افق روشن
www.ofros.com

اجتماع کارگران پوشینه بافت، تجمع کارگران

قند بردسیر و عدم پرداخت ٦ ماهه حقوق کارگران ریسندگی خاور


خبرگزاری هرانا                                                                                                سه شنبه ۱٨ آبان ١٣٨٩


اجتماع کارگران پوشینه بافت مقابل استانداری قزوین

در حال حاضر کارگران این شرکت حدود ۱۱ ماه حقوق، عیدی و سایر مطالبات طلبکارند.
به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، تعدادی از کارگران شرکت پوشینه بافت که مدت‌های زیادی حقوق خود را دریافت نکرده‌اند صبح امروز مقابل استانداری قزوین تجمع کرده و خواستار کمک و مساعدت مسئولان جهت حل مشکل خود شدند.
یکی از کارگران تجمع‌کننده در خصوص مشکلات خود گفت: متأسفانه بارها و بارها به مسئولان مختلف برای حل مشکل این شرکت مراجعه کرده‌ایم ولی با وجود این پیگیری‌ها تاکنون مشکل کارگران این شرکت حل نشده است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر کارگران این شرکت حدود ۱۱ ماه حقوق، عیدی و سایر مطالبات طلبکارند و انتظار داریم مسئولان نسبت به حل مشکل ما اقدام اساسی داشته باشند.
یکی دیگر از کارگران این شرکت خاطرنشان کرد: برای حل مشکل خود بارها مقابل استانداری تجمع کردیم و وعده‌های زیادی نیز شنیده‌ایم اما انتظار این است که مسئولان فکری برای ما بکنند.
وی یادآور شد: هر بار که به مسئولان مراجعه می‌کنیم از حل مشکل ما سخن می‌گویند ولی در مقام عمل تاکنون اقدام جدی و اساسی برداشته نشده است در نتیجه مشکل این شرکت همچنان جای خود باقی است.

------------

تجمع کارگران کارخانه قند بردسیر

بیش از ۶۰ نفر از کارگران اخراجی کارخانه قند بردسیر صبح روز دوشنبه ۱۷ آبان در مقابل اداره کار این شهر تجمع کرده و خواستار دریافت دو سال حقوق و مزایای معوقه خود شدند.
به گزارش ایران کارگر، یکی از کارگران ضمن اعتراض به مقامات ومسئولین دست اندرکار گفت: “بالاخره باید سراغ چه کسی در این مملکت رفت که حرفش حرف باشد و بشود روی آن حساب کرد، ما بیش از دو سال است که از کار اخراج شده ایم و هیچ کاری هم برای ما پیدا نمی‌شود که انجام دهیم. ما می‌خواهیم که به سر کار برگردیم. آیا زن و بچه‌های ما انسان نیستند و حق زندگی و نفس کشیدن ندارند؟ ازکجا باید مخارج آنها تامین شود؟ نه اداره کار، نه فرمانداری، نه استانداری و نه هیچ مقامی به اعتراضات و تجمعات ما جوابی نداده‌اند.”
با اعلام تحریم های اقتصادی کشورهای اروپایی اکثر کارخانجات و صنایع کشور با کمبود مواد اولیه و نقدینگی برای خرید آن مواجه شده اند که تاثیر مستقیمی بر اخراج و بی حقوق کارگران دارد.

------------

عدم پرداخت ٦ ماهه حقوق کارگران ریسندگی خاور رشت غیرقابل تحمل است

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی ازعدم پرداخت ٦ ماهه حقوق حدود ۴٠٠ کارگر زحمتکش کارحانه ریسندگی خاور رشت به شدت انتقادکرد.
حسن تامینی درگفت وگو باخبرنگار ایلنا درگیلان با اشاره به جلسه ٢ هفته قبل خود با مدیرعامل بانک کشاورزی کشور ،افزود:دراین جلسه که استاندارورییس سازمان صنایع ومعادن گیلان نیز حضور داشتند مقررشد دراسرع وقت مطالبات این واحدتولیدی پرداخت بشود ولیکن متاسفانه تاکنون اقدامی دراین خصوص صورت نپذیرفته ومن به شدت به این مساله معترض هستم. وی هم چنین عدم حضور مدیرعامل شرکت ریسندگی خاور رشت در محل کارخودرا غیرقابل توجیه دانست وتصریح کرد:مدیراین شرکت تولیدی نماینده ای از سوی خود برای جواب گویی تعیین کرده که فاقد اختیارات کافی است.
تامینی یکی ازخواسته های مدیرعامل این شرکت تولیدی را پرداخت 2میلیارد تومان تسهیلات برای پرداخت حقوق کارکنان خود عنوان کرد.
وی ازمسوولین کشوری واستانی خواست با توجه به نام گذاری سال جاری به عنوان همت وکارمضاعف ازسوی مقام معظم رهبری وشرایط سخت به وجودآمده برای این کارگران این شرکت، حل مشکلات این کارخانه را به جدیت در دستور کارخود قرار بدهند تاعدالت محوری دولت محقق بشود.