افق روشن
www.ofros.com

درخواست كارگران پلاستیك شاهین، ریزش

ساختمان دو کشته پنج زخمی و اخراج در کارخانجات آمل


ایلنا - ایسنا - اینا                                                                                                    شنبه ۴ تیرماه ١٣٩٠

درخواست كارگران پلاستیك شاهین از تامین اجتماعی غرب تهران

ایلنا: جمعی از كارگران شركت پلاستیك شاهین كه درمحدوده جاده ساوه قرار دارد، اظهار داشتند: از مدیركل تامین اجتماعی غرب تهران استدعا داریم كه به مشكلات بازنشستگی ما رسیدگی كند.
این كارگران درگفت‌وگو با خبرنگارایلنا افزودند: ما حدود ۴۵ كارگر هستیم كه طبق قانون بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان‌آور می‌توانیم با ٢٠ سال سابقه كار بازنشسته شویم اما به دلیل وجود مشكلاتی جزئی این امر تاكنون به تعویق افتاده است.
آنان با بیان اینكه هیچ مشكل قانونی در زمینه بازنشستگی خود نداریم ،تصریح كردند: اگر مسئولان اداره‌كل تامین اجتماعی غرب تهران كمی سریع‌تر به پرونده ما رسیدگی كنند مشكل ما برطرف می‌شود.

-----------------------------------

ریزش ساختمان در مشهد دو کارگر کشته و پنج زخمی به جا گذاشت

ریزش ساختمان ۵ طبقه پروژه مسکن مهر درمنطقه گل بهار مشهد ۵ مجروح و ٢ کشته برجای گذاشت.
مهدی رضایی در گفت‌وگو با ایسنادر درباره این حادثه گفت: در ساعت ١٢:٣٠ روز پنجشنبه آتش‌نشانان مشهد از طریق تماس آتش‌نشانان منطقه گل‌بهار در جریان وقوع ریزش‌آواری در منطقه محل احداث پروژه مسكن مهر در گل‌بهار قرار گرفتند.
وی افزود: امدادگران با حضور در صحنه حادثه دریافتند یكی از ساختمان‌های پنج طبقه پروژه مسکن مهر كه بیش از ٦٠ واحدی داشته است بنا به دلایلی دچار ریزش شده است.
رضایی با بیان اینكه این ساختمان اسكلت‌بندی شده و آماده بتن‌ریزی بود گفت: شدت حادثه به گونه‌ای بود كه آرماتوربندی ساختمان كاملا تخریب شده بود.
وی با بیان اینكه این ساختمان آماده بتن‌ریزی بوده گفت: بنا به دلایلی نامشخص این ساختمان در هنگام بتن‌ریزی دچار ریزش می‌شود.
رضایی با بیان اینكه این حادثه در زمان استراحت كارگران ساختمانی اتفاق افتاده گفت: در این حادثه ٧ نفر گرفتار شدند كه متاسفانه دو نفر از آنان كه مردی ۴٠ ساله و پسری ٢٣ ساله در زیرآوار گرفتار و جان خود را از دست دادند.
به گفته وی، حجم‌آوار به گونه‌ای بود كه علاوه بر آتش‌نشانان گل‌بهار، مشهد و چناران نیروهای امدادی هلال احمر به همراه سگ‌های زنده‌یاب و دستگاه‌های حس‌گر حرارتی به منطقه اعزام شدند.
رضایی با بیان اینكه عملیات آواربرداری و امداد و نجات تا ساعت ۴ بامداد جمعه ادامه داشت گفت: كارشناسان آتش‌نشانی در حال حاضر در محل حادثه حضور دارند و تحقیقات آنان در خصوص علت ریزش ٦۴ واحد ساختمان و نحوه ریزش ساختمان در هنگام بتن‌ریزی ادامه دارد.
دكتر رضا وفایی نژاد رییس مركز فوریت‌ها و حوادث غیرمترقبه خراسان رضوی، درباره ریزش آوار ساختمان ۵ طبقه منطقه گلبهار مشهد به ایسنا گفت: امدادگران پس از دریافت وقوع این حادثه در منطقه گل‌بهار به منطقه اعزام شدند و در دقایق ابتدایی پنج تن از مصدومان این حادثه را به بیمارستان منتقل كردند.
وی افزود: متاسفانه دو كارگر كه مشغول استراحت بودند در زیرآوار گرفتار شده كه در ساعت ٢٠:١۵ شب پنجشنبه جسد یكی از آنان از زیر آوار بیرون كشیده شد.
به گفته وفایی‌نژاد، در ساعت 3 بامداد نیز امدادگران و آتش‌نشانان، جسد یكی دیگر از كارگران محبوس شده در زیر خاك را بیرون كشیدند

-----------------------------------

اخراج هزاران کارگر شاغل در کارخانجات شهر آمل

آژانس ایران خبر: در نتیجه نادیده گرفتن و عدم اجرای ماده ١٠٣ قانون تامین اجتماعی، هزاران کارگر شاغل در کارخانجات و مراکز تولیدی مستقر در شهر آمل از کار اخراج خواهند شد.بنا به گفته دبیر انجمن صنفی كارفرمایان مازندران، در نتیجه عدم اجرای قانونی یاد شده که بر مبنای آن واحدهای تولیدی و صنعتی كه بیش از ظرفیت و سهام خود اقدام به جذب نیرو كنند از تخفیف ٢٠ درصدی از پرداخت حق بیمه برخوردار می‌شدند، بیش از ۵ هزار و ٧٠٠ کارگر شاغل در شماری از مراکز شهر آمل از کار اخراج خواهند شد.

پنجشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۰
١۵٢٣٩٧٢١٠ ٢٩٨٧٠٦٠۵٣ ٣۵٠ ٤ ۴٠ ۵٧ ٥ ٦۴٣ ۶ ٧٠٠ ٨٠ ٩٨۴٠ ٠ ١٣٨٨ ١٣٨۵٩ ١٣٩٠ ٢٠٠٧ ٢٠٠٨ ٢٠٠٩ ٢٠١١٠٠٠