افق روشن
www.ofros.com

اعتصاب در کارخانه آلومینیوم اراک

هرانا                                                                                             چهارشنبه ۱٣ آبان ۱٣٨٨

کارگران شرکت آلومینیوم اراک روز گذشته، مورخ دوشنبه ١١ آبان ماه، در اعتراض به عدم پرداخت برخی مزایای خود در حقوق پرداختی شهریور ماه و همچنین عدم توزیع لباس مخصوص کار، دست به اعتصاب زدند...
کارگران شرکت آلومینیوم اراک روز گذشته، مورخ دوشنبه ١١ آبان ماه، در اعتراض به عدم پرداخت برخی مزایای خود در حقوق پرداختی شهریور ماه و همچنین عدم توزیع لباس مخصوص کار، دست به اعتصای زدند.
به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از«اراک تایمز»، کارگران ایرالکو با تجمع در قسمت بارگیری شرکت و توقف فرآیند بارگیری محصولات ایرالکو خواستار پرداخت مزایای خود از جمله پاداش افزایش تولید به میزان ۲۵۰ هزار تومان برای هر کارگر شده اند.
بنا به این گزارش مرتضی مرجانی؛ مدیر عامل ایرالکو در جمع کارگران حاضر شده و قول پرداخت این مزایا را در ظرف چند روز آینده داده است.این در حالی است که کارگران به فشارهای مسئولین استانی برای بستن کارخانه قدیم تولید آلومینیوم این شرکت که به ادعای مسئولان آلاینده است اعتراض دارند. در همین حال عیسی رضایی؛ رئیس هئیت مدیره شرکت مهر اقتصاد ایرانیان که وابسته به بسیج است چندی پیش از مشکلات مالی شرکت و احتمال اخراج صدها کارگر شرکت خبر داده بود.
به گفته کارگران ایرالکو وی از بستگان محسن رضایی؛ نامزد انتخابات ریاست جمهوری ٨٨ و فرمانده سابق سپاه است. این دومین تجمع کارگری در طی هفته های اخیر در این کارخانه ی مهم به شمار می رود. لازم به یاد آور ی است که پیش از این نیز در روز یکشنبه ٨ شهریور ٨٨ صدها کارگر شرکت آلومینیوم اراک در اعتراض به فشارها برای تعطیلی دیگهای خط قدیم شرکت از سوی برخی مقامات استان و به خطر افتادن شغلشان تجمع کرده بودند.
این تجمع با حضور کارگران بخشهای مختلف شرکت در پارکینگ سرویس ایاب و ذهاب کارکنان شکل گرفته بود و اعضای شورای اسلامی ایرالکو با حضور در میان کارگران سعی در آرام کردن کارگران داشتند.
کارگران همچنین به قطع برخی مزایای حقوقی خود اعتراض داشته اند که در پی این اعتراض شرکت برخی از آنها را پرداخت کرده است. یکی دیگر از دلایل این تجمع انتشار سخنان رجایی؛ نماینده اراک در مجلس مبنی بر لزوم بسته شدن خط قدیم ایرالکو تا پایان ماه جاری بوده است.