افق روشن
www.ofros.com

تجمع کارگران مجتمع پتروشیمی

بندرامام و کارکنان حراست طرح‌های اقتصادی


ایلنا - هرانا                                                                                                   یکشنبه ٢١ فروردین ١٣٩٠


تجمع اعتراضی کارگران مجتمع پتروشیمی بندر امام

ایلنا: در اعتراض به عدم اجرای مصوبه دولت مبنی بر انعقاد قرارداد مستقیم با کارگران ، حدود ١۵٠٠ نفر از شاغلین بخش های مختلف مجتمع پتروشیمی بندر امام ، در مقابل ساختمان مرکزی این مجتمع تجمع نمودند.
به گزارش ايلنا،این تجمع که در ادامه ی تجمع اعتراضی روز ٢٨ اسفند سال گذشته بود ، با حضور ظریف کار مدیر عامل پتروشیمی بندر امام و ارائه ی صحبت های طرفین ادامه یافت.
ظریف کار علت عدم اجرای مصوبه ی دولت را ، عدم ابلاغ دستور العمل این مصوبه از سوی وزارت نفت عنوان نمود . هیکل پور رییس اداره کار منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی خطاب به تجمع کنندگان گفت : قرار بود امروز جلسه ای در این خصوص با مدیرعامل داشته باشیم که تجمع شما مانع برگزاری این جلسه گردید.
بر اساس گزارشات رسیده در برخی از شرکت های موجود در منطقه ی ویژه اقتصادی پتروشیمی ، اعتراضات مشابه ای مطرح گردیده است.

------------------------

تجمع کارکنان "حراست طرح‌های اقتصادی" در مقابل فرمانداری ماهشهر

صبح امروز صد تن از کارکنان حراست طرح‌های ساختمانی منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر، در محل فرمانداری این شهرستان دست به تجمع و تحصن زدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، این کارمندان با در دست داشتن پلاکاردهای از جمله "ما را اخراج نکنید" دست به تجمع و تحصن زدنده‌اند.
تجمع آرام و مسالمت آمیز مذکور با حضور ماموران یگان ویژه به خشونت کشیده شد اما با مقاومت معترضین و عدم ترک محل، استاندار خوزستان، رییس منطقه ویژه اقتصادی، فرماندار، رییس اداره اطلاعات، امام جمعه و فرمانده نیروی انتظامی ماهشهر به محل مراجعه نموده و قول مساعد برای پیگیری این مسئله را به متحصنین دادند.