افق روشن
www.ofros.com

جان باختن یکی از کارگران سد ازگله

و اخراج و خودکشی یک پرستار به علت بد حجابی


خبرگزاری هرانا                                                                                            شنبه ١٧ اردیبهشت ١٣٩٠

یکی از کارگران سد "ازگله" در اثر سانحه جان باخت

بعد از ظهر روز پنجشنبه ۱۵ اردی بهشت یکی از کارگران سد "ازگله" بر اثر سانحهٔ در محل کار، جان باخت.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فاضل صالحی، ۲۰ ساله اهل جوانرود و از کارگران سد ازگله واقع در بین شهرستانهای ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب بر اثر نقص فنی یکی از ماشین آلات و سقوط قطعات مستهلک دستگاه دچار سانحه شده و بعلت شدت جراحات وارده پس از چند ساعت در بیمارستان جوانرود جان باخت. شایان ذکر است، سالانه ده‌ها کارگر بر اثر سانحه در محل کار و عدم رعایت ایمنی از سوی کارفرمایان نقص عضو، کشته و یا زخمی می‌شوند.

-----------------------

خودکشی پرستاری که به علت بدحجابی از کار اخراج شده بود

خبرگزاری هرانا - یکی از پرستاران بیمارستان امام حسین به دلیل اخراج از کار با خوردن قرص برنج خودکشی کرد. به گزارش آخرین نیوز، به دنبال اخراج آ. پرستار شاغل در بیمارستان امام حسین و بی نتیجه ماندن پیگیریهایش برای بازگشت دوباره به کار باعث شد وی با خوردن قرص برنج دست به خودکشی بزند.
با انتقال فرد مذکور به بخش اورژانس بیمارستان امام حسین پزشكان و همکارانش بلافاصله تلاش برای نجات جان وی را آغاز كردند اما این تلاش نتیجه نداد و او به خاطر شدت مسمومیت جان سپرد. این حادثه موجی از ناراحتی را در این بیمارستان در پی داشته است.
شنیده ها حاکی از آن است که علت اخراج این پرستار عدم رعایت پوشش مناسب و بدحجابی بوده است. پیگیری ها از مسئولان بیمارستان امام حسین برای کسب علت این حادثه و دلیل اخراج پرستار بی نتیجه بوده و بعضا با تهدیدهایی هم همراه بوده است.
گفتنی است قرص‌های برنج به منظور حفظ و نگهداری برنج در انبارها و جلوگیری از تخریب آن‌ها توسط حشرات و همچنین دفع آفات سایر غلات انبار شده استفاده می‌شود‌. به براساس این گزارش، امروزه به دلیل موجود بودن‌ این قرص‌ها در منازل و دسترسی آسان،‌ به عنوان وسیله‌ایی برای خودكشی استفاده شده و جوانان با درگیری‌های بسیار جزیی به خوردن این قرص‌ها اقدام می‌كنند‌.