افق روشن
www.ofros.com

هشتمین روز اعتصاب متحدانه ١٢٠٠ کارگر کارخانه نورد لوله صفا


اتحادیه آزاد کارگران                                                                                                  یکشنبه ١٧ ١٣٩١

اعتصاب متحدانه ١٢٠٠ کارگر کارخانه نورد لوله صفا هشتمین روز خود را پشت سر گذاشت

١٢٠٠ کارگران نورد لوله صفا که از نهم دی ماه دست به اعتصاب زده اند امروز نیز به اعتصاب خود ادامه دادند. در هشتمین روز اعتصاب این کارگران، کارفرمای کارخانه رستمی صفا ساعت ۵/٨ صبح در میان کارگران حاضر شد . وی در این نشست با کارگران ضمن بر حذر کردن آنان از مراجعه به فرمانداری ساوه و دادن وعده پرداخت دستمزد معوقه آنان و با بیان اینکه حرف و خواست شما درست و بر حق است تلاش کرد کارگران اعتصابی را وادار به شکستن اعتصاب کند اما کارگران بطور مرتب به صحبتهای وی اعتراض میکردند یکی میگفت: قول شما نان نمیشود و دیگری فریاد میزد شما گرسنگی سرت میشود؟ در ادامه صحبتهای رستمی صفا اعتراض کارگران به حدی رسید که آنان بطور دسته جمعی محل نشست را ترک کردند و بتدریج دست به تجمع در مقابل درب ورودی کارخانه زدند.
بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران در ادامه تلاش رستمی صفا برای باز گرداندن کارگران بر سر کار وی حوالی ظهر نماینده های کارگران را به نشست دعوت کرد و طی جلسه ای ۵/٢ ساعته فرمول بندی زیر را جهت پایان دادن به اعتصاب به آنان پیشنهاد کرد:
١- پرداخت دستمزد مرداد و شهریور کارگران در روز بیست و پنجم ماه جاری
٢- پرداخت دستمزد مهر و آبان در بهمن ماه
٣- پرداخت دستمزد آذر و دی به همراه عیدی و پاداش کارگران در اسفند ماه
۴- پرداخت دستمزد بهمن و اسفند در سال ٩٢
بنا بر این گزارش بدنبال این جلسه، نماینده های کارگران پیشنهادات کارفرما را با همکاران خود در میان گذاشتند اما کارگران ضمن تاکید بر خلف وعده های کارفرما به اعتصاب خود پایان ندادند و اعلام کردند فردا طی اتخاذ تصمیمی دسته جمعی پاسخ خود را به کارفرما خواهند داد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران - شانزدهم دی ماه ١٣٩١

www.etehadyh.com
k.ekhraji@gmail.com

تصویری از شروع تجمع امروز کارگران اعتصابی نورد لوله صفا در مقابل درب ورودی کارخانه

*****************

با تداوم اعتصاب متحدانه کارگران نورد لوله صفا ٢۵٠ مهندس و کارشناس این کارخانه نیز به اعتصابیون پیوستند

اتحادیه آزاد کارگران ایران: در چهارمین روز اعتصاب ١٢٠٠ کارگر کارخانه نورد لوله صفا ٢۵٠ مهندس و کارشناس این کارخانه نیز به کارگران اعتصابی پیوستند بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران اعتصابی نورد لوله صفا امروز نیز همچون روزهای دیگر با تجمع در مقابل درب ورودی کارخانه و روشن کردن لاستیک مانع تردد خودور به داخل کارخانه شدند و بطور دسته جمعی بحث ایجاد شورای کارگری را به تبادل نظر گذاشتند. از سوی دیگر بنا بر وعده ای که فرماندار ساوه به کارگران مبنی بر حضور رستمی صفا کارفرمای کارخانه در فرمانداری این شهرستان داده بود ساعت ١۵ نماینده های کارگران در محل فرمانداری حاضر شدند اما رستمی صفا به فرمانداری نیامده بود با اینحال فرماندار ساوه طی نشستی ۵/١ ساعته با نماینده های کارگران به آنان اعلام کرد ما روز شنبه در رابطه با مشکلات شما جلسه شورای تامین استان را تشکیل خواهیم داد و رستمی صفا را متعهد به پرداخت دستمزدهایتان خواهیم کرد و چنانچه ایشان به تعهد خود عمل نکند این اختیار را داریم تا حتی اقدام به بازداشت وی نیز بکنیم.
فرماندار ساوه در ادامه تلاش کرد با این صحبت که من تضمین میکنم روز شنبه دستمزدهای شما پرداخت شود کارگران را ترغیب به بازگشت بکار کند اما نماینده های کارگران اعلام کردند کارگران تا دریافت شش ماه دستمزد معوقه خود حاضر به پایان دادن به اعتصاب نیستند و به محض اینکه دستمزدهای ما پرداخت شود بر سر کارهایمان باز خواهیم گشت.
بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران اعتصاب متحدانه کارگران کارخانه نورد لوله صفا همچنان ادامه دارد و این کارگران اعلام کرده اند با هیچ وعده ای جز تحقق عملی پرداخت شش ماه دستمزد معوقه خود بر سر کارهایشان باز نخواهند گشت.

