افق روشن
www.ofros.com

کارگران کیان تایر روز سه شنبه اقدام

به آتش زدن لاستیک و خروج از کارخانه کردند


اتحادیه آزاد کارگران                                                                                               جمعه ٧ آبان ١٣٨٩


بدلیل فیلترینگ سایت اتحادیه آزاد کارگران ایران، ما را در انتشار اخبار کارگری یاری کنید(اتحادیه آزاد کارگران ایران)

کارگران کیان تایر روز سه شنبه اقدام به آتش زدن لاستیک و خروج از کارخانه کردند

بنا بر گزارشهای دریافتی توسط اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران کیان تایر در ادامه اعتراضات خود، دیروز سه شنبه چهارم آبانماه از ساعت ٩ صبح تا حدود ساعت ١٣ ظهر اقدام به آتش زدن ضایعات لاستیک در محل کارخانه کردند و همزمان با برگزاری جلسه ای در بخشداری چهاردانگه که فرماندار اسلامشهر و مسئولین نیروی انتظامی در آن شرکت داشتند حدود ٢٠٠ نفر از کارگران با قصد مسدود کردن جاده اسلامشهر اقدام به خروج از کارخانه کردند که پس از مشورتی میان کارگران و نماینده هایشان، آنان به محل کارخانه بازگشتند.
بنا بر این گزارش همزمان با اعتراضات کارگران در محل کارخانه و برگزاری جلسه در بخشداری چهاردانگه مذاکراتی نیز در وزارت صنایع با کارفرمای لاستیک دنا برای واگذاری کیان تایر به این کارفرما در جریان بود که پس از این مذاکرات اعلام شد کارفرمای لاستیک دنا مواد اولیه را تامین و کارخانه کیان تایر را راه اندازی خواهد کرد. این سرمایه گذار تقبل کرده است کارخانه کیان تایر را با سرمایه خود اداره کند و ۵٠ در صد دستمزد باقی مانده شهریور و دستمزد مهر ماه کارگران کیان تایر را پرداخت نماید. در رابطه با مابقی مطالبات کارگران کیان تایر نیز وزارت صنایع قول تامین پنج میلیارد اعتبار را برای پرداخت مطالبات کارگران از سالهای گذشته و راه اندازی تعاونی کارگران و صندوق آنان داده است.
با توجه به توافقات انجام گرفته با کارفرمای لاستیک دنا، کارگران کیان تایر امیدوار هستند به بحران چندین ساله در این کارخانه پایان داده شود. این کارگران اعلام کرده اند در صورت عدم تحقق توافقات صورت گرفته و حل مشکلاتشان بار دیگر اعتراضات خود را از سر خواهند گرفت.

   

   

   

اتحادیه آزاد کارگران ایران - پنجم آبانماه ٨٩