افق روشن
www.ofros.com

تجمع کارگران شرکت متک در اصفهان

خبرگزاری هرانا                                                                                                    یکشنبه ٩ اسفند ۱٣٨٨

روز گذشته هشتم اسفند حدود ٨٠ نفر از کارگران شرکت متک از توابع مجتمع صنایع قائم رضا در دفتر این مجتمع واقع در سه راه توحید شهر اصفهان دست به تجمع زدند.
به گزارش هرانا، این تجمع در حالی صورت گرفت که بیش از ٢٠٠ کارگر شرکت متک ٧ ماه است که هیچ پولی دریافت نکرده اند و پس از چندین اعتصاب و نیز مذاکرات شورای صنفی کارگران با مدیران متک و قائم رضا هیچ یک از وعده های پرداخت حقوق به کارگران عملی نشده است. کارگران پس از مشاهده بی تفاوتی وطفره رفتن مدیران متک و قائم رضا وارد جلسه هیات مدیره شدند و خواستار پاسخگویی به خواسته های شان شدند. مشاجرات تندی بین کارگران و هیات مدیره درگرفت به نحوی که با درخواست مدیریت قائم رضا پلیس در محل حاضر شد.
سرانجام هیات مدیره پس از ناتوانی در اقناع کارگران ومشاهده واکنش شدید نمایندگان کارگران با دعوت از مهندس تهماسبی مدیرعامل شرکت متک تشکیل جلسه داد و در پایان جلسه به کارگران قول داد که طی چند روز آینده ٣٠٠ هزار تومان علی الحساب و نیز تا آخر اسفند دوماه حقوق به اضافه عیدی به آنان پرداخت گردد. شرکت متک در شهرک صنعتی فولاد شهرستان لنجان واقع است و در زمینه طراحی و ساخت سازه های فلزی فعالیت دارد.