افق روشن
www.ofros.com

اعتراض و تجمع كارگران فصلی هفت تپه به پرداخت نشدن مطالبات

خبرگزاری کار ایران                                                                                 شنبه ٢٣ آبان ۱٣٨٨


در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات؛ این‌بار كارگران فصلی هفت تپه تجمع كردند

درحالی كه كمتر از چند هفته از آغاز دوران محكومیت، كارگران شركت كننده در اعتراض‌های كارگری شركت نیشكر هفت‌تپه نمی‌گذرد، جمعی از كارگران فصلی این شركت هفته گذشته به دلیل پرداخت نشدن مطالبات معوقعه خود تجمع كردند.
رضا رخشان از اعضای سندیكای كارگران كارخانه نیشكر هفت تپه در گفتگو با ایلنا، گفت: هفته گذشته كارگران نی‌بر این كارخانه در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات تجمع كردند.
به گفته این فعال كارگری، در این تجمع كه در محل كار برگذار شد؛ بیش از هزار كارگران نی‌بر فصلی شركت داشتند. رخشان افزود: بیشتر تجمع كنندگان از كارگران مهاجر از شهرستان‌ها و حتی استانهای مجاور هستند كه هر ساله به مدت ۴ تا ٦ ماه برای برداشت محصول در استخدام موقت كارخانه قرار می‌گیرند. وسعت مزارع نیشكر كارخانه هفت تپه حداقل بین ۵ تا ٧ هزار كیلومتر مربع برآورد می‌شود.
تجمع كارگران نی‌بر در حالی است چندی پیش گروهی از كارگران این كارخانه كه در جریان اعتراض‌های كارگری در دادگاه محكوم شده بودند برای سپری كردن دوره محكومیت خود بزاداشت شدند.
كارخانه نیشكر هفت‌تپه كه از آن به عنوان بزرگترین واحد تولیدی شكر در ایران یاد می‌شود؛ بیش از هزار كارگر دارد. این كارخانه در جریان بحرانی شدن صنعت شكر، صحنه اعتراض‌های گسترده كارگری بود.