افق روشن
www.ofros.com

تجمع کارگران کشت و صنعت کارون، اعتصاب

کارگران تبریزی، انتقال فواد شمس به زندان و اخراج در آردل


هرانا - اینا                                                                                               سه شنبه ١١ مرداد ماه ١٣٩٠

تجمع کارگران کشت و صنعت کارون شوشتر و هفت‌تپه در مقابل مجلس

هرانا - جمعی از نمایندگان انجمن صنفی کارگران نی‌بر شرکت کشت و صنعت کارون شوش‌تر و هفت تپه صبح امروز مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. به گزارش ایسنا، نمایندگان انجمن صنفی کارگران نی‌بر شرکت کشت و صنعت کارون شوش‌تر و هفت تپه با هدف تحقق آنچه که وصل بیمه کارگران و بازگشت به کار برخی دیگر از اعضای این انجمن می‌خواندند، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.
نیکنام نماینده بابل و عباسی نماینده رودسر با حضور در جمع تجمع کنندگان، خواسته‌های آنان را شنیده و قول بررسی و رفع مشکلات موجود را دادند.

-----------------------

٨٠٠ كارگر تبریزی در اعتصاب

ایران خبر: در حال حاضر، اعتصاب كارگران شركت آهنگری تراكتورسازی تبریز وارد هفتمین روز خود شده است. این كارگران كه تعدادشان به بیش از ٨٠٠ نفر می رسد، اعلام كرده اند كه تا به خواست هایشان نرسند به اعتصاب ادامه خواهند داد. جالب توجه آنكه این كارگران در پی اعتصاب از سوی مامورین و مقامات مسئول برای اخراج مورد تهدید قرار گرفته اند.
اما با این حال، یكی از كارگران، خواسته ها را به این شرح بیان كرده است:
- پرداخت به موقع حق بیمه كارگران
- محسوب كردن شرایط سخت و زیان آور برای كارگران هنگام بازنشستگی
- اضافه كردن مدت قرارداد كارگران و كاركنان قراردادی شركت
- پرداخت بهره وری های معوقه
- پرداخت كامل حقوق در پایان هر ماه

-----------------------

انتقال فواد شمس به زندان جهت گذراندن دوران محکومیت خود

هرانا - فواد شمس، دانشجوی دانشکدهٔ جغرافیای دانشگاه تهران، صبح روز دوشنبه، دهم مردادماه، پس از مراجعه به زندان اوین، جهت حکم حبس بازداشت شد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فواد شمس، طبق احضار مسئولان قضایی- امنیتی ملزم شده بود که روز گذشته به منظور گذراندنِ هشتاد چهار روزی که از حکمش باقی مانده بود، خود را به زندان اوین معرفی کند.
این روزنامه نگار و فعال دانشجویی چپ که چند روز قبل از مراسم ۱۶ آذر سال ۱۳۸۸ توسط ماموران امنیتی دستگیر شده بود، مدت ۹۷ روز را در بند ۲۰۹ زندان اوین در بازداشت به سر برد. وی بعد‌ها از سوی قاضی پیر عباسی رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، به اتهام "تبلیغ علیه نظام" به ۶ ماه حبس تعزیری و ۶ ماه حبس تعلیقی محکوم شده بود.

-----------------------

صد نفر از کارکنان شرکت آردل اخراج شدند

هرانا - گزارش‌ها حاکی از آن است که صد نفر از کارکنان شرکت آردل تهران، توسط بانک تجارت از کار اخراج شدند.
صد تن از کارکنان شرکت آردل در حالی از کار اخراج شدند که روز گذشته، دهم مردادماه، در مقابل شعبهٔ مرکزی بانک تجارت واقع در تقاطع خیابان‌های موسوی- طالقانی تجمع دست به تجمع زدند.
در زیر عکس‌هایی از این تجمع اعتراضی را مشاهده می‌کنید: