افق روشن
www.ofros.com

تظاهرات مردم سنندج در حمایت از مردم کوبانی


اتحادیه آزاد کارگران                                                                                              شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۳

هزاران نفر از مردم سنندج بر علیه جنایهای داعش و در حمایت از مردم کوبانی اقدام به تظاهرات خیابانی کردند

ظهر امروز بیش از پنج هزار نفر از مردم شهر سنندج در اعتراض به جنایتهای دولت اسلامی داعش به خیابانها ریختند و حمایت خود را از مردم قهرمان کوبانی اعلام کردند.
بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، این تظاهرات که گروههای مختلف مردم منجمله کارگران سنندجی و اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران و کمیته هماهنگی نیز در آن شرکت داشتند از ساعت ۳٠/۱۳ ظهر از خیابان امام آغاز شد و جمعیت تظاهر کننده به سمت میدان انقلاب به حرکت در آمد و پس از رسیدن به این میدان تظاهر کنندگان تلاش کردند راهپیمائی خود را به سمت خیابان فردوسی ادامه دهند که با ممانعت نیروهای انتظامی مواجه شدند و به همین دلیل این تظاهرات و تجمع پرشکوه در میدان انقلاب ادامه پیدا کرد.
بنا بر این گزارش، در این تظاهرات پلاکاردهای زیادی با مضمون حمایت از مردم کوبانی و اعتراض به توحشی که دولت اسلامی داعش براه انداخته است در دست معترضین بود و افرادی نیز (منجمله برخی اعضای شورای شهر سنندج)به سخنرانانی پرداختند اما به محض قرار گرفتن صدیقی کریمی عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران در پشت تریبون سخنرانی، اقدام به قطع میکروفون شد که با عکس العمل قاطعانه تجمع کنندگان و شعار"میکروفون میکروفون" آنان، بار دیگر میکرفون سخنرانی وصل گردید و صدیق کریمی به سخنرانی بر علیه جنایات دولت اسلامی داعش پرداخت. صدیق کریمی در این سخنرانی ضمن اعلام حمایت کارگران ایران از مردم قهرمان کوبانی، با تاکید بر اینکه دوران توحش و بربریت در تاریخ بشر به سر آمده است جنایات دولت اسلامی داعش را بشدت محکوم کرد و خواهان حمایت قاطعانه از مردم کوبانی شد.
این راهپیمائی و تجمع پر شکوه با قرائت دو قطعنامه در ساعت ۱۵ در میان شور و همبستگی مردم شرکت کننده در آن پایان گرفت.

۱٨ مهر ۱۳۹۳

****************

اعتصاب کارگران واحد پلیمری (LD) در مجتمع پتروشیمی بندرامام

اتحادیه آزاد کارگران ایران: با گذشت بیش از سه ماه از تعمیرات آورهال( تعمیرات اساسی ادواری و زمانبندی شده) در واحد پلیمری (LD ) مجتمع پتروشیمی بندر امام و وعده کارفرما برای پرداخت پاداش به کارگران، هنوز این پاداش به آنان پرداخت نشده است.
بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، فروردین ماه گذشته که تعمیرات آورهال ( تعمیرات اساسی ادواری و زمانبندی شده) این واحد پلیمری شروع شده بود، پیمانکار قول پرداخت پاداش مخصوص آورهال را به کارگران داد تا این واحد بعد از تعمیرات اساسی بتواند بموقع و بدون تاخیر راه اندازی شود. با تلاش کارگران این هدف حاصل گردید و این واحد مهم در موعد مقرر راه اندازی شد اما کارفرما با گذشت بیش از سه ماه از آنزمان و علیرغم پافشاری کارگران، تنها حدود یک چهارم از مبلغ توافق شده را پرداخت کرده است و نسبت به پرداخت باقی طلب کارگران هیچ اقدامی انجام نداده، که این امر خشم شدید کارگران و اعتراض آنان را موجب شد و این کارگران از صبح امروز در اقدامی قاطعانه برای دستیابی به خواست شان، یکپارچه و متحد دست از کار کشیدند.
بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران این واحد مهم در مجتمع پتروشیمی بندر امام که تحت پوشش شرکت پیمانکاری فریمکو مشغول به کار هستند اعلام کرده اند تا دستیابی به خواست شان همچنان به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

****************

اعتصاب کارگران شرکت ریسندگی پرریس وارد ششمین روز خود شد

کارگران ریسندگی پرریس امروز پنجم مرداد ماه ششمین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند. این کارگران همزمان با اعتصاب، در اداره کار شهر سنندج دست به طرح دعوی علیه کارفرما نیز زده اند. ٣٢ کارگر شرکت ریسندگی پرریس از اول سال تا کنون دستمزدهای خود را دریافت نکرده اند و عیدی و پاداش سالهای ٩١ و ٩٢ خود را نیز از کارفرما طلب دارند.
بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران پرریس بارها از کارفرما خواهان پرداخت دستمزدهای معوقه خود شده اند اما کارفرما در عین بی توجهی به شرایط اسفبار معیشتی کارگران و خواستهای آنان، اعلام کرده است ریالی به شما نخواهم داد بروید به هر جا که از دستتان بر میاید شکایت کنید.
کارگران ریسندگی پرریس اعلام کرده اند در صورت تداوم بی توجهی کارفرما نسبت به پرداخت دستمزدهایشان، علاوه بر اعتصاب دست به اقدامات اعتراضی تر دیگری نیز خواهند زد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران - پنجم مرداد ماه ١٣٩٣