افق روشن
www.ofros.com

انتقال رضا شهابی به بیمارستان و ۳۰ هزار معلم بازنشسته ماهها بدون حقوق


خبرگزاری هرانا                                                                                            پنجشنبه ٢٦ آبان ماه ١٣٩٠

انتقال رضا شهابی به بیمارستان در اثر وخامت اوضاع جسمی

رضا شهابی کارگر زندانی در بند ۲۰۹ زندان اوین روز یکشنبه ۱۵ آبانماه به دلیل وخامت اوضاع جسمی‌اش و برای آزمایشات پزشکی به بیمارستانی خارج از زندان منتقل شد.
شهابی در مدت نزدیک به ۱۸ ماه حبس و تحمل فشارهای جسمی و روحی فراوان علاوه بر مشکلاتی در کبد و قلب دچار عوارض و درد و گرفتگی در گردن شده است که باعث بی حسی در سمت چپ ِ بدن و دستان اش شده است و به دلیل شدت درد و بیماری به ناچار به کلینیک عراقی در شرق تهران برده شد و از گردن او تصویربرداری‌ام. آر. آی ‌انجام گرفت.
رضا در تماس با خانواده‌اش همچنین اعلام کرده که به هنگام رفت و برگشت در مسیر، توانسته است پس از مدت‌ها آسمان شهر و کوه-های برف گرفته ی شمال تهران که زندان اوین در دامنه ی آن‌ها قرار گرفته را ببینید.
همچنین قابل ذکر است که کار‌شناس پرونده ی شهابی برای تحت فشار قرار دادن او و اعضای خانواده اش برخلاف دستور مکتوب دادستان تهران، نامهٔ ملاقات حضوری را نپذیرفته و اعلام کرده فقط باید با دستور قاضی پرونده ملاقات حضوری انجام گیرد.
رضا شهابی کارگر و عضو هیات مدیرهٔ سندیکای کارگران شرکت واحد که از ۲۲ خرداد ۸۹ در بازداشت است تنها به دلیل دفاع از حقوق کارگران دستگیر شده و در این مدت تحت فشار و اذیت قرار گرفته و با وجود مشکلات و عوارض و دردهای شدید جسمی، تا کنون هیچ یک از اتهمات کذب وارد شده از سوی بازجو (کار‌شناس) را نپذیرفته است.

----------------------

۳۰ هزار معلم بازنشسته، ۸ ماه است حقوق نگرفته اند

رئیس کمیسیون آموزش و پرورش به خبرآنلاین گفت: «بنا بر اطلاعاتی که به مجلس رسیده، ۱۶ تا ۳۰ هزار نفر از معلمانی که امسال بازنشسته شده‌اند، ۸ ماه است حقوق نگرفته‌اند.» علی عباسپور تهرانی درباره مشکلات معلمان بازنشسته در ماه‌های اخیر گفت: «مجلس کاملا موافق است مشکلات معیشتی معلمان از طریق افزایش حقوق، کم شود، ولی متاسفانه اقدامات اشتباه و نسنجیده مسئولان آموزش و پرورش، برای معلمان بازنشسته امسال مشکل ایجاد کرده و آن‌ها ۸ ماه است، حقوق دریافت نکرده‌اند.»