افق روشن
www.ofros.com

جانباختن یك كارگر در موتورخانه استادیوم آزادی


خبرگزاری کار ایران                                                                                            یکشنبه ١٠ بهمن ١٣٨٩


مرگ یك كارگر در موتورخانه استادیوم آزادی

براثر انفجاری كه روز پنج شنبه گذشته در قسمت موتور خانه استادیوم یكصد هزار نفری ورزشگاه آزادی رخ داد، یكی از كاركنان این مجموعه به نام رحمت آقایاری ۵۵ ساله جان خود را از دست داد.
به گزارش ایلنا به نقل از سایت نظام آباد، نكته جالب توجه اینكه این سومین اتفاقی است كه در ۵ سال گذشته در این مجموعه منجر به مرگ می‌شود.در سال ٢٠٠٦ میلادی در فروردین ماه ٨۵ در بازی های انتخابی جام جهانی در دیدار بین تیم های ایران و ژاپن پس از خروج تماشاگران از ورزشگاه آزادی، به علت ازدحام زیاد جمعیت، چند نفر جان خود را از دست دادند.در مسابقه دو و میدانی بانوان كه سال گذشته انجام شد یكی از شركت كنندگان از شهر یاسوج به علت برخورد با نرده های پیست دو و میدانی جان خود را از دست داد و این بار، این سومین اتفاقی است كه منجر به فوت آقا یاری كارگر بخش خدمات مجموعه ورزشی آزادی شد.البته اتفاقات خونین ورزشگاه پیر غرب تهران به همین جا ختم نمی‌شود. چند ماه پیش نونا پسانین دختر ورزشكار رشته پرش ارتفاع در حالی كه همراه تیم باشگاهش برای شركت در مسابقات لیگ از مشهد به تهران آمده بود درمحوطه این ورزشگاه دچار حادثه شد و در ١۵ سالگی با سقوط درب آهنی روی كمرش دچار ضایعه نخاعی شد.
مسئولان ورزشگاه آزادی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با این توجیه كه تیم كارشناسی در حال بررسی برای یافتن دلیل اصلی این حادثه است از اظهار نظر رسمی در این مورد خودداری می‌كنند. فشار بخارآب ، انفجار گاز ، فرسودگی تجهیزات یا اشكال كاربر در به كارگیری آنها دلایلی است كه ممكن است باعث بروز این اتفاق شده باشند و مدیر جدید ورزشگاه آزادی موظف است در آینده ای نزدیك پس از دریافت نظر تیم كارشناسی نسبت به هر یك از آن ها پاسخگو باشد. حسن ضیاء آذری یكی دو ماه پیش پس از ١٢ سال ریاست بر ورزشگاه آزادی از سمت خود كنار رفت و تركاشوند ، رئیس شركت توسعه و تجهیز اماكن ورزشی فردی به نام خاك كار را به عنوان سرپرست به جای او نشاند.