افق روشن
www.ofros.com

تجمع کارگران قند و تصفیه شکر اهواز و کارگران فولاد میبد


خبرگزاری هرانا                                                                                          یکشنبه ٦ شهریور ماه ١٣٩٠

تجمع کارگران قند و تصفیه شکر اهواز مقابل استانداری

دبیر اجرایی خانه کارگر استان خوزستان گفت: دیروز کارگران کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز در مقابل استانداری تجمع کردند. آقایار حسینی افزود: این کارگران از آذرماه سال گذشته تاکنون حقوق، عیدی و پاداش خودرا دریافت نکرده‌اند.
وی گفت: به دلیل عدم پرداخت حق بیمه کارگران از سوی کارخانه، کارگران با مشکل تمدید نشدن دفترچه‌های بیمه خود نیز مواجه هستند. دبیر اجرایی خانه کارگر استان خوزستان اظهارداشت: کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز حدود ۹۰ کارگر دارد.

--------------------------

تجمع کارگران فولاد میبد در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه

- تعدادی از کارگران فولاد میبد با تجمع مقابل فرمانداری این شهرستان خواهان حقوق معوقه‌شان شدند. از حدود ۱۰ ماه پیش که این کارخانه تعطیل شده است، هیچ حقوق و مزایایی نگرفته‌اند.
به گزارش اعتدال، این افراد سه روز متوالی است که به نمایندگی از ۵۰۰ نفر از کارگران شرکت فولاد میبد تجمع می‌کنند.
مسئولان میبد علت تعطیلی و بحران در شرکت فولاد میبد را ناتوانی بخش خصوصی که اکنون ۴۶ درصد شرکت را دراختیار دارد، می‌دانند.
متاسفانه هنوز بعد از پی گیری‌های زیادی که از سوی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی و جلسات متعددی که دراین زمینه با بخش خصوصی و سازمان خصوصی‌سازی در فرمانداری میبد تشکیل شده‌، برای راه‌اندازی مجدد و پرداخت حقوق کارگران این شرکت نتیجه‌ای گرفته نشده است‌.
شرکت فولاد میبد سال ۸۳ در جنوب غرب شهرستان میبد آغاز به کار کرد‌. این شرکت سالانه ۳۰۰ هزارتن چدن خاکستری برای بازارهای داخلی فولاد مبارکه‌، ذوب آهن اصفهان و فولاد خراسان و ۷۲ هزار تن محصول به کشورهای کره جنوبی‌، تایلند و چین تولید می‌کرد.