افق روشن
www.ofros.com

تعویق دوسال دستمزد کارگران گوشت زیاران، تحصن

کارگران نساجی قزوین، وضعیت كارگران ایران پتو و تجمع در پوشینه بافت


هرانا - ایران خبر                                                                                          یکشنبه ۲٨ فروردین ١٣٩٠


کارگران گوشت زیاران ۲۴ ماه حقوق نگرفته‌اند

خبرگزاری هرانا - رئیس پیشین کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار قزوین با اشاره به اینکه کارگران گوشت زیاران، حدود ۲۴ ماه است که حقوق نگرفته‌اند، خواستار حل مشکل ایشان و تحقق وعده‌های مسئولان ذیربط در خصوص آنان شد.
عیدعلی کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر در قزوین اظهارداشت: با واگذاری شرکت گوشت زیاران به دولت هنوز مشکل کارگران آن حل نشده است.
کریمی با بیان اینکه کارگران شرکت گوشت زیاران حدود ۲۴ ماه است حقوق نگرفته‌اند، افزود: بعد از واگذاری شرکت به دولت مدیرعامل گفته با هماهنگی با استانداری آمادگی بازخرید ۱۱۵ نفر کارگر را داریم.
وی با طرح این پرسش که چرا یک شرکت توانایی پرداخت حقوق ۲۴ ماه ۱۱۵ نفر را کارگر ندارد ولی بدنبال بازخرید این تعداد کارگر است، افزود: اینکه کارگران را در شب عید با وضعیت نامطلوبی به پیشواز سال نو فرستادند بسیار ناراحت کننده است.
رئیس پیشین کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان قزوین خواستار پیگیری استانداری و دستگاه‌های مربوط در خصوص تعیین وضعیت ۱۱۵ کارگر شرکت گوشت زیاران شد.

---------------------

تحصن ده‌ها نفر از کارگران نساجی قزوین در مقابل نهاد ریاست جمهوری

خبرگزاری هرانا - ده‌ها نفر از کارگران نساجی قزوین، عصر روز شنبه ٢٧ فروردین ماه، در مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع کردند.
یکی از کارگران نساجی قزوین در گفت‌و‌گو با خبرنگار جرس گفته است: ما بیش از یک سال است که حقوق و مزایای دیگر دریافت نکرده‌ایم. یکی دیگر از تجمع کنندگان اظهارکرد: ما شب عید را بدون حقوق و پول گذراندیم، راه دیگری جز تجمع برای ما نگذاشته‌اند.
بر اساس این گزارش لحظاتی پس از حضور کارگران، پلیس ضد شورش در این مکان حضور یافته و از دادن شعار توسط کارگران جلوگیری به عمل آمد.
درادامه این خبر آمده است پس ازمتفرق کردن کارگران توسط پلیس ضد شورش، آنها درپارک پاستوردست به تحصن زدند.
گزارش‌ها حاکی از آنست که وضعیت صنایع نساجی در زمان احمدی‌نژاد بدترشده است، چرا که قرار بود دولت قانون نوسازی صنایع نساجی را اجرا کند و از محل حساب ذخیره ارزی ‫به صاحبان صنایع نساجی وام بدهد که این محقق نشد و تعدادی از واحدهایی که کار نساجی را انجام می‌دادند در حال ورشکست شدن می‌باشند. ‬

---------------------

كارگران كارخانه ایران پتودررشت دروضعیت فلاكت بار معیشتی

آژانس ایران خبــر: كارخانه ایران پتودررشت بیش از۵ ماه است كه حقوق كارگران خودرا پرداخت نكرده است ، این كارگران علیرغم پیگریهای مستمری كه داشته اند متاسفانه هیچ پاسخی به آنها داده نشده وبه همین دلیل كارگران دروضعیت بسیار نامناسبی به لحاظ اقتصادی زندگی میكنند.یكی از كارگران دراینرابطه گفت: ” ما بشدت تحت فشارهای معیشتی هستیم ، برای گذران زندگی ،دائم بایستی قرض بگیریم ما حتی توان پرداخت هزینه مینیمم های زندگی را هم نداریم ،بیش از ۵ ماه است كه حقوق نگرفته ایم . هیچكس هم پاسخگوی ما نیست .”

---------------------

كارگران كارخانه پوشینه بافت قزوین مجددا دست به تجمع زدند

آژانس ایران خبـــر: امروز حدود ١٠٠ تن از كارگران كارخانه نساجی پوشینه بافت قزوین، مقابل این كارخانه درشهرصنعتی البرز قزوین دست به تجمع زدند .این كارگران بیش از یك سال حقوق عقب مانده دارند.
یكی ازكارگران گفت: ”مدیریت كارخانه گفته كه كارخانه را منحل میكنیم وما جهت جلوگیری از حكم انحلال جلوی كارخانه تجمع كردیم”.
لازم به توضیح است كه این كارخانه زمانی بیش از ٢٠٠٠ كارگر داشته است ولی اكنون كارگران كارخانه به ٣۵٠ نفر كاهش یافته اند.