افق روشن
www.ofros.com

ضرب و شتم و دستگیری مادران در پارک لاله و مرگ و شکنجه درزندان رجایی شهر

فعالین حقوق بشر                                                                                       شنبه ١۴ آذر ۱٣٨٨


درطی یورش وحشیانه مامورین سرکوبگر بیش از ١۵ نفر از مادران عزادار دستگیر شدند

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران : بنابه گزارشات رسیده به فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، نیروهای سرکوبگر ولی فقیه به سوی مادران یورش بردند و بیش از ١۵ نفر از مادران عزادار را دستگیر و به نقاط نامعلومی بردند .
روز شنبه ١۴ آذر ماه حوالی ساعت ١٧:٠٠ در حالی که مادران در حال ورود به پار ک بودند و قصد برگزاری تجمعات اعتراضی خود را داشتند با انبوهی از نیروهای سرکوبگر ولی فقیه مواجه شدند.نیروهای انتظامی ،لباس شخصی که با خودرو و موتور سوار و پیاده بودند تمامی نقاط پارک لاله را به اشغال خود در آوده اند.
نیروهای سرکوبگر لباس شخصی بطور وحشیانه ای بسوی مادران یورش بردندو ۴ نفر از مادران را دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل کردند. در نقاط مختلف پارک به مادران عزادار و دختران جوان یورش می برند و ١١ نفر از آنها را دستگیر و به وان های خود که در میدان آب نمای پارک لاله مستقر بودند انتقال دادند. آنها در حال گشت زدند در پارک هستند و هر مادری را می بینند مورد اهانت و بدرفتاری قرار میدهندو سپس دستگیر می کنند تا لحظه ارسال این گزارش تعقیب و دستگیری مادران ادامه دارد و حتی در خیابانها اطراف پارک تعدادی از مادران دستگیر شدند. احتمال زیاد دارد که آمار دستگیریها بیش از ١۵ نفر باشد. آمار بیش ١۵ نفر اعلام شده توسط شاهدان عینی گزارش شده است. برخوردها با مادران وحشیانه و غیرانسانی گزارش شده است.
نیروهای سرکوبگر ولی فقیه در که در حدود ٢٠٠ الی ٣٠٠ نفر تخمین زده می شوند آنها در نقاط مختلف پارک مستقر شده اند.تعدادی از مامورین لباس شخصی که در هفته های گذشته از مادران اقدام به فیلم برداری می کردند امروز مادران شرکت کننده را شناسائی می کنند و اقدام به دستگیری آنها می کنند.نیروهای سرکوبگر دستگیریهای خود را علاوه بر پارک به خیابانها اطراف پارک کشاندند. گزارش تکمیلی متعاقبا اعلام می گردد.

-----------------------

مرگ دو زندانی در اوین و ضرب و شتم یک زندانی سیاسی در رجایی شهر

خبرگزاری هرانا : به گزارش واحد زندانیان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یک زندانی محبوس در بند ٧ سالن ٦ زندان اوین به نام صاحب قلی رجبی که به مدت دو ماه از بیماری ها مختلف رنج می برد به دلیل عدم توجه مسئولین زندان ساعاتی پیش در روز شنبه ١۴ آذر ماه جان خود را از دست داد.
لازم به ذکر است که هفته گذشته نیز یک زندانی دیگر به دلیل نامعلوم در بند ٨ زندان اوین جان خود را از دست داده است.
در گزارشی دیگر از زندان رجایی شهر زندانی سیاسی ناصح یوسفی محبوس در بند ٦ ، توسط پاسداران بند مذکور به شدت ضرب و شتم شده است ، از رسیدگی پزشکی به این زندانی اطلاعی در دست نیست.