افق روشن
www.ofros.com

بازداشت محمد اشرفی و احکام حبس های

تعزیری برای علیرضا و محسن ثقفی و همچنین محمد اولیایی فرد

هرانا                                                                                                           چهارشنبه ٢١ بهمن ۱٣٨٨


اجرای حکم و بازداشت محمد اشرفی، فعال کارگری

محمد اشرفی فعال کارگری شب گذشته برای اجرای حکم در منزلش بازداشت شد.
خبرگزاری هرانا - یک فعال کارگری شب گذشته مورخ ٢٠ بهمن ماه جهت اجرای حکم در منزل خود دستگیر شد.
به گزارش هرانا، نیروهای امنیتی شب گذشته مورخ ٢٠ بهمن ماه با مراجعه به منزل محمد اشرفی از فعالان کارگری و عضو كمیته پیگیری برای ایجاد تشكلهای آزاد كارگری جهت اجرایی کردن حکم یکسال زندان وی، اقدام به بازداشت ایشان و انتقال نامبرده به نقطه ای نامعلوم کردند.
لازم به ذکر است محمد اشرفی پیش تر در پی مراسم بزرگداشت روز جهانی کارگر بازداشت شده بود و پیش تر بابت این اتهام به تحمل یکسال حبس تعزیری از سوی دادگاه انقلاب شهر تهران محکوم شده بود.

--------------------------

عضو کانون نویسندگان و فرزندش به ۵ سال حبس محکوم شدند

علیرضا ثقفی عضو کانون نویسندگان ، و محسن ثقفی فرزند نامبرده به ترتیب به ٣ و ٢ سال حبس تعزیری محکوم شدند.
یک عضو کانون نویسندگان ایران به همراه فرزندش از سوی دادگاه انقلاب مجموعا به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند.
به گزارش هرانا، علیرضا ثقفی روزنامه نگار وعضو کانون نویسندگان ایران از سوی دادگاه انقلاب به دلیل شرکت در تجمع روز جهانی کارگر در پارک لاله تهران به تحمل ٣ سال حبس تعزیری محکوم شد.
همچنین محسن ثقفی با اتهام مشابه از سوی دادگاه انقلاب به تحمل ٢ سال حبس تعزیری محکوم شد.
لازم به ذکر است ، آقای علیرضا ثقفی در روز ١٣ بهمن ماه در پی احضار به اداره پیگیری وزارت اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

--------------------------

حکم زندان برای محمد اولیایی فرد، وکیل دادگستری

یک وکیل پایه یک و مدافع حقوق بشر روز یکشنبه هفته جاری از سوی شعبه ٢٦ دادگاه انقلاب تهران به تحمل یکسال حبس تعزیری محکوم شد.
به گزارش هرانا، محمد اولیایی فرد وکیل پایه یک دادگستری در پی اعتراض به اجرای حکم بهنود شجاعی و سایر نوجوانان روز یکشنبه مورخ ١٨ بهمن ماه از سوی دادگاه انقلاب تهران به اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد.
این حقوقدان و همکار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در پی جریان اعتراض به اعدام بهنود شجاعی و شکایت جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، به تبلیغ علیه نظام و توهین و افترا به قوه قضاییه متهم شده بود.