افق روشن
www.ofros.com

تجمع جمعی از رانندگان تعدیل شده سازمان اتوبوسرانی زنجان

هرانا                                                                                                دوشنبه ۱٨ آبان ۱٣٨٨

جمعی از رانندگان سازمان اتوبوسرانی زنجان در اعتراض به حکم تعدیل نیروی خود در این سازمان و عدم پاسخگویی مسوولین مربوطه به خواسته‌های آنان تحصن کردند.
به گزارش هرانا به نقل از خبرگزاری ایسنا، منطقه زنجان، جمعی از رانندگان سازمان اتوبوسرانی زنجان در اعتراض به صدور حکم تعدیل خود و واگذاری خطوط اتوبوسرانی به بخش خصوصی بدون توجه به حقوق رانندگان، با تحصن در یکی از کوچه‌های منتهی به محل ساختمان استانداری خواستار رسیدگی هر چه سریعتر به این موضوع توسط مسوولین شدند.
یکی از رانندگان تجمع كننده با بیان این مطلب که اصل ۴۴ قانون اساسی به درستی در این سازمان اجرا نشده است، گفت: آقایان اعلام می‌کنند که بخشی از خطوط به بخش خصوصی واگذار شده و این در حالی است كه طبعا اولویت باید با رانندگان سازمان باشد، اما در حال حاضر بسیاری از اتوبوس‌های واگذار شده در اختیار رانندگانی به غیر از رانندگان خود سازمان اتوبوسرانی قرار گرفته‌اند. در برخی موارد حتی افرادی اتوبوس‌ها را با تسهیلات بانکی خریداری کرده و با سود زیاد به افراد غیر فروخته‌اند.
وی تصریح کرد: ۵٠ نفر از رانندگان سازمان اتوبوسرانی زنجان به خاطر سوء مدیریت تعدیل شده‌اند. این امر در حالی صورت گرفته است كه این رانندگان باید هزینه‌های سرسام آور زندگی را نیز بپردازند.
یکی دیگر از معترضین با بیان این مطلب که پیش از این مشكلات موجود به اطلاع استاندار زنجان رسیده است، اظهار کرد: دکتر رئوفی نژاد دستور پیگیری و رسیدگی به درخواست‌های رانندگان اخراجی را به دفتر ارزشیابی و رسیدگی به شکایات صادر کرده است و این دفتر نیز طی نامه‌ای به مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی زنجان خواستار رسیدگی و اعلام نتیجه شده است.
وی شهرداری را مقصر اصلی بروز این مشکلات دانست و گفت: شهردار زنجان نباید از خطاهای این چنینی چشم پوشی کند و حق زحمت کشان قراردادی را نادیده بگیرد.
یكی دیگر از رانندگان معترض نیز با بیان این مطلب که نماینده زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرده است كه در اصل ۴۴، تعدیل نیرو مطرح نیست، اظهار کرد: تعریف مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی از خصوصی سازی تعدیل نیرو است و حرف کسی را نیز قبول ندارد و این امر در حالی است که می‌توان رانندگان تعدیل نیرو شده را در سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری ساماندهی کرد.
وی از برخورد برخی اعضای شورای شهر زنجان انتقاد كرد و گفت: این رانندگان برای رساندن حرف‌های خود به گوش اعضای شورا در محل این نهاد مردمی حضور یافتند، اما برخی از این اعضا به جای رسیدگی به مشكلات، انگ اغتشاشگر را به آن‌ها زدند.