افق روشن
www.ofros.com

تجمع پرستاران بیمارستان خمینی و کارگران چینی البرز دو سال بدون دستمزد


هرا - اینا                                                                                                   یکشنبه ١٦ مرداد ماه ١٣٩٠


تجمع اعتراضی پرستاران بیمارستان امام خمینی

خبرگزاری هرانا - تعداد زیادی از پرستاران مجتمع بیمارستانی خمینی صبح امروز در اعتراض به برآورده نشدن خواسته‌های خود در مقابل دفتر مدیریت بیمارستان تجمع کردند.
محمد شریفی مقدم دبیرکل خانه پرستار با تایید خبر تجمع پرستاران مجتمع بیمارستانی خمینی به مهر گفت: پرستاران این بیمارستان از مدت‌ها قبل مشکلاتی دارند که بار‌ها به صورت شفاهی مطرح کرده‌اند. البته یک ماه قبل نیز در نامه‌ای که بیش از ۴۰۰ امضا پای آن بود به وزیر بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و سازمان نظام پرستاری، خواستار رسیدگی به حل مشکلات خود شدند.
وی سپس به دلایل تجمع پرستاران اشاره کرد و افزود: تبعیض در پرداخت حقوق کارکنان مابین وزارتخانه‌های بهداشت و علوم از جمله موضوعات اعتراضی پرستاران است.
دبیرکل خانه پرستار همچنین به تبعیض در ساعت کار نیروهای ستادی وزارت بهداشت و دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها اشاره کرد و گفت: این دسته از نیرو‌ها از ۲۸/۹/۸۹ و به دنبال ابلاغ کاهش ساعت کار به دلیل آلودگی هوا، در هفته ۳۲ ساعت کار می‌کنند که در ماه رمضان به ۲۵ ساعت رسیده است اما پرستاران بین ۴۰ تا ۴۴ ساعت کار می‌کنند که اختلاف ۱۲ ساعتی در ساعت کار نیروهای ستادی و بیمارستانی با پرستاران دیده می‌شود.
شریفی مقدم در ادامه با اشاره به کارانه پرداختی پرستاران که همواره کمتر از کارانه پزشکان است، افزود: پرستاران بیمارستان امام ۶ ماه است که کارانه خود را دریافت نکرده‌اند. در حالی که کارانه پزشکان ۱۰۰ تا ۵۰۰ برابر پرستاران است. شریفی مقدم در پایان تاکید کرد: این تجمع ساعت ۱۱ بدون نتیجه خاصی به پایان رسید.

--------------------------

کارگران چینی البرز از سال ۸۸ تاکنون بلاتکلیف‌اند

آژانس ایران خبر: گزارش‌ها حاکی از آن است که کارگران کارخانهٔ چینی البرز قزوین از اسفند ماه سال ۸۸ تاکنون به دلیل تعطیلی کارخانه از دریافت مطالبات خود محروم مانده‌اند. کارخانهٔ چینین البرز قزوین که ۴۰۰ کارگر در آن مشغول به کار بودند و محصولات آن به کشورهای خارجی نیز صادر می‌شد، در حالی در اسفند سال ۸۸ با حکم انحلال شرکت بصورت تعطیل درآمد که تا کنون مطالبات هیچ یک از کارگران آن پرداخت نشده است.
به گزارش ایران کارگر، این شرکت اکنون بصورت کامل پلمپ شده است و از ۴۰۰ کارگر مشغول به کار در آن محل تنها چند نگهبان باقی مانده‌اند.
هم چنین گفته می‌شود که روزانه ۱۰ الی ۱۵ نفر از کارگران با مراجعه به این شرکت به علت وضعیت سخت معیشتی، پیگیر مشکلات و تعیین تکلیف وضعیت خود می‌شوند.