افق روشن
www.ofros.com

تجمع کارگران چینی‌ البرز، بیکاری ۵۵۰ کارگر

آق دره، اعتصاب كارگران پاك پی و اخراج كارگران نیك


هرانا - اینا                                                                                                   دوشنبه ۵ اردیبهشت ١٣٩٠

تجمع کارگران چینی‌سازی البرز در مقابل مجلس

خبرگزاری هرانا - جمعی از کارگران شرکت چینی‌سازی البرز امروز مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.
به گزارش فارس، جمعی از کارگران شرکت چینی‌سازی البرز امروز (دوشنبه) مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.
یکی از کارگران این شرکت در بیان علت تجمعشان مقابل قوه مقننه کشورمان پرداخت و اظهار داشت: از تاریخ ۲۵ اسفندماه ۱۳۸۸ شرکت چینی‌سازی البرز منحل شد و از این تاریخ تاکنون با ما تسویه ‌حساب نکردند و ما در حال حاضر یک سال است که حقوق و مزایایمان را دریافت نکرده‌ایم.
وی افزود: ما برای حل مشکلمان پیش همه مسئولان کشور رفته‌ایم اما به این موضوع رسیدگی نکردند و در حالی که علی‌اکبر محرابیان وزیر صنایع و معادن در نامه‌ای به مسئولان خواستار رسیدگی به این مسئله شده بود اما مسئولان استان قزوین متأسفانه توجهی نکردند.
این کارگر شرکت چینی‌سازی البرز ادامه داد: با انحلال این شرکت حدود ۱۸۵ نفر کار خود را از دست دادند.
وی با بیان اینکه ما حدود ۲۰ سال در این شرکت کار کردیم، از مسئولان پرسید حالا ما کارگران این شرکت با این سن و سال کجا برویم و کار کنیم؟
وی اضافه کرد: در حال حاضر یک سال است که برای ما بیمه رد نشده است و دفترچه‌های بیمه ما را نه تعویض می‌کنند و نه اعتبار می‌زنند.
این کارگر شرکت چینی‌سازی البرز با ذکر این نکته که ما خواهان پرداخت معوقاتمان از سوی شرکت هستیم، یادآور شد: ما از مسئولان و نمایندگان مجلس می‌خواهیم که نسبت به حل این موضوع اقدام کنند.

---------------------------

۵۵۰ نفر از کارگران معدن و کارخانهٔ طلای آق دره از کار بیکار شدند

خبرگزاری هرانا - با توقف فعالیت معدن طلای آق دره تکاب و بلاتکلیفی کارگران فصلی این معدن بیش از ۳۵۰ نفر ازکارگران شاغل در بخش معدن این شهرستان شغل خود را از دست داده‌اند که با احتساب کارگران بیکار ناشی از توقف و تعطیلی کارخانه طلای آق دره این میزان به ۵۵۰ نفر کارگر بیکار می‌رسد.
کارخانه استحصال طلای پویا زرکان آق دره تکاب در جنوب آذربایجان غربی تعطیل و فعالیت آن متوقف شد و ۲۰۰ نفر از کارکنان و کارگران آن شغل خود را از دست دادند.

---------------------------

اعتصاب ١٠٠ تن ازپرسنل وكارگران كارخانه پاك پی

آژانس ایران خبـر: در پی عدم پرداخت حقوق پرسنل و کارگران کارخانه پاک پی حدود ١٠٠ نفر از پرسنل این شرکت دست به اعتصاب زدند. این افراد خواهان دریافت حقوق معوقه و سایر مزایای خود شدند.
لازم به ذکر است این شرکت حدود ١٠ درصد از محصولات لبنی استان را تولید میکند و اعتصاب کارگران مشکلاتی را برای صنعت لبنیات به وجود آورده است.

---------------------------

اخراج كارگران شركت نیك برش درآستانه روز جهانی كارگر

در آستانه روز جهانی كا رگر، فقط از شركت نیك برش ، ٣٠ نفر كارگر اخراج شدند.
بنابه گزار ش دریافتی شركت نیك برش كه ٢٢٠ كارگر داشت , اینك در حالت بحرانی قرار دارد و كا رگرانش هرچند ماه بین ٢٠ تا ٣٠ نفر اخراج میشوند . این شركت كه در كیلومتر ٩ جاده قدیم كرج قرار دارد تقریبا به حالت تعطیل در آمده و در ٣١ فروردین، در آستانه روز جهانی كا رگر ٣٠ كارگر از كارگران این شركت اخراج شدند.