افق روشن
www.ofros.com

تجمع كارگران نساجی مازندران، حق التدریس‌های

فنی و حرفه‌ای و اعتصاب ٤ روزه کارگران شرکت آهنگری


ایلنا - مهر - ایسنا                                                                                         چهارشنبه ۵ مرداد ماه ١٣٩٠

تجمع كارگران نساجی مازندران در مقابل استانداری مازندران

آتعدادی از كارگران واحد نساجی مازندران صبح سه شنبه به دلیل عدم دریافت١٣ ماه حقوق خود برای چندمین بار در مقابل استانداری مازندران تجمع نمودند . به گزارش ایلنا، این کارگران که هفته گذشته با تجمع در مقابل فرمانداری قائمشهر واستانداری مازندران خواستار مطالبات معوقه خود پس از ما هها شدند که با حضور معاون سیاسی وامنیتی استانداری مازندران در جمع کارگران وقول مساعد برای پیگیری حقوق بحق کارگران دادند.
تعدادی ازکارگران معترض در گفتگویی با ایلنا اظهار داشتند هفته گذشته استاندار مازندران ونماینده ولی فقیه دیداری از کارخانه داشتند وایشان بدون درک وضعیت معیشیتی ما ،از کارگران خواستند که با صبوری این وضعیت اسفناک را تحمل نمایند.
كارگران نساجی مازندران اظهارمیدارند علیرغم اینكه مدیران اعلام میدارند با مشكلا ت نقدینگی روبرو هستند ظرف چند ماه گذشته ١۵٠ نفر به استخدام این شركت درآمده اند واین مغایرت با گفته مسئولان شركت است.
قابل ذکر است تا لحظه ارسال خبر هیچ مسئولی در جمع کارگران حضور پیدا ننموده است.

--------------------------

تجمع حق التدریس‌های فنی و حرفه‌ای مقابل مجلس

جمعی از حق‌التدریس‌های آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای کل کشور با سابقه سه سال تا ۱۲ سال در اعتراض به اجرا نشدن قانون استخدام در مقابل مجلس تجمع کردند. تجمع کنندگان که سه شنبه از سراسر کشور در مقابل مجلس حاضر شده بودند, مشکل خود را عدم اجرای قانون استخدام در خصوص حق التدریسان آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای کل کشور بیان کردند.
یکی از تجمع کنندگان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مشکل ما این است که از فروردین سال جاری آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای کل کشور از آموزش و پرورش جدا و زیر نظر آموزش عالی قرار گرفت بنابراین وزیر آموزش و پرورش زیر بار اجرای این قانون درباره ما نمی‌رود و آموزش عالی هم توجهی به این موضوع نمی‌کند.
تجمع کنندگان تاکید کردند تا حل نشدن موضوع استخدام با اجرای قانون به تجمع خود مقابل مجلس شورای اسلامی ادامه خواهند داد.
آنان پیش از این در نامه نگاری‌هایی به ریاست جمهوری هیئت تحقیق و تفحص مجلس از مراکز آموزش عالی کشور در سال ۸۵، وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم، ریاست مجلس شورای اسلامی، فرمانداران، استانداران، سازمان بازرسی کل کشور، دیوان عدالت اداری و دفتر توسعه و راهبردی ریاست جمهوری مشکلات خود را بیان کردند.

--------------------------

اعتصاب ٤ روزه کارگران شرکت آهنگری تراکتورسازی تبریز

ایسنا: از پایان گرفتن اعتصاب ٤ روزه کارگران شرکت آهنگری تراکتورسازی تبریز خبر داد .
بنا به همین گزارش تجمع كارگران شركت خصوصی آهنگری تراكتورسازی تبریز پس از گذشت چهار روز با قبول اجرایی شدن برخی از خواسته‌های آنان به پایان رسید. درادامه این گزارش دررابطه با مطالبات کارگران اعتصابی آمده است:
پیگیری و اجرایی شدن قرارداد بهره‌وری كه در گذشته امضا شده بود، افزایش مدت زمان قرارداد، رسمی شدن كارگران قراردادی با سابقه كاری بالای چهار سال و...
بدنبال اعتصاب کارگران جلسه ای باشرکت ١٠ نفراز منتخبان کارگران، مسوولان اداره كل استان تبریز، رییس انجمن صنفی كارفرمایان استان، دبیر كمیسیون كارگری فرمانداری تبریز، مسوولان سیاسی و اطلاعاتی استان، رییس كانون شوراهای اسلامی كار استان و اعضای هیات مدیره شركت آهنگری تراكتورسازی تشکیل شد ودراین جلسه قرارشد برخی از مطالبات کارگران اجرائی شود.