افق روشن
www.ofros.com

اصلاح قانون کار...، پلمپ کارخانه آسفالت خمین و احتمال بازگشت کارگران ایران صدرا

ایلنا - ایران خبر                                                                                       شنبه ١١مهر ۱٣٨٨

اصلاح قانون کار بدون اطلاع نمایندگان واقعی کارگران محکوم است

ایلنا: یک فعال کارگری گفت: به نظر می‌رسد وزارت کار در تدوین لایحه اصلاح قانون کار حتی نظر تشکل‌های‌ مورد تایید خود راهم در نظر نگرفته است. رضا شهابی از سندیکای کارگران شرکت واحد درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: با گذشت نزدیک به یک ماه از انتشارخبر اصلاح قانون کار هنوز هیچ مقام مسوولی در دولت و مجلس و تشکل‌های کارگری وکارفرمایانی در مورد جزییات این لایحه اظهار نظر نکرده است.
وی گفت: واکنش ها حاکی از آن است که هیچ کدام از نمایندگان صنفی حتی از تشکل‌های مورد تایید دولت از تصویب این لایحه مطلع نبوده‌اند. شهابی افزود: اصلاح قانون کار بدون اطلاع نمایندگان واقعی و منتخب کارگران از سوی جامعه کارگری ایران محکوم است. به گفته شهابی با گذشت ٢٠ سال از زمان تصویب قانون کار نارسایی هایی این قانون به خوبی مشخص شده است از این رو امروز اصلاح این قانون و تغییر آن به نفع کارگران ضروری است.

پلمپ تنها کارخانه آسفالت شهرستان خمین

بنابه خبر دریافتی تنها کارخانه آسفالت شهرستان خمین روز سه شنبه هفتم مهر به دستور دادستان برای دومین بار در شش سال گذشته پلمپ شد. رئیس شورای شهر خمین، سید مهدی ساداتی بیان داشت در صورتی که محیط زیست مهلت یک ماه برای ادامه کار این کارخانه به شهرداری بدهد شهرداری نسبت به تکمیل کارخانه آسفالت جدید در جاده الیگودرز اقدام خواهد کرد. آژانس ایران خبر -۱۳۸۸ /۹/۷

احتمال بازگشت به کار،کارگران کشتی سازی ایران صدرای بوشهر

محمدکمالی درگفت‌وگو با خبرنگارایلنا گفت: ‌در پی انعقاد قرارداد سفارش ساخت سه فروند کشتی با شرکت کشتی سازی ایران صدرا، احتمال دارد کارگران این کارخانه به کار خود بازگردند.
وی افزود: هنوز مشخص نیست که چه تعداد کارگر دریافت کننده بیمه بیکاری به کار سابق خود باز خواهند گشت. شرکت ایران صدای بوشهر درسال گذشته به دلیل نبود سفارش کار دچار بحران شد تا جایی که کارگران قراردادی آن اخراج و بقیه‌کارگران آن به بیمه بیکاری معرفی شدند.این شرکت سرانجام در سال گذشته به مالک دیگری واگذارشد.