افق روشن
www.ofros.com

ادامه اعتراضات کارگران پارس متال


خبرگزاری کار ایران                                                                                                شنبه ١٢ تیر ١٣٨٩


كارگران پارس‌متال: برای دریافت مطالبات شكایت می‌كنیم

برخلاف ادعای كارفرما وضع كارخانه به هیچ وجه عادی نیست/ نسبت به برقراری شرایط عادی در كارخانه خوشبین‌نیستیم/ برای دریافت مطالبات خود علیه كارفرما در ادراه كار شكایت كردیم.
ایلنا: كارگران كارخانه پارس متال می‌گویند برای دریافت مطالبات خود در اداره كار مشغول طرح شكایت علیه كارفرمای این كارخانه هستند. به گزارش خبرنگار ایلنا، در پی تجمع هفته گذشته جمعی از كارگران كارخانه پارس متال كه در مقابل برگزار شد یكی از این كارگران گفت: وزارت صنایع و معادن به كارفرمای پارس متال تكلیف كرده است تا هر چه زودتر شرایط كارخانه را به حالت عادی باز گرداند اما كارگران همچنان نسبت به این موضوع خویش بین نیستیم به گفته وی مسوولان وزارت صنایع و معادن براساسنامه‌ای كه توسط نهاد ریاست‌جمهوری به تجمع‌كنندگان داده شده بود این اقدام را كرده‌اند.
وی با رد هرگونه ادعا مبنی بر فعالیت كارخانه پارس متال و پرداخت به موقع مطالبات كارگران یادآورشد: حداقل در ۵ ماه گذشته مطالبات هیچ كارگری پرداخت نشده و شنیده می‌شود كه كارفرما قصد اخراج كارگران قراردادی خود را دارد.
این درحالی است كه در پی انتشار خبر تجمع كارگران كارخانه پارس متال كارفرمای این كارخانه با انتشار جوابیه‌ای وضعیت تولید و كار در پارس متال را عادی توصیف كرد. كارگران پارس متال همچنین مراجعه دسته جمعی خود و همكارانشان به اداره كار برای طرح شكایت علیه كارفرمای خود خبر می‌دهند.
به گفته این كارگران از بعد تجمع اخیر كارگران در دسته‌های ١٠٠ نفره به اداره كار مراجعه كرده‌اند ما به صورت انفرادی از بابت پرداخت نشدن مطالبات خود علیه كارفرما شكایت كنند.
كارگران می‌گویند پیش از این نیز به صورت دسته جمعی شكایتی را علیه كارفرمای خود تنظیم كرده بودند. شركت پارس متال با حدود ٣۵٠ كارگر در زمینه تولید لوله و گلوله‌های چدنی فعالیت دارد.