افق روشن
www.ofros.com

تجمع كارگران نساجی مازندران و اخراج ١٦۵ نفر از كارگران مواد غذایی مهرام


ایلنا - اینا                                                                                                چهارشنبه ٢٨ اردیبهشت ١٣٩٠

تجمع كارگران نساجی مازندران برای چندمین بار

كارگران نساجی مازندران پیش از ظهر امروز به دلیل عدم دریافت حقوق چندین ماهه خود درمقابل فرمانداری قائمشهر تجمع نمودند.
به گزارش ایلنا، كارگران كه مسیر محل كارخانه تا فرمانداری را پیاده طی نمودند در اعتراضی آرام با در ددست داشتن پلاكاردو پارچه خواستار مطالبات حقوق معوقه خود شدند.
چند تن از كارگران كه نخواستند نامشان فاش شود در گفتگویی با خبرنگار ایلنا گفتند: هیچ مقام ومسئولی تاكنون جواب قانع كننده ای به ما نداده است وما قربانی سیاسی بازی ورفع تكلیف كسانی قرار گرفته ایم كه با وعده ما را سرگردان نموده اند.
نساجی مازندران یكی از كارخانه‌های بزرگ نساجی در كشور به شمار می‌رود به دلایل سوء مدیریت و عدم عوامل اقتصادی در طی ٢٠ سال گذشته دچار بحران شده است. براساس مصوبه سفر نخست هیئت دولت به استان مازندران مقرر شد این واحدهای نساجی بازسازی و احیا شوند.
این تجمع اعتراض آمیز امروز در حالی صورت گرفت كه كارگران طی یك ماه گذشته دو بار درمقابل دفتر اكبری نماینده مردم قائمشهر ،سوادكوه ،جویبار وكیاكلا تجمع نموده بودند وامام جمعه قائمشهر نیز در خطبه نماز جمعه این هفته این شهر در تذكراتی جدی خواستار حضور جدی مسئولان وپاسخگویی آنان به كارگران شده بود. این واحد تولیدی یكی از شركت های با سابقه نساجی كشور است كه طی سال های گذشته با داشتن ٧ هزار نیرو و ۵٠ نمایندگی فروش نقش مهمی در صادرات پارچه داشته است.

----------------------

اخراج ١٦۵نفر ازكارگران كارخانه مواد غذایی مهرام

یكی از كارگران كارخانه مواد غذایی مهرام شعبه قزوین در رابطه با وضعیت این كارخانه به خبرنگار آژانس ایران خبـر، گفت: ” بدلیل كمبود مواد اولیه، تعداد ١٦۵ نفر از كارگران را یكجا اخراج نموده اند.”