افق روشن
www.ofros.com

کارگران کیان تایر تجمع بزرگ اعتراضی در مقابل نهاد ریاست جمهوری


اتحادیه آزاد کارگران                                                                                           شنبه ٣ اردیبهشت ١٣٩٠

همراه با گزارش تصویری

کارگران کیان تایر اقدام به برگزاری یک تجمع بزرگ اعتراضی در مقابل نهاد ریاست جمهوری کردند

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران بیش از ۸۰۰ نفر از کارگران کیان تایر از ساعت ۹ صبح تا ساعت١٣:٣٠ ظهر امروز چهارم اردیبهشت ماه در مقابل دفتر رسیدگی به شکایات مردمی نهاد ریاست جمهوری دست به تجمع اعتراضی زدند.
پس از پایان تعطیلات نوروزی به کارگران کیان تایر اعلام شده بودتا سوم اردیبهشت ماه کارخانه تعطیل است تا در این فاصله بودجه لازم برای راه اندازی کارخانه و خرید مواد اولیه فراهم شود و یا واگذاری کارخانه به بانک سپه به سرانجام برسد. اما با گذشت نزدیک به ۲۰ روز از تعطیلی کارخانه دیروز سوم اردیبهشت ماه وقتی کارگران وارد کارخانه شدند نه از مواد خام خبری بود و نه از مسیولین کارخانه. تلاش کارگران نیز در طول روز گذشته برای یافتن پاسخگویی به جایی نرسید و آنان تصمیم به تجمع در مقابل نهاد ریاست جمهوری گرفتند.
در حالیکه امروز کارگران کیان تایر در مقابل نهاد ریاست جمهوری دست به تجمع زده بودند نماینده های آنان در وزارت صنایع حضور پیدا کرده بودند.
کارگران کیان تایر در طول حدود ۴ ساعت تجمع در مقابل نهاد ریاست جمهوری بطور مرتب شعار میدادند: مرگ بر ستمگر- کار حقوق اعتراض حق مسلم ماست- کار حقوق زندگی حق مسلم ماست - کارگر گرسنه ذلت نمی پذیرد - کارگر گرسنه منتظر جواب است - ما حقمونو میخواییم وعده وعید نمی خواییم.همچنین کارگران پلاکاردهایی با شعارهای زیر بدست داشتند:
بابا نان ندارد و چرا بابا نان ندارد- در سال جهاد اقتصادی کارخانه کیان تایر در حال تعطیلی است - کار حقوق اعتراض حق مسلم ماست - کارگر گرسنه شرمنده زن و بچه - به کدامین گناه کارگر گرسنه - روز جهانی کارگر مبارکباد - ۷ ماه حقوق نگرفته ایم - نقد یا نسیۀ نقد بیکاری هزاران کارگر نسیه اشتغال میلیونها کارگر- به نام کارگر حرف از عدالت نزنید - دروغ تا کی مرگ بر دروغگو
امروز از مسئولین نهاد ریاست جمهوری هیچکس به میان کارگران نیامد و حدود ساعت ۱۳ نماینده های کارگران از وزارت صنایع به جمع کارگران اعتراضی پیوستند و پس از گزارشی در مورد مذاکرات و وعده های داده شده به آنان در وزارت صنایع کارگران کیان تایر در ساعت ١٣:٣٠ به تجمع اعتراضی خود در مقابل نهاد ریاست جمهوری پایان دادند.
بنا بر این گزارش طی مذاکراتی که نماینده های کارگران با مسئولین وزارت صنایع بعمل آورده اند قرار شده است فردا پنجم اردیبهشت ماه یک و نیم ماه از دستمزدهای معوقه کارگران به حساب آنان واریز شود. همچنین در وزارت صنایع به نمایندهای کارگران اعلام شده است هیئت وزیران یک بودجه ۲۸ میلیارد تومانی برای راه اندازی کارخانه و پرداخت دستمزدهای معوقه کارگران تصویب کرده است که در اختیار استانداری تهران قرار خواهد گرفت تا تقسیم بندی لازم را برای هزینه کرد انجام دهد. بر اساس این توافق قرار است یک هفته دیگر استاندار تهران با حضور در کارخانه کیان تایر گزارش لازم را در این باره به کارگران ارایه دهد.

   

اعتصاب، تشکل، تجمع حق مسلم ماست

زنده باد همبستگی و مبارزه متحدانه سراسری کارگران ایران

اتحادیه آزاد کارگران ایران - چهارم اردیبهشت ماه ۱۳۹۰

www.etehadyh.com
k.ekhraji@gmail.com