افق روشن
www.ofros.com

تجمع کارگران مقابل استانداری

فارس و کارگران سد سیمره شش ماه بدون دستمزد

هرانا- سفیر                                                                                          یکشنبه ١۵ آذر ۱٣٨٨


کارگران سد سیمره ایلام از شش ماه قبل حقوق نگرفته اند

کارگران سد سیمره واقع در شهرستان دره شهر از توابع استان ایلام شش ماه است که حقوق نگرفته اند
خبرگزاری هرانا - حقوق کارگران: کارگران سد سیمره واقع در شهرستان دره شهر از توابع استان ایلام شش ماه است که حقوق نگرفته اند در حالی که افراد این منطقه منبع درآمد دیگری ندارند و در حال حاضر زندگی آنها دچار مشکلات فراوان شده است.
سد سیمره به عنوان بزرگترین پروژه سد سازی در استان ایلام و یکی از مهمترین پروژهای اشتغالزایی در این استان است. رودخانه سیمره، سر شاخه اصلی رود کرخه است که طرح سد و نیروگاه سیمره بر روی این رودخانه در حد فاصل استانهای ایلام و لرستان و در ۴٠ کیلومتری شمال غربی شهرستان دره شهر در حال اجراست.
یکی از کارگران سد سیمره در گفتگو با خبرنگار مهر در ایلام اظهار داشت: من چهار فرزند دارم که همگی آنها بیکار هستند و خود نیز در این سد مشغول به فعالیت هستنم ولی ٦ ماه است حقوق نگرفته ام و تامین مخارج زندگی برای من خیلی مشکل شده است.
کریمی گفت: در حال حاضر برای تامین مخارج زندگی خود ناچار به قرض گرفتن از اقوام شده ام و شب وقتی به خانه می روم شرمنده خانواده خود هستنم. یکی از رانندگان سد نیز گفت: من ماهی ٣۵٠ هزار تومان حقوق می گیرم و سه فرزند دارم ولی اکنون ٦ ماه است که حقوق نگرفته ام.
علیرضا ."س" گفت: دخترم کلاس اولی است و از من کیف و لباس خواسته ولی به دلیل اینکه حقوق نگرفته بودم نتوانستم برای او چیزی بخرم.
وی افزود: هیچ کاری دیگری در این منطقه نیست و مجبوریم در این سد کار کنیم. بیشتر اوقات هر سه ماه حقوق می گرفتیم ولی در حال حاضر ٦ ماه است حقوق نگرفته ایم و سیلی صورتمان را سرخ کرده ایم.
بیشتر کارگران سد سیمره نسبت به این مسئله با مشکل مواجه شده اند و در حال حاضر به دلیل نیود شغل دیگر در منطقه مجبور به کار کردن هستند و معلوم نیست کی حقوق می گیرند.
اغلب کارگران جزء شاغل در سد بومی هستند در حالیکه متخصصان و مهندسان به کارگیری شده در سد اغلب غیربومی و حتی خارجی اند که پیش از این مهر در گزارش مفصلی به آن پرداخت.

------------------------

تجمع کارگران مقابل استانداری فارس

حدود دویست نفر از کارگران شرکت مخابرات راه دور ایران با تجمع مقابل استانداری فارس خواستار پرداخت حقوق معوقه یکساله خود شدند.
به گزارش پایگاه خبری سفیر؛ حدود دویست نفر از کارگران این شرکت به همراه خانواده خود در حالیکه پلاکاردهایی مبنی بر ضرورت رسیدگی به مشکلات معیشتی در دست داشتند با تجمع مقابل استانداری فارس خواستار پاسخگویی مسوولان شدند.
این کارگران شعارمی دادند چه کسی سفره نان ما را دزدیده است و از خواب غفلت بلند شوید .
صنایع مخابراتی راه دور ایران در سال ‏۱٣۵٣‏ در شیراز تاسیس و كلیه تجهیزات مخابراتی سراسر كشور را تامین می كرده است و صنعت مادر در ایران و خاورمیانه می باشد.
این مجتمع عظیم مخابراتی تولیدكننده مراكز سوئیچ مخابرات ،شبكه های ارتباطی رادیویی و مجری طرح كارت سوخت است كه بخشی از سخت افزارهای این طرح را تولید كرده است ‏.‏