئولین هتل تعهدات محضری داده‌اند بعداز اتمام تعمیرات كلیه كاركنان اخراجی هتل بازگشت به كار شوند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، وی ادامه داد: در این مدت كلیه كاركنان از بیمه بیكاری اداره كار استفاده می‌كردند اما متاسفانه هم اكنون كه تعمیرات هتل به اتمام رسیده است از آغاز به كارمجدد و ورود افراد به هتل جلوگیری به عمل می‌آید. این نماینده كارگران هتل آزادی ادامه داد: در صورت عدم بازگشت به كار ما كه قانونی است؛ به تجمع خود در روزهای آتی ادامه می‌دهیم. هتل بزرگ آزادی یكی از هتلهای ۵ ستاره طراز اول پایتخت با كاربری تجاری و دیپلماتیك و سابقه بیش از سه دهه فعالیت است كه دارای ۴٣٢ اتاق و ۵٠ سوئیت و سایر امكانات رفاهی است.

******

علی بیگی در گفت‌و‌گو با ایلنا: قراردادهای سفید امضاء ساماندهی می‌شود

ایلنا: رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار سراسر کشور گفت: طی نشستی که با وزیر داشتیم مقرر شد روند ساماندهی قراردادهای سفید امضاء در پیش نویس اصلاح قانون کار لحاظ شود.
اولیاء علی بیگی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا افزود: اگر بخواهیم به سمت اصلاح واقعی قانون کار حرکت کنیم باید نسبت به رفع مشکلات جامعه کارگری اقدام کنیم. وی با تاکید بر لزوم مبارزه با رفتارهای غیر شرعی در واحدهای تولیدی تصریح کرد: تسویه حساب‌های قبل از شروع به کار از معضلات جامعه کارگری کشور محسوب می‌شود که باید نسبت به رفع معضلات آن اقدام کرد.
علی بیگی‎ در خصوص تعیین مصوبه مزدی کارگران در سال آینده اظهارداشت: مصوبه مزدی کارگران بر اساس تورم ماه‌های بهمن و اسفند ماه هر سال محاسبه می‌شود.
رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار سراسر کشور یاد آور شد: در مورد تعیین مصوبه مزدی کارگران باید به قانون احترام بگذاریم.