افق روشن
www.ofros.com

جانباختن کارگران در حین کار و بیرون

آوردن پیکر دو معدنچی از زیر آوار پس از ١١۵ روز


خبرگزاری هرانا                                                                                             یکشنبه ٢١ فروردین ١٣٩٠


مرگ کارگر ۶۵ ساله بر اثر ریزش ایستگاه مترو در مشهد

کارگر ۶۵ ساله‌ای بعد از فرو ریختن ایستگاه در حال ساخت متروی مشهد جان خود را از دست داد.
واحد مرکزی خبر به نقل از معاون عملیات آتش نشانی مشهد نوشت: "در این حادثه که ظهر جمعه در بلوار طبرسی مشهد رخ داد، ۶ کارگر در عمق ۳ متری زمین در زیر آوار مدفون شدند."
جلال شیرکوبیان افزود: با تلاش ماموران آتش نشانی ۵ نفر از کارگران از زیرآوار نجات یافتند، اما یک کارگر ۶۵ ساله در این حادثه جان باخت.
هنوز معلوم نیست چرا فردی با این سن و سال همچنان کار می‌کرده است؟

-----------------------

جسد دو معدنچی در کرمان پس از ۱۱۵ روز از زیر آوار خارج شد

خبرگزاری هرانا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از پیدا شدن ۲ جنازه معدنچیان در عمق ۶۰۰ متری معدن هجدک کرمان بعد از ۱۱۵ روز از ریزش این معدن خبر داد. کاووس محمودی اظهار داشت: ۲ جنازه معدنچیان در عمق ۶۰۰ متری معدن هجدک کرمان که از ۲۳ آذر سال ۸۹ به علت ریزش زغال سنگ در تونل این معدن گرفتار شده بودند دیروز ۱۹ فروردین پیدا شد.
به گزارش فارس، وی افزود: ۴ کارگر به نام طیب ولیام۳۰ ساله، حسن‌یزدی‌زاده ۲۵ ساله، مسلم نخعی ۲۸ ساله، حسین‌گریکی پور۳۲ ساله در عمق ۶۰۰ متری تونل به دلیل ریزش زغال‌سنگ از تاریخ ۲۳ آذر سال ۸۹ محبوس شده‌ بودند که تاکنون تا تاریخ ۱۹ فروردین سال جسد ۳ نفر از آنان پیدا شده است.
محمودی اظهار داشت: جسد یک کارگر دیگر همچنان مفقود است و تلاش برای پیدا کردن این جسد توسط تیم‌های امداد و نجات ادامه دارد ولی خاک تونلی که معدنچیان در آن گرفتار شده‌اند، از جنس زغال سنگ است و از سستی خاصی برخوردار است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان خاطرنشان کرد: تیم‌های امدادی هلال احمر به همراه گروهای دیگر به خصوص تیم‌های امدادی معدن برای پیدا کردن آخرین جسد این کارگر تلاش خواهند کرد.

-----------------------

مرگ یک کارگر سقزی در حین کار ساختمانی

یک کارگر سقزی در حین انجام کار ساختمانی بر اثر برخورد آجر به سرش دچار خونریزی مغزی می‌شود و فوت می‌کند.
به گزارش خبرگزاری سقز، روز جمعه ۱۹ فروردین ماه یک کارگر کرد سقزی به نام "امیر علیمرادی" که در شهرک دانشگاه این شهر مشغول کار ساختمانی بوده، در حین کار بر اثر ریزش آجر و اصابت آن به سرش دچار خونریزی شدید مغری می‌شود و فوت می‌کند.
لازم به ذکر است که سالانه ده‌ها تن از کارگران ساختمانی به علت عدم وجود ایمنی کافی در محیط کار، دچار سانحه شده و بعضا جان خود را از دست می‌دهند.

-----------------------

کشته و مجروح شدن دو کارگر به علت تخریب غیراصولی ساختمان

تخریب یک ساختمان دو طبقه به شیوه غیر اصولی و بدون رعایت اصول ایمنی منجر به کشته و مجروح شدن دو تن از کارگران شد. جمشید شفیعی، مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی تهران، درباره جزییات این حادثه، گفت: "ستادفرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران ظهر شنبه، بیستم فروردین ماه با دریافت خبری مبنی بر ریزش آوار در یک ساختمان نیمه کاره، آتش‌نشانان ایستگاه‌های ۲۷، ۸۰ و گروه نجات ۳ را به محل حادثه واقع در خیابان پیامبر غربی، خیابان جهاد اکبر اعزام کرد."
به گزارش ایسنا وی ادامه داد: "کارگران در حال تخریب یک ساختمان دو طبقه بودند که به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی قسمتی از سقف طبقه دوم فرو ریخت و باعث گرفتار شدن دوتن از کارگران زیر آوار شد."
شفیعی با بیان اینکه آتش‌نشانان یکی از کارگران را به سلامت از زیر آوار خارج کردند، گفت: "آتش‌نشانان حدود ساعت ۱۷ نیز کارگر مدفون شده در زیر آوار را بیرون کشیده و به عوامل اورژانس تحویل دادند که متاسفانه مرگ این کارگر از سوی اورژانس تایید شد."
وی خاطرنشان کرد: "علی رغم هشدار‌ها و تاکیدهای سازمان آتش‌نشانی متاسفانه هنوز شاهد هستیم که در تهران در زمان ساخت و ساز نکات ایمنی رعایت نمی‌شود و این موضوع حوادث ناگواری را در پی دارد."