افق روشن
www.ofros.com

بازداشت گسترده اعضای کانون صنفی معلمان

هرانا                                                                                                    شنبه ۱٦ آبان ۱٣٨٨


بازداشت گسترده اعضای کانون صنفی معلمان، به همراه اسامی

امروز سه شنبه، بیش از ١٢ نفر از اعضای کانون صنفی معلمان که قرار بود به مناسبت روز جهانی معلم در منزل علی اکبر باغانی، دبیر کل این کانون جمع شوند توسط مامورین امنیتی بازداشت شدند
خبرگزاری هرانا :امروز سه شنبه، بیش از ١٢ نفر از اعضای کانون صنفی معلمان که قرار بود به مناسبت روز جهانی معلم در منزل علی اکبر باغانی، دبیر کل این کانون جمع شوند، پیش از برگزاری نشست توسط مامورین امنیتی بازداشت شدند. .
به گزارش کمیته معلمان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، به گفته یکی از منابع آگاه قرار بود در این جلسه در رابطه با روز جهانی معلم و هم چنین معلمان دربند صحبت شود که پیش از رسیدن اعضای کانون به محل برگزاری جلسه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نا معلومی منتقل شدند، هم چنین گفتنی است کانون صنفی معلمان به صورت مستمر روزهای سه شنبه جلساتی را برگزار می کند و تا امروز هیچ منع قانونی برای این جلسات بوجود نیامده بود.
اسامی ١٢ نفر از افراد بازداشت شدگان عبارت است از: علیرضا جوادی، علی اکبرباغانی، محمود بهشتی لنگرودی، محمود دهقان آزاد، اسماعیل عبدی، مهدیه بهلولی، آقای نیک نژاد، خاتون بادپر، مجتبی قریشیان، عباس معارفی، محمد نوری و آقای جوادپور. این منبع از احتمال بازداشت دیگر اعضای کانون صنفی معلمان خبر داد ولی درباره افرادی که احتمال بازداشت آن ها وجود دارد اظهار نظری نکرد.

بازداشت یکی از اعضای هیئت مدیره کانون صنفی معلمان تهران

به گزارش هرانا به نقل از واحد اصناف مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از بازداشت محمد رضا رضایی گرکانی عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان تهران توسط نیروهای امنیتی بیش از یک هفته می گذرد اما همچنان ازسرنوشت وی اطلاعی در دست نیست. این فعال صنفی علاو بر عضویت در این کانون یکی از مسئولان سایت خبررسانی کانون صنفی معلمان ایران نیز قلمداد می شود.
یکی از اعضای کانون صنفی معلمان تهران بیش از یک هفته است در بازداشت به سر می برد.
به گزارش هرانا به نقل از واحد اصناف مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از بازداشت محمد رضا رضایی گرکانی عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان تهران توسط نیروهای امنیتی بیش از یک هفته می گذرد اما همچنان ازسرنوشت وی اطلاعی در دست نیست. این فعال صنفی علاو بر عضویت در این کانون یکی از مسئولان سایت خبررسانی کانون صنفی معلمان ایران نیز قلمداد می شود.
لازم به ذکر است، آقای رضایی در اتفاقات پس از انتخابات در ایران از سوی نهادهای امنیتی به شدت زیر فشار بود تا از عضویت در هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استعفا دهد. علیرغم این موضوع، نامبرده پس از استعفای اجباری از کانون دوباره زیر فشار قرار گرفت که در استعفا نامه اش باید ذکر کند "از این به بعد در کانون هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد و از عضویت کانون برای همیشه صرفنظر می کند".
از دلایل بازداشت آقای رضایی گرکانی در حال حاضر اطلاعی در دست نیست اما تداوم بی خبری از وضعیت ایشان موجب نگرانی شدید خانواده و نزدیکان وی شده است.

دستگیرى دو دبیر در كرج به اتهام قصد راه اندازى اعتصاب

بنا بر گزارشهاى دریافتی ، ساعت ١١صبح روز سهشنبه 7مهرماه، مأموران نیروى انتظامى ضمن حمله به هنرستان «شهداى سایپا» در خیابان قلم در كرج، دو دبیر این هنرستان را دستگیر و به نقطه نامعلومى منتقل كردند.
خبرگزاری هرانا : بنا بر گزارشهاى دریافتی ، ساعت ١١صبح روز سهشنبه ٧ مهرماه، مأموران نیروى انتظامى ضمن حمله به هنرستان «شهداى سایپا» در خیابان قلم در كرج، دو دبیر این هنرستان را دستگیر و به نقطه نامعلومى منتقل كردند. این افراد متهم به راه اندازی اعتصاب از سوی دبیران حق التدریسی می باشند
هم اکنون در زندانهای ایران حدود ١٠ فعال صنفی معلمان به صورت بلاتکلیف در بازداشت هستند ، جمهوری اسلامی برخورد با فعالین صنفی معلمان را در سالهای اخیر افزایش داده است .