دوازدهم دی ماه ١٣٩١

*****************

اعتصاب متحدانه ١٢٠٠ کارگر نورد لوله صفا امروز نیز ادامه یافت

اتحادیه آزاد کارگران ایران: کارگران نورد لوله صفا پس از تجمع دیروز خود در مقابل فرمانداری شهرستان ساوه، امروز یازدهم دی ماه در محل کارخانه به اعتصاب خود ادامه دادند. این کارگران از ساعات اولیه صبح همانند دیروز در مقابل درب ورودی کارخانه دست به تجمع زدند و با روشن کردن لاستیک مانع تردد خودروها به داخل کارخانه شدند.
بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه ازاد کارگران ایران ساعت یازده صبح مامورین نیروی انتظامی به همراه اکیپی از ماشینهای آتش نشانی به کارخانه نورد لوله صفا آمدند و اقدام به خاموش کردن آتش نمودند و از کارگران خواستند در محوطه داخلی کارخانه به تجمع خود ادامه دهند. بنا بر این گزارش علیرغم اینکه کارگران تجمع خود را به محوطه داخلی کارخانه کشاندند اما بعد از ظهر امروز آنان بار دیگر با روشن کردن لاستیک و تجمع در مقابل درب ورودی کارخانه به اعتراض خود ادامه دادند.
بر اساس وعده ای که دیروز فرماندار ساوه به این کارگران داد قرار است فردا عصر کارفرمای نورد لوله صفا در جلسه ای با شرکت ده نفر از نماینده های کارگران شرکت کند تا در مورد پرداخت شش ماه دستمزد معوقه کارگران تصمیم گیری شود.
کارگران نورد لوله صفا اعلام کرده اند فردا ضمن تداوم اعتصاب به همراه نماینده هایشان به فرمانداری شهرستان ساوه خواهند رفت تا همانجا در مورد مذاکرات میان نماینده های خود و کارفرما تصمیم بگیرند. این کارگران اعلام کرده اند چناچه نتیجه جلسه فردا منجر به پرداخت دستمزد های معوقه شان نشود به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

