افق روشن
www.ofros.com

حبس صدیق کریمی در زندان مرکزی سنندج

سند لغو احکام بر علیه فعالین کارگری در اول ماه مه ١٣٨۶


اتحادیه آزاد کارگران - سندیکای واحد - انجمن صنفی                                          سه شنبه ١١ بهمن ماه ١٣٩٠

از ظهر امروز، صدیق کریمی از اعضای هیئت مدیره

اتحادیه آزاد کارگران ایران در زندان مرکزی سنندج محبوس شد

ساعت ١۴ ظهر امروز ١١ بهمن ماه ١٣٩٠، صدیق کریمی عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و از فعالان خوشنام و شناخته شده کارگری در شهر سنندج به ناچار خود را به زندان مرکزی سنندج معرفی و در این زندان محبوس شد.
علیرغم لغو احکام صادره بر علیه کارگران دستگیر شده در اول ماه مه سال ١٣٨۶ توسط رئیس وقت قوه قضائیه، اوایل سال جاری دادگاه اجرای احکام در شهر سنندج طی ابلاغیه ای به صدیق کریمی و شیث امانی به آنان اعلام کرد احکام صادره بر علیه این دو نفر لغو نشده است و آنان می باید خود را به زندان مرکزی سنندج معرفی کنند.
صدیق و شیث طی ماههای گذشته در مقابل این اقدام غیر قانونی دادگاه اجرای احکام مقاومت کردند اما این دادگاه اقدام به ضبط حقوق ماهیانه ضمانین آنها کرد و به همین دلیل صدیق برای حل این مشکل، بناچار امروز خود را به زندان مرکزی سنندج معرفی نمود و در این زندان محبوس شد.
اتحادیه آزاد کارگران ایران اقدام غیر قانونی دادگاه اجرای احکام در مورد به زندان افکندن این دو رهبر کارگری خوشنام در شهر سنندج و دستگیری دیگر فعالین کارگری در سایر نقاط ایران را در راستای اعمال فشار بیشتر بر تشکلهای کارگری موجود و فعالین و رهبران کارگری برای به تمکین واداشتن کارگران ایران به وضعیت موجود ارزیابی میکند و اعلام میدارد این دستگیریها سد سکندری در مقابل حق خواهی کارگران ایران نخواهد بود.
شیث امانی و صدیق کریمی دو رهبر کارگری خوشنام و محبوب در میان کارگران شهر سنندج هستند و بدیهی است این کارگران و اتحادیه آزاد کارگران ایران نسبت به تداوم زندان شیث و صدیق ساکت نخواهند نشست.

**************

تصویر دستور لغو احکام صادره بر علیه

کارگران بازداشتی در مراسم اول ماه مه سنندج در سال ١٣٨۶

اتحادیه آزاد کارگران ایران ١١ بهمن ماه ١٣٩٠

www.etehadyh.com
k.ekhraji@gmail.com

**************

بازداشت صدیق كریمی از اعضای اتحادیه آزاد كارگران ایران

صدیق كریمی عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد كارگران ایرا ن روز سه شنبه ١١ بهمن ماه یكهزار سیصد و نود بازداشت شد
صدیق كریمی به همراه شیث امانی كه در روز جهانی كارگر دستگیر و به ۶ ماه زندان محكوم شده بودند با عفو ریاست قوه قضائیه وقت پرونده ایشان مختومه شد اما بعد از گذشت بیش از سه سال مجددا توسط اجرای احكام برای تحمل كیفر به دادگاه فراخوانده شدند شیث امانی در روز ٢۶ دی ماه بازداشت و صدیق كریمی نیز روز ١١ بهمن ماه برای اجرای حكم به دادسرا مراجعه و بازداشت گردید
سندیكای كارگران شركت واحد ضمن محكوم نمودن بازداشت اعضای اتحادیه آزاد كارگران ایران خواهان آزادی تمامی كارگران دربند می باشد

با امید به گسترش صلح و عدالت در همه جهان

سندیكای كارگران شركت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

١١ بهمن ١٣٩٠

**************

صدیق کریمی بازداشت شد

طبق خبر رسیده به انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه، امروز سه شنبه ١١ بهمن ٩٠ مأمورین امنیتی و انتظامی صدیق کریمی عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران را بازداشت و روانه زندان سنندج کردند. صدیق کریمی سال ٨۶ به جرم شرکت در مراسم روز جهانی کارگر در شهر سنندج به همراه ١٢ نفر دیگر بازداشت شده بود که صدیق و شیث امانی هر یک به شش ماه حبس تعزیری و ١٠ نفر دیگر هم هر یک به تحمل ٩١ روز حبس تعزیری و شلاق محکوم شده بودند. بعد ازگذشت دو ماه از مدت زندان صدیق کریمی و شیث امانی، احکام صادره برای بازداشت شدگان سال ٨۶ از سوی رئیس وقت قوه قضائیه لغو و این دو نفر آزاد شدند. اما پرونده آنان دو باره از سوی دادگاه انقلاب سنندج به جریان افتاده و شیث امانی و صدیق کریمی به دستور قاضی روانه زندان شده اند.

انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه

١١/١١/١٣٩٠