افق روشن
www.ofros.com

بازهم تجمع کردند ITI کارگران

خبرگزاری کار ایران                                                                                           چهارشنبه ۵ اسفند ۱٣٨٨


کارگران ITI بازهم تجمع کردند

كارگران صنایع مخابراتی راه دور ایران (ITI) امروز نیز به تجمع اعتراضی خود در مقابل استانداری فارس ادامه دادند؛در این تجمع، كارگران با خود پلاكارت‌هایی داشته كه بر روی آن به اجرا نشدن مصوبه اخیر ریاست‌جمهوری اشاره شده بود.
ایلنا: كارگران صنایع مخابراتی راه دور ایران (ITI) امروز نیز به تجمع اعتراضی خود در مقابل استانداری فارس ادامه دادند. یكی از كارگران كارخانه صناذیع مخابراتی راه دور ایران در گفت‌وگو با ایلنا گفت: كارگران این كارخانه، امروز نیز در اعتراض به پرداخت نشدن ١٣ ماه مطالبات معوقه خود مقابل استانداری فارس تجمع كردند.
به گفته این كارگر در تجمع امروز، كارگران در دست خود پلاكارت‌هایی داشته كه بر روی آن به اجرا نشدن مصوبه اخیر ریاست‌جمهوری اشاره شده بود.
در جریان سفر اخیر رئیس‌جمهور به استان فارس، هیات دولت در خصوص تامین اعتبار این كارخانه خصوصی‌سازی شد، مصوبه‌ای را تصویب كرده بود.
حدود ٦٠٠ كارگر كارخانه صنایع مخابراتی راه دور ایران از چهار روز پیش با اجتماع در مجاورت كارخانه و مقابل استانداری فارس خواهان پرداخت ١٣ ماه حقوق معوقه خود شدند. به گفته كارگران این كارخانه، ١٣ ماه بی‌حقوقی باعث شده تا پای بسیاری از كارگران به دادگاه‌های خانواده باز شود.
به گفته یكی از كارگران، در جریان تجمع امروز، اجتماع‌كنندگان به نشانه اعتراض در سوت‌هایی كه همراه خود داشتند دمیدند.
پیش از این نیز كانون شوراهای اسلامی كار استان فارس نسبت به كارگران می‌گویند، تا زمانی كه گوش شنوایی برای رسیدگی به خواسته‌های آنها پیدا نشود. برای دریافت مطالب معوقه و بازگشایی مجدد كارخانه به پیگیری‌های خود ادامه خواهند داد.

-------------------

تجمع كارگران ITI برای دریافت مطالبات معوقه

به دنبال تاخیر ١٣ ماهه در پرداخت مطالبات كارگران كارخانه صنایع مخابراتی راه دور ایران، جمعی از كارگران این كارخانه در سه روز گذشته در مجاورت كارخانه و مقابل استانداری فارس تجمع كردند؛ این كارخانه ٦٠٠ كارگر دارد.
ایلنا: به دنبال تاخیر ١٣ ماهه در پرداخت مطالبات كارگران كارخانه صنایع مخابراتی راه دور ایران (ITI)، جمعی از كارگران این كارخانه در سه روز گذشته در مجاورت كارخانه و مقابل استانداری فارس تجمع كردند.
كارگران صنایع مخابراتی در گفتگو با ایلنا اعلام كردند كه برای دومین بار در ٢ روز گذشته مقابل استانداری فارس تجمع كرده‌اند. این كارگران گفتند كه سه روز پیش نیز با تجمع در محدوده جاده منتهی به محل كارخانه صنایع مخابراتی راه دور ایران، اعتراض خود را نسبت به پرداخت نشدن ١٣ ماه مطالبات معوقه اعلام كردند.
هم‌اكنون تعداد كارگران شاغل در این كارخانه با اجرای قوانین بازنشستگی به حدود٦٠٠ كارگر كاهش یافته است.
كارگران افروزدند: به منظور دریافت قطعی مطالبات خود به اجتماع‌های كارگری خود ادامه خواهند داد.
به گفته این كارگران، مقامات مسوول در استانداری در حالی خواهان بازگشت كارگران به كارخانه‌هستند كه هنوز هیچ راهكاری برای پرداخت مطالبات معوقه به نتیجه نرسیده است.