افق روشن
www.ofros.com

جان باختن یك كارگر، آثار سوء گرد و خاک

خوزستان و اعتصاب کارگران قراردادی شهرداری پاوه


هرانا - ایران خبر                                                                                                     جمعه ۴ تیر ١٣٨٩


آثار سوء گرد و خاک خوزستان کارگران را بیشتر در معرض بیماری قرار می دهد

خبرگزاری هرانا - حسینی، دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان اظهار داشت: کارگران نسبت به اقشار دیگر بیشتر در معرض بیماری و آسیب های جسمی ناشی گرد و خاک قرار دارند.
وی افزود : از انجایی که بیشتر کارگران در فضای آزاد و در معرض مستقیم آفتاب سوزان بالای ۵٠ درجه خوزستان قرار دارند لذا بیشترین صدمه را از آلودگی هوا می بینند و حتی در روزهایی که بر اثر شدت گرد و خاک و بالا بودن ذرات معلق در ان ادارات تعطیل می شوند.
دبیر اجرایی خوزستان یاد آور شد: متاسفانه اکثر کارگران مجبورند در محل کار خود باشند که این امر موجب بروز مشکلات فراوانی برای آنان می شود لذا می طلبد که مسولین امر توجه خاصی به این موضوع داشته باشند و حتی دولت و شورای عالی کار می بایست حقوق کارگران را با توجه به شرایط جغرافیایی و بد آب و هوای مناطق در نظر بگیرند.

------------------

اعتصاب کارگران قراردادی شهرداری پاوه در اعتراض به عدم پرداخت حقوق

به گزارش خبرنگار آژانس ایران خبـــر کارگران قراردادی شاغل در شهرداری شهرستان پاوه ( از توابع استان کرمانشاه ) در اعتراض به عدم پرداخت ٤ ماه حقوق های شان، دست از کار کشیدند. آنها خواستار پرداخت حقوق های معوقه خود شدند.

------------------

جان باختن یك كارگر در اثر سانحه در سد داریان هجیج

به گزارش خبرنگار آژانس ایران خبـــر کارگری به نام فرهاد ایزدی بر اثر سانحه ی محیط کار در سد " داریان هجیج " جان خود را از دست داده است. این کارگر که برای یکی از شرکت های پیمانکاری کار می کرده، اهل استان لرستان بوده و در حین سنگ شکنی، دچار برق گرفتگی شده بود. لازم به ذكر است سد هجیج یکی از سدهای در دست احداث است که از سال گذشته، کار خود را آغاز کرده و در ٢٠ کیلومتری شهرستان پاوه واقع است.

خبرگزاری هرانا - آژانس ایران خبر - ۳/۴/۱۳۸۹