افق روشن
www.ofros.com

سنديکای کارگران واحد، خواستار

آزادی رضا شهابی و ابوالفضل عابدینی دچار بیماری آنفولانزا


خبرگزاری هرانا                                                                                                چهارشنبه ٦ مرداد ١٣٨٩


سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران

خواستار آزادی رضا شهابی، عضو زندانی خود، شد

سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه با انتشار بيانيه ای، خواستار آزادی بی قيد و شرط رضا شهابی، عضو زندانی هيئت مديره اين تشکل کارگری، شد.
در اين بيانيه با اشاره به بازداشت آقای شهابی در روز ۲۲ خرداد، آمده است که اين فعال کارگر زندانی از آن هنگام تا اوايل تيرماه، سه بار با خانواده خود تماس تلفنی داشته، ولی از حدود دو هفته پيش، هيچ خبری از او نشده است. سنديکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه همچنين خبر داده است که پيگيری های مکرر خانواده و وکيل رضا شهابی در دادستانی، دادگاه حقوق شهروندی و دادسرای انقلاب تاکنون هيچ نتيجه ای در بر نداشته و بی خبری از وضعيت او موجب نگرانی خانواده اش و نيز اعضای سنديکا شده است.

--------------------

ابوالفضل عابدینی دچار بیماری آنفولانزا شده است

ابوالفضل عابدینی روزنامه نگار و فعال حقوق بشر در زندان کارون اهواز دچار بیماری آنفولانزا شده است. ابوالفضل عابدینی نصر روزنامه نگار خوزستانی و از اعضای سابق مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران که از ١١ اسفند ماه سال گذشته در زندان بسر می برد در طی روزهای اخیر به بیماری آنفولانزا مبتلا شده است.
وضعیت جسمی این زندانی که با تب و لرز و حالت تهوع به شدت وخیم گزارش شده است، بهداری زندان کارون اهواز رسیدگی پزشکی مناسبی را برای رفع نیازهای زندانیان فراهم نمی کند.
آقای عابدینی پیشتر در نامه ای درخواست انتقال به زندان اوین را به مسئولین ارائه داده است که تا کنون پاسخی بدان داده نشده است.
این روزنامه نگار هم اکنون در بند 6 زندان کارون اهواز و در بین زندانیانی با اتهامات سنگینی چون قتل و سرقت مسلحانه نگهداری می شود، وی به مدت 3 هفته ممنوع الملاقات شده است.

خبرگزاری هرانا - سه شنبه ٠۵ مرداد ١٣٨٩