افق روشن
www.ofros.com

جان باختن سه کارگر در اثر ریزش تونل و خفگی


خبرگزاری هرانا                                                                                           چهارشنبه ١١ خرداد ١٣٩٠

مرگ یک کارگر در پی ریزش تونل

یک کارگر شرکت بتن ریزی آبتین در شهرستان ماکو در پی یک سانحه و ریزش تونل جانباخت.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، بهمن پیر عظیمی از اهالی تازه شهر در استان آذربایجان غربی در پی ریزش تونل در سد ماکو پس از چند ساعت تلاش گروه نجات متشکل از کارگان سد ماکو بی‌جان از زیر آوار بیرون کشیده شد.
گفتنی است سانحه فوق بر اساس بی‌احتیاطی و عدم مهندسی صحیح و خاک برداری تونل به وقوع پیوسته است.

---------------------

مرگ دو کارگر پتروشیمی بسپاران

دو نفر از کارکنان شرکت پتروشیمی بسپاران بندر امام خمینی (ره) بر اثر یک حادثه دچار خفگی شده و فوت کردند.
روز سه شنبه در پتروشیمی بسپاران بندر امام (ره) در واحد HD در قسمت سکشن ۴۰۰ در حالیکه یکی از کارگران برای خالی کردن و نظافت به یکی از مخزنهای پودر حاوی مواد اولیه ساخت پلی اتیلن وارد شده بود، دچار خفگی شد و کارمند ایمنی در حالیکه برای نجات وی به داخل مخزن رفته بود، او هم دچار حادثه شد و هر دو جان خود را از دست دادند.
یکی از جان باختگان (مرحوم جواد عبادی ۳۱ ساله) نیروی تعمیراتی بود که در حین تعویض فیل‌تر سیلو از ارتفاع به درون سیلوی واحد پلی اتیلن سنگین سقوط کرده و دچار خفگی شد. نفر دوم نیز مرحوم عادل آلبوغبیش ۳۸ ساله از ماموران واحد HSE این مجتمع بود که با تجهیزات امداد و نجات برای نجات همکار خود قصد ورود به مخزن یادشده را داشت که وی نیز به دلیل مشکلات تنفسی در سیلوی یاد شده سقوط کرده و به علت خفگی فوت کرد.