افق روشن
www.ofros.com

تجمع کارگران شرکت ذوب و فلزات ابهر و نازنخ قزوین


خبرگزاری هرانا                                                                                              دوشنبه ۲٩ فروردین ١٣٩٠

تجمع کارگران شرکت ذوب و فلزات ابهر در اعتراض به عدم دریافت حقوق

کارگران شرکت ذوب و فلزات ابهر که ۱۶ ماه است حقوقی دریافت نکرده اند، در اعتراض به این امر در مقابل فرمانداری ابهر دست به تجمع زدند. به گزارش اعتدال، ۲۰۰ نفر از کارگران این شرکت در تجمعی، در مقابل فرمانداری ابهر بر پرداخت ۱۶ ماه حقوق و ۲ عیدی عقب افتاده خود اصرار کردند. یکی از کارگران معترض در این باره گفت: از حدود ۷ ماه پیش با مراجعه فرمانداری، استانداری زنجان، دادگاه و دفتر نماینده مردم ابهر و خرمدره خواسته خود را مطرح کرده ایم اما تا امروز جواب قانع کننده ای دریافت نکرده ایم.
یکی دیگر از آنان افزود: چند ماه پیش اداره کار شهرستان ابهر حکم به پرداخت حقوق معوقه کارگران این شرکت داد، اما تاکنون این حکم اجرا نشده است. در پی این تجمع، نمایندگان کارگران به همراه نمایندگان دادگستری و معاون فرماندار ابهر تشکیل جلسه دادند و مقرر شد این موضوع از طریق دادگستری استان پیگیری شود. جلیلی مدیر سیاسی امنیتی فرمانداری ابهر در این زمینه گفت: قرار بود شرکت ذوب و فلزات ابهر برای پرداخت حقوق معوقه کارگران خود ۲ میلیارد تومان تسهیلات بانکی دریافت کند.
وی افزود: این شرکت به علت ناتوانی در تامین وثیقه و همچنین سفته برای سپردن به بانک، تاکنون موفق به دریافت تسهیلات بانکی نشده است.
به گفته جلیلی قرار است در صورت پرداخت نشدن تسهیلات، با حکم دادگستری اموال شرکت فروخته شود.
وی گفت: کارگران این شرکت حدود ۱۶ ماه است که از بیمه بیکاری استفاده می کنند.
کارخانه ذوب و فلزات ابهر که در زمینه تولید قطعات ماشین آلات و ریخته گری از سال ۷۳ فعال است، به علت تغییرات متعدد اعضای هیات مدیره و مسائل مالی از ۲ سال پیش با مشکلات مالی مواجه شده است و همچنین شماری از کارگران این شرکت در اسفند ماه سال گذشته، با اعلام اینکه بیش از ۱۸ ماه است که حقوق و مزایا و مطالبات خود را دریافت نکرده اند در مقابل فرمانداری تجمع نموده بودند.

************

تجمع کارگران قزوینی مقابل مجلس برای دومین روز متوالی

كاركنان شركت "ناز نخ قزوین" با تجمع در مقابل مجلس برای دومین روز متوالی نسبت به عدم دریافت حقوق خود اعتراض كردند.
به گزارش خبرنگار پارلمانی فارس، تعدادی از كاركنان شركت ریسندگی و بافندگی "ناز نخ" قزوین صبح امروز (دوشنبه) با تجمع در مقابل مجلس از قوه مقننه و مجریه خواستند كه حقوق‌شان را از شركت "ناز نخ " قزوین مطالبه كنند.
یكی از تجمع كنندگان در این باره گفت كه ما چهارده ماه است هیچ حقوقی از شركت "ناز نخ قزوین" دریافت نكرده‌ایم و تمام شكایت‌های ما به اداره بیمه بی نتیجه مانده است. بر اساس این گزارش،‌ تعداد تجمع كنندگان حدود صد نفر است.