افق روشن
www.ofros.com

عدم موافقت با مرخصی ابوالفضل عابدینی و کارکنان تالیا سه ماه بدون دستمزد


خبرگزاری هرانا                                                                                                     دوشنبه ٢١ تیر ١٣٨٩


برای دومین بار در خواست مرخصی ابوالفضل عابدینی رد شد

ابوالفضل عابدینی خبرنگار و فعال حقوق بشر که به ١١ سال حبس تعزیری محکوم شده است در پی درخواستی که هفته گذشته توسط وکیلش برای دادستان ارسال کرده بود با جواب منفی روبرو شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این دومین بار است که در یک ماه گذشته عابدینی به دلیل شرایط بد روحی و جسمی درخواست مرخصی می نماید اما دادستان از اعطای مرخصی به وی امتناع می ورزد.
این خبرنگار به شدت از بیماری قلبی رنج می برد و به گفته پزشک معالج وی محیط بسته زندان بر روی وضعیت قلبی وی تاثیر منفی گذاشته و نباید به هیچ عنوان دچار هیجان و استرس شود.
عابدینی سال گذشته در پی حوادث و اعتراضات مردمی بعد از انتخابات ریاست جمهوری در اهواز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از سپری کردن ایام بازداشت و تحمل شکنجه های جسمی (تا جایی که با تسمه کولر ابی به طرز وحشیانه ای وی را شکنجه کرده بودند) در آبان ماه سال ٨٨ به قید وثیقه موقتا ازاد شد. اما در ب یازدهم اسفندماه سال گذشته ۶٠ تن از نیروهای سپاه با خرد کردن تمامی شیشه های منازل همسایه و از جا در اوردن درب ورودی خانه پدری این خبرنگار، وی را از رامهرمز، نیروهای امنیتی برای دومین بار در طی یک سال بازداشت کردند.
ابوالفضل عابدینی بلافاصله به بند ٢ الف سپاه پاسداران در زندان اوین منتقل شد و در انجا نیز پس از متحمل شدن فشار های روانی و جسمی در نهایت بعد از سپری کردن ایام بازداشت موقت خود، مورخ پنجم اردی بهشت ماه برای سپری کردن دوران حبس یازده ساله ی خود به زندان کارون اهواز منتقل شد.

-------------------

کارکنان تالیا فقط یک ماه حقوق گرفته‌اند

کارکنان شرکت تالیا می‌گویند: با گذشت نزدیک به چهار ماه از آغاز سال جاری تنها یک ماه حقوق دریافت کرده‌اند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، این کارکنان که تعداد آنها نزدیک به ٢٠٠ نفر است و درچارچوب قانون کار در استخدام شبکه مستقل تلفن همراه اعتباری «تالیا» هستند می‌گویند: چون بر توافق شرکت های مخابراتی، استخدام کارمندان اخراحی ویا مستعفی این شرکت در شرکت های دیگر ممنوع است در نتجه کارمندان این شرکت با آنکه سه ماه حقوق عقب افتاده طلب دارند از ترس بیکاری نمی‌توانند استعفا دهند.
آن ها هم چنین می‌گویند که با وجود داشتن تخصص در زمینه مخابرات از ابتدایی ترین امکانات رفاهی همانند نهار خوری ونمازخانه وامکانات ورزشی…محروم هستند. بیشترین سابقه کاری این کارگران در شرکت تالیا به زمان آغاز فعالیت‌های مخابراتی این شرکت در خرداد سال ۸۴ بازمی‌گردد.
به گفته کارکنان وضع موجود درحالی است که مسوولان تالیا می‌توانند از محل وجوه دریافتی از مشتریان مشترک خود مطالبات کارکنان را به موقع پرداخت کنند.