افق روشن
www.ofros.com

كارگران شركت چینی البرز مقابل استانداری قزوین تجمع كردند

خبرگزاری کار ایران                                                                              سه شنبه ٣ شهریور ۱٣٨٨

كارگران شركت چینی البرز به دلیل عدم پرداخت حقوق ومزایا در مقابل استانداری قزوین تجمع كردند. به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، تنی چند از كارگران اعلام داشتند كه علی‌رغم تولید این شركت و صدور كالاهای تولیدی به كشورهای عراق، تركیه، آذربایجان، حقوق و مزایای چهار ماه و بخشی از عیدی و پاداش معوقه آنها هنوز پرداخت نشده است.
یكی از كارگران گفت: این شركت قدیمی مشكل تولید وفروش ندارد بطوری كه تولید شركت نسبت به قبل حدود ٧٠ درصد افزایش داشته است. وی افزود: عدم پرداخت مطالبات كارگران درحالی است كه برخی كاركنان این شركت هم اكنون معادل ۵ كارگر حقوق می‌گیرند.
این گزارش حاكی است ٤١٩ نفر از كارگران شركت چینی البرز كه ١٠٠ نفر آنان را خانم‌ها تشكیل می‌دادند در این تجمع حضور داشتند.
شركت چینی البرز با تولید انواع ظروف چینی یكی از تولیدكنندگان قدیمی مستقر در شهر صنعتی البرز است كه در پی خصوصی‌سازی، تاكنون تجمعات كارگری متعددی در برگذار شده‌است.
به گفته عید علی كریمی دبیر اجرایی خانه كارگر قزوین، كارگران این كارخانه كه در ۵ سال گذشته مدیریت خصوصی را تجربه كرده‌اند، ‌بابت سه ماه حقوق و عیدی و پاداش معوقه خود طلبكار هستند.
وی افزود: هفته گذشته این كارگران چندین بار در محل كار خود تجمع كرده بودند. كریمی افزود: با وجود آن‌كه مدیریت فعلی شركت نسبت به مدیران سابق موفقیت بیشتری داشته اما معلوم نیست چرا بحران در این واحد تولیدی همچنان ادامه دارد.