افق روشن
www.ofros.com

انفجار در تعمیرگاه چهار مجروح و جان باختن یک کارگر، سقوط در چاه فاضلاب


خبرگزاری کار ایران                                                                                             شنبه ٢۴ دی ماه ١٣٩٠

انفجار در تعمیرگاه چهار مجروح بر جای گذاشت

انفجار مخزن گاز اسیتیلن (كاربیت) در یك تعمیرگاه خودرو در شهر ری منجر به مجروح شدن ۴ نفر از کارگران و مشتریان این كارگاه شد. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری ١٢۵، وقوع حادثه انفجار در ساعت ١٧:٢٧ دقیقه دیروز طی تماس شهروندان با سامانه ١٢۵ اطلاع داده شد که آتش نشانان ایستگاه ٩ به محل حادثه در شهر ری، بزرگراه سلمان فارسی اعزام شدند.
جلال ملکی فرمانده آتش نشانان اعزامی در این باره گفت: بنا به اظهار شاهدین کارگران تعمیرگاه سرگرم کار بودند که ناگهان مخزن گاز استیلن با صدای وحشتناکی در داخل تعمیرگاه منفجر شد.
وی افزود: بر اثر موج انفجار و پرتاب شدن تکه های مخزن، ۴ نفر از افراد حاضر در تعمیرگاه به نام های مجتبی-س ۵٠ ساله، حسن-الف ٦۵ ساله، یعقوب ج ۵٠ ساله و حمید ج ٢٢ ساله به سختی مجروح شدند.
این فرمانده آتش نشانی با اشاره به این که بر اثر این انفجار سه دستگاه خودرو نیز در تعمیرگاه دچار خسارت شدند، گفت: بدنبال وقوع این حادثه در داخل تعمیرگاه، آتش سوزی جزئی رخ داد که بلافاصله توسط کارگران و افراد حاضر در محل با استفاده از شیلنگ آب خاموش شد.
ملکی در خصوص علت این انفجار اظهار داشت: احتمال دارد برگشت گاز کاربیت به داخل مخزن و ایجاد واکنش گرمازا در داخل آن منجر به ازدیاد بیش از حد فشار و در نهایت انفجار یکباره این مخزن شده باشد.

-------------------

کارگر مقنی با سقوط در چاه فاضلاب جان باخت

مقنی ٢۵ ساله‌ای براثر سقوط به عمق ١۵ متری چاه فاضلاب جان خود را ازدست داد.
به گزارش ایلنا، علی اسدی افسر آماده منطقه چهار عملیات آتش‌نشانی تهران در این‌باره گفت: در پی تماس كارگران با سامانه ١٢۵، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران، آتش‌نشانان ایستگاه ۴۵ و گروه نجات ٨ این سازمان را در ساعت ١٨ روز جمعه به محل حادثه در بلوار شهید لشگری، نرسیده به چهار راه ایران خودرو اعزام كرد. اسدی ادامه داد: آتش‌نشانان پس از حضور در محل متوجه شدند یک مقنی ٢۵ ساله كه برای عملیات لایروبی قصد داشت به درون چاه برود به علت انتشار واستنشاق گازهای سمی، هنگام پایین رفتن از چاه کنترل خود را از دست داده و به عمق ١۵ متری چاه فاضلاب افتاده است.
وی درخصوص عملیات آتش نشانان اظهار داشت: نجاتگران آتش نشانی با فرستادن سیلندر هوا و استفاده از لباس‌های مخصوص وارد چاه شدند و این کارگر را به بالای چاه انتقال دادند كه عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه بعد از انجام معاینات اولیه مرگ این مقنی جوان را تائید و اعلام کردند.