افق روشن
www.ofros.com

تجمع كارگران مخابرات راه دور شیراز امروز هم ادامه داشت


ایلنا                                                                                                            دوشنبه ٢٨ آذر ماه ١٣٩٠

تجمع كارگران مخابرات راه دور شیراز امروز هم ادامه داشت

ایلنا: تجمع اعتراض آمیز كارگران شركت مخابراتی راه دور (ITI) شیراز به دلیل عدم اجرای مصوبات دولت در خصوص این واحد صنفی كه از روز شنبه شروع شده بود امروز با بستن خیابان شدت گرفت.
نایب ‌رئیس انجمن اسلامی شرکت مخابراتی راه دور شیراز با بیان مطالب فوق، اظهار داشت: كارگران این شركت امروز صبح نیز به علت عدم توجه مسئولان استانی و كشوری به اعتراضاتشان با بستن خیابان كه چند ساعتی به طول انجامید، شدت بخشیدند.
هاشم شمشیری كه خود در این تجمع حضور داشت، افزود: معاون فرماندار استان فارس با حضور در جمع معترصین وعده هایی مبنی بر تحقق خواسته های كارگران می‌دهند.
شمشیری افزود: كارگران شركت مخابراتی راه دور (ITI)، تا زمانی كه نتیجه ای از این اعتراصات حاصل نشود به تجمع خود در روزهای آتی ادامه می‌دهند، چرا كه این كارگران چیزی برای از دست دادن ندارند.

---------------------------

كارگران شرکت مخابراتی راه دور شیراز بار ديگر تجمع كردند

جمعی از کارگران شرکت مخابراتی راه دور ایران (ITI) در اعتراض به عدم اجرای مصوبات دولت در مورد این واحد صنعتی، ‌ مقابل استانداری فارس تجمع کردند. نایب‌رئیس انجمن اسلامی شرکت مخابراتی راه دور شیراز با اعلام این خبر به ایلنا گفت: حدود ۲۰۰ نفر از کارگران شرکت مخابراتی راه دور ایران در اعتراض به تأخیر در اجرای مصوبات هیأت دولت، از دیروز شنبه در مقابل ساختمان استانداری فارس تجمع کرده‌اند.
هاشم شمشیری ضمن انقاد از بی‌تفاوتی مسئولین نسبت به وعده‌های خود، اظهار داشت: کارگران در تجمع خود با سر دادن شعارهای مختلفی خواستار اجرای مصوبات هیأت دولت و پرداخت ۲۴ ماه مطالبات معوق خود هستند.
او افزود: هیأت دولت نیز پس از دور دوم سفر استانی خود به شیراز و با دستور اکید رئیس جمهور مبنی بر حل مشکلات شرکت ITI و واگذاری پروژه‌های مختلف از سوی وزارتخانه‌های صنایع و معادن، ارتباطات و فناوری اطلاعات و دفاع از پشتیبانی نیروهای مسلح، مقرر کرد بخشی از مطالبات کارگران و نقدینگی مورد نیاز از محل صندوق حمایت از واحدهای صنعتی پرداخت شود، که تنها بخشی از مصوبه هیأت دولت توسط وزارت صنایع اجرا و گوشه‌ای از مطالبات کارگران پرداخت شده اما ۲۴ ماه از حقوق آنان همچنان پرداخت نشده است.
شمشیری ادامه داد: بسیاری از بازنشستگان این شرکت تا کنون مطالبات قانونی و سنوات خود را در یافت نکرده‌اند و اجرای طرح بازنشستگی در این شرکت از سال ۹۰ متوقف شده، حال آنکه بسیاری از این کارگران دارای شرایط بازنشستگی هستند.
او با اشاره به اینکه تا کنون مسئولین با وعده‌های مكرر، خود را پیگیر مطالبات ما نشان می‌دادند، تاکید کرد: این کارگران تا وصول مطالبات قانونی خود به تجمع ادامه می‌دهند.