افق روشن
www.ofros.com

تجمع كارگران نساجی مازندران به دلیل عدم دریافت حقوق

فارس - هرانا                                                                                          دوشنبه ٢ آذر ۱٣٨٨

كارگران واحد نساجی مازندران پیش از ظهر امروز به دلیل عدم دریافت ۴ ماه حقوق اقدام به برگزاری تجمع در مقابل این شركت كردند. خبرگزاری هرانا ـ حقوق کارگران : كارخانه نساجی مازندران دارای ٩٠٠ نفر كارگر است كه تعدادی از این افراد پیش از ظهر امروز در این تجمع حضور داشتند. عدم دریافت حقوق این كارگران در آذر ماه وارد ماه چهارم شده‌ است.
به گزارش فارس ، كارگران نساجی مازندران پس از ساعاتی حضور در مقابل این شركت به وسیله مدیران این واحد به داخل شركت راهنمایی شدند تا در دفتر مدیران به مشكلات این افراد رسیدگی شود اما به گفته كارگران مدیران این واحدها با تهدید كارگران به اخراج آنها را از ادامه اعتراض منع كردند. مدیران این شركت تهدید كردند در صورت ادامه اعتراضات كارگران قراردادی این شركت اخراج می‌شوند. در نساجی مازندران حدود ٣٠٠ كارگر قراردادی مشغول به كار هستند.
نساجی مازندران یكی از كارخانه‌های بزرگ نساجی در كشور به شمار می‌رود به دلایل سوء مدیریت و عدم عوامل اقتصادی در طی ٢٠ سال گذشته دچار بحران شده است.
براساس مصوبه سفر نخست هیئت دولت به استان مازندران مقرر شد این واحدهای نساجی بازسازی و احیا شوند. با وجود گذشت دو سال از این مصوبه سال گذشته وزیر اقتصاد در قائمشهر از حضور سرمایه‌گذار خارجی در این شركت خبر داد. سرمایه‌گذار ترك این شركت با قراردادی اولیه حاضر به سرمایه‌گذاری در این شركت شده اما هنوز مراحل مربوط به گشایش اعتبارات این طرح انجام نشده است. به گفته نمایندگان مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی كه پیگیر اجرای این مصوبه هستند، سرمایه‌گذار ترك نخستین تعهد خود را پرداخت حقوق كارگران این واحد اعلام كرده است.
به گفته سرمایه‌گذار ترك این مجموعه در نشست با كارگران این واحد ٢٠٠ میلیون یورو سرمایه‌گذاری در احیای نساجی مازندران به كار گرفته می‌شود. در این نشست كه در ٢٦ شهریور انجام گرفت اعلام شد كه تمام بدهی‌های این واحد به كارگران پرداخت شده است. ایجاد ٦ هزار نفر اشتغال در مدت یك سال و نیم از برنامه‌های این سرمایه‌گذار در قائمشهر در حالی اعلام می‌شود كه ابهاماتی در خصوص احیای این واحد صنعتی در این شهر اعلام می‌شود.