افق روشن
www.ofros.com

انتقال محمد اولیایی فرد به بند ٣۵٠ و تجمع خانوادهای دستگیر شدگان روز کارگر


فعالین حقوق بشر                                                                                         دوشنبه ١٣ اردیبهشت ١٣٨٩


انتقال محمد اولیایی فرد به بند ٣۵٠ زندان اوین

صبح روز جاری محمد اولیایی فرد وکیل پایه یک دادگستری و فعال حقوق بشر به بند ٣۵٠ زندان اوین منتقل شد.بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، محمد اولیایی فرد که روز گذشته در دادگاه انقلاب تهران بازداشت و برای سپری نمودن یک سال حبس تعزیری خود به زندان اوین منتقل شده بود به بند ٣۵٠ زندان اوین منتقل شده و از ملاقات حضوری با همسرش نیز منع شده است.
صبح روز جاری همسر وی برای ملاقات حضوری و ارایه مدارک پزشکی اولیایی فرد به زندان اوین مراجعه و به وی اعلام شد، آقای اولیایی فرد به بند ٣۵٠ منتقل شده و اجازه ملاقات حضوری با ایشان را ندارید.همسر این وکیل دادگستری، با مراجعه به بهداری زندان خواستار آن شد که داروهای همسر در بندش را در اختیارش قرار دهند. گفتنی است آقای اولیایی فرد به شدت از بیماری میگرن رنج می برد.

-------------------

تجمع اعتراضی خانوادهای دستگیر شدگان روز کارگر در مقابل زندان اوین

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"،خانواده های دستگیر شدگان روز کارگر صبح امروز در مقابل زندان اوین تجمع کردند و خواستار آزادی فوری و بی قید وشرط عزیزان خود شدند.
روز دوشنبه ١٣ اردیبهشت ماه تعداد زیادی از خانواده های دستگیر شدگان روز جهانی کارگر مقابل زندان اوین تجمع کردند و خواستار آزادی عزیزانشان شدند. این تجمع از ساعت ٠٩:٠٠ صبح آغاز و تا پایان وقت اداری ادامه داشت.خانواده در مقابل ساختمانی که بازپرسان امنیتی در آن مستقر هستند تجمع کردند. درب این محل بر روی خانواده ها بسته است و کسی جوابگوی آنها نیست.
برخوردها و رفتار نگهبانان بازپرسان امنیتی با خانواده ها توهین آمیز و غیر انسانی است.بدلیل رفتارهای غیر انسانی نگهبانان بازپرسان امنیتی در چند مورد بین خانواده ها و آنها درگیری لفظی روی داد.پاسدارهای مستقر در آنجا به طرز توهین آمیزی خطاب به خانواده ها می گفتند: اگر از اینجا دور نشوید ،شما را پایین می ریزیم.
در جریان برگزاری روز جهانی کارگر بیش از ٣٠ نفر از زنان و مردان دستگیر و به زندان اوین منتقل شدند. تعدادی از آنها عابرین و کسانی بودند که در فروشگاه در حال خرید بودند که از فروشگاه بیرون کشیده شدند و به زندان اوین منتقل شدند. تعداد بسیار کمی از آنها در اثر تلاش های خانواده ها آزاد شدند ولی هنوز اکثر آنها در زندان اوین بسر می برند. دریکی از نقاط خیابان آزادی ١٢ نفر از زنان و مردان شرکت کننده در مراسم روز جهانی کارگر دستگیر و مستقیما به زندان اوین منتقل شدند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

١٣ اردیبهشت ١٣٨٩ برابر با ٠٣ می ٢٠١٠