افق روشن
www.ofros.com

بیکاری کارگران بزرگترین کارخانه تولید

ماکارانی ودومین روز تجمع نیروهای حق التدریسی


هرانا - اینا                                                                                               پنجشنبه ٢٧ مرداد ماه ١٣٩٠

تعطیلی بزرگترین کارخانه تولید ماکارانی کشور و بیکاری کارگران آن

خبرگزاری هرانا - بزرگترین کارخانه تولید ماکارونی کشور در کمتر از دو سال فعالیت، تعطیل شد و ۵۰۰ کارگر آن بدون دریافت مطالبات از کار بیکار شده اند. به گزارش صبح امید، کارخانه "درخشان ماکارون پارس" که در روز اول دی‌ماه ۸۸ با صرف تبلیغات گسترده به دست معاون اول احمدی‌نژاد در شهر زرقان افتتاح شده بود، در کمتر از ۲ سال فعالیت از خردادماه امسال تعطیل شده است.
این واحد صنعتی به دلیل افزایش هزینه‌های انرژی، افزایش حقوق کارگران و نیز تشدید تحریم‌های اقتصادی علیه ایران و بالا بودن هزینه‌های حمل و نقل به تعطیلی کشانده شد. هم اکنون ۵۰۰ کارگر این واحد صنعتی با اعلام شکایت علیه سهامداران در انتظار پرداخت مطالبات ۵۵۰ میلیون تومانی خود هستند.
کارخانه درخشان ماکارون پارس پیشرفته ترین و بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماکارونی کشور بود که با هدف ایجاد ارزش افزوده در بخش کشاورزی و صادرات محصولات در منطقه گندم خیز زرقان شمال شرق شیراز با سرمایه ۵ میلیون دلار در زمینی به مساحت ۶۰ هکتار با آخرین تکنولوژی روز احداث شد. ظرفیت تولید سالانه این کارخانه ۱۱۵ هزار تن ماکارونی بود.

نیروهای حق التدریسی برای دومین روز متوالی تجمع کردند

نیروهای حق التدریسی آموزشگاه های فنی کشور، برای دومین رو زمتوالی در مقابل ساختمان مجلس دست به تحصن زدند.
به گزارش ایلنا، از ساعات اولیه صبح امروز نزدیک به یکصد نفر از نیروهای حق التدریسی آموزشکده‌های فنی کشور در اعتراض به عدم اجرایی شدن مصوبات مجلس در استخدامشان اعتراض کردند. افراد معترض که در فضایی آرام درمقابل مجلس حضور دارند پلاکاردهایی که روز گذشته در دست داشتند را امروز نیز به سمت خانه ملت در درست گرفته ان، د تا توجه نمایندگان مجلس را به خود جلب کنند.برروی این پلاکارد‌ها عبارات زیر نوشته شده است: "در آموزش و پرورش ۷ سال سابقه کار= استخدام اما نیروهای حق التدریسی با ۱۲ سال سابقه هنوز استخدام نشدند"، "عدالت عدالت عدالت"، "چرا پس ازگذشت ۳ سال ازمصوبه مجلس مبنی بر استخدام نیروهای حق التدریسی این اتفاق نیافتاده است".
گفتنی است این دومین روز پیاپی و سومین روز تجمع نیروهای حق التدریسی در مقابل مجلس شورای اسلامی است که دراین هفته رخ می‌دهد و نیروهای انتظامی هم سعی می‌کند نظم این تحصن اعتراض آمیز را برقرار کند.