افق روشن
www.ofros.com

همسران کارگران شرکت صنایع اراک تجمع کردند

خبرگزاری هرانا                                                                                      پنجشنبه ٣ دی ۱٣٨٨

امروز نزدیک به ۵٠ نفر از همسران کارگران شرکت صنایع اراک، در اعتراض به عدم پرداخت ۵ ماه حقوق کارگران، در مقابل استانداری مرکزی دست به تجمع زدند.
خبرگزاری هرانا ـ حقوق کارگران: استان مرکزی که یکی از قطب‌های صنعتی کشور به شمار می‌رود در ماه‌های اخیر با مشکلات متعدد کارگری دست و پنجه نرم می‌کند.
به گزارش سفیر، در حالی که در ماه‌های اخیر چندین تجمع و تحصن کارگری در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق‌ها در این استان انجام شده است که خبر می‌رسد این اعتراضات با ورود خانواده‌های این کارگران به این ماجرا رنگ و بویی متفاوت به خود گرفته است. هنگامی که شورای اداری استان مرکزی با حضور محمدرضا رحیمی در جریان بود نزدیک به ۵٠ نفر از همسران کارگران شرکت صنایع اراک مقابل استانداری مرکزی دست به تجمع زدند.
در حالی‌که صنایع اراک که در بخش تولید موکت و سایر منسوجات فعالیت می‌کند تا سال ٨٦ از رونق خوبی برخوردار بود به دلیل کاهش تولید دچار ضرر و زیان شد به گونه‌ای که مجبور شد بیش از ٧٠ درصد از کارگران خود را به تدریج اخراج کند.
اما اخراج این کارگران نیز موثر نیافتاد و ٢۵٠ کارگر کنونی این کارخانه بیش از ۵ ماه است که حقوق نگرفته‌اند.
هرچند مسئولان استان مرکزی وعده داده‌اند که مالکیت این کارخانه از بخش خصوصی به وزارت صنایع منتقل می‌شود اما تاکنون نه این وعده محجقق شده و نه حقوق کارگران پرداخت شده است.