افق روشن
www.ofros.com

تجمع کارگران قند و تصفیه شکر و بازنشستگان صندوق هواپیمایی هما


خبرگزاری کار ایران                                                                                  چهارشنبه ٢۴ اسفند ماه ١٣٩٠

تجمع کارگران کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز

رئیس شورای اسلامي كار کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز گفت: بیش از ۷۰ کارگر کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز صبح امروز به دليل عدم دریافت حقوق و مزایای و سایر مطالبات یک سال گذشته خود در مقابل درب ورودی ساختمان استانداری اهواز تجمع کردند.
ایرج امامی در گفتگو با خبر نگار ایلنا با اشاره به بلاتکلیفی این کارگران معترض در یک سال گذشته و اینکه همه این کارگران با تعطیلی این کارخانه بیکار شده‌اند خاطر نشان کرد: این کارگران از عدم پرداخت بیمه‌های درمانی خود از شهریور ماه امسال و اینکه دفتر چه‌های درمانی آنان توسط تامین اجتماعی تمدید نمی‌شود نگران و معترض شده‌اند.
به گفته وی کارگران متقاضی بازنشستگی این واحد تولیدی نیز به جهت اینکه لیست بیمه‌ای معوق و جاری این کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده است در بازنشستگی خود دچار مشکل شده‌اند.
او گفت: کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز به جهت مشکلات مدیریتی و مهم‌تر از آن واردات بی‌رویه قند شکر و همچنین بی‌توجهی مسئولان استانی تعطیل شده است.
او گفت: مالکیت این کارخانه در گذشته بر عهده بانک ملی و ملت بوده که با افزایش مشکلات این واحد تولیدی با تصویب هیات دولت به وزارت صنایع جهت راه اندازی مجدد واگذار شد.
او با اشاره به اینکه تا کنون کارگران این کارخانه چندين بار جهت دریافت مطالبات قانونی خود دست به تجمع زده‌اند، اظهار داشت: با سفر فردای رئیس جمهور به استان خوزستان ما باز هم با تجمع خود خواستار دريافت مطالبات قانونی‌مان خواهيم بود.

------------------------------

بازنشستگان صندوق هواپیمایی هما تجمع كردند

دو هزار بازنشسته شرکت هواپیمایی‌ها صبح امروز در مقابل ساختمان اداره مرکزی هما به جهت عدم دریافت مطالبات چند ساله اخیر خود دست به تجمع اعتراض آمیز زدند.
ایلنا: جمعي از بازنشستگان شرکت هواپیمایی‌ها صبح امروز در اعتراض به عدم دریافت مطالبات چند ساله اخیر خود در مقابل ساختمان اداره مرکزی هما دست به تجمع زدند.
یکی از بازنشستگان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: به رغم اینکه صندوق بازنشستگي هواپیمایی يكي از بزرگ‌ترین صندوق‌هاي بازنشستگی كشور است متاسفانه به جهت خالی بودن صندوق از پرداخت سنوات و مطالبات چند ساله بازنشستگان خود خودداری می‌‌شود.
او با اشاره به اینکه مدیرعامل هواپیمایی هما صبح امروز پرداخت مطالباتمان را تا پایان اردیبهشت ماه وعده داده است افزود: هنوز حقوق اسفند و عیدی ما پرداخت نشده است.
او با بیان اینکه اين صندوق بازنشستگی ۱۴ هزار بازنشسته دارد گفت: صندوق بازنشستگی خالی است و حقوق بهمن ما هم با تاخیر پرداخت شد.