یازدهم دی ماه ١٣٩١

*****************

کارگران نورد لوله صفا در دومین روز اعتراضات خود به

فرماندار ساوه اعلام کردند تا دریافت دستمزدهایمان به اعتصاب ادامه خواهیم داد

بدنبال اعتصاب ۴ ساعته دیروز ١٢٠٠ کارگر نورد لوله صفا، کارفرمای این کارخانه به کارگران قول داد دیشب یکماه از دستمزد معوقه آنان را به حساب شان واریز خواهد کرد. اما دیشب هیچ پولی به حساب کارگران واریز نشد و آنان از اول صبح امروز اعتصاب نامحدودی را آغاز کردند.
بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه ازاد کارگران ایران، بدنبال این اعتصاب و عدم توجه مسئولین کارخانه به خواست کارگران، آنان با روشن کردن لاستیک درب ورودی کارخانه را نیز بستند و حوالی ظهر طی تماسی با فرمانداری ساوه مسئله خلف وعده کارفرما را با فرماندار این شهر در میان گذاشتند. فرماندار ساوه در این تماس تلفنی به نقل از کارفرما اعلام کرد سه ماه از دستمزد معوقه کارگران به حساب شان واریز شده است. این در حالی است که هیچ پولی به حساب کارگران واریز نشده بود.
بنا بر این گزارش بدنبال این تماس تلفنی تا ساعت ١۵ بعد از ظهر هیچ خبری از رسیدگی به خواستهای کارگران نشد به همین دلیل آنان حوالی ساعت ١٦ با سرویسهای خود به مقابل فرمانداری رفتند اما مسئولین فرمانداری از پذیرش کارگران خودداری کردند و کارگران در عکس العمل به این وضعیت اقدام به بستن خیابان مقابل فرمانداری کردند. در پی این اقدام اعتراضی از سوی کارگران بلافاصله مسئولین فرمانداری درب این نهاد را به روی کارگران باز کردند و ساعت ٣٠/١٧ فرماندار ساوه با حضور در میان کارگران به آنان اعلام کرد رستمی صفا(کارفرمای دو کانه پروفیل ساوه و نورد لوله صفا) روز سه شنبه در فرمانداری حضور پیدا خواهد کرد و ما تلاش خواهیم کرد یکماه از دستمزدهای شما پرداخت شود و٢٠ کارگر اخراجی پروفیل ساوه نیز بر سر کارهای خود بازگردند و در ادامه از کارگران خواست به اعتصاب خود پایان دهند اما این اظهارت فرماندار با اعتراض شدید کارگران مواجه شد و آنان با اعلام اینکه ما شش ماه دستمزد معوقه داریم نه یک ماه و تا زمان پرداخت دستمزدهایمان به اعتصاب خود ادامه خواهیم داد به تجمع خود در مقابل فرمانداری پایان دادند.
بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران در تجمع امروز کارگران نورد لوله صفا تعدادی از کارگران پروفیل ساوه نیز حضور داشتند و کارگران نورد لوله صفا با انتخاب ده نماینده ضمن تداوم اعتصاب خود قرار است در جلسه روز سه شنبه در محل فرمانداری که با حضور رستمی صفا برگزار خواهد شد شرکت کنند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران - دهم دی ماه ١٣٩١

*****************

کارگران نورد لوله صفا در اعتراض به عدم پرداخت شش ماه از دستمزدهایشان، ۴ ساعت دست از کار کشیدند

کارگران کارخانه نورد لوله صفا از ساعات اولیه صبح در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهایشان دست از کار کشیدند. بدنبال این اعتصاب مسئولین کارخانه با حضور در میان کارگران به آنان وعده دادند امشب مدت یکماه از دستمزد معوقه کارگران را به حساب شان واریز خواهند کرد.
٢۴٠٠ کارگر کارخانه های نورد لوله صفا و پروفیل ساوه شش ماه است دستمزدهای خود را دریافت نکرده اند. این کارگران روز چهارم آذر ماه در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای خود بیش از یک هفته دست از کار کشیدند و بدنبال تعهدات کارفرما در فرمانداری شهرستان ساوه مبنی بر پرداخت بموقع دستمزدها بر سر کارهای خود بازگشتند. بر اساس این تعهد کارفرمای این کارخانه متقبل شده بود از آخر آذر ماه دستمزد کارگران را بموقع پرداخت کند و پنج ماه دستمزد معوقه آنانرا با پرداخت مبلغی در هر ماه تا پایان سالجاری تصفیه کند وی همچنین متعهد شده بوده هیچیک از کارگران اعتصابی را اخراج نکند با اینحال و علیرغم این تعهدات وی تا به امروز به هیچ یک از وعده هایش عمل نکرده و نه تنها دستمزد کارگران را پرداخت ننموده است بلکه در کارخانه نورد پروفیل ساوه ٢٠ نفر از کارگران را نیز به کارخانه راه نداده و آنان در حال حاضر در بلاتکلیفی بسر میبرند. به همین دلیل امروز نهم دی ماه ١٢٠٠ کارگر کارخانه نورد لوله صفا دست از کار کشیدند و پس از چهار ساعت اعتصاب با وعده کارفرما مبنی بر پرداخت یکماه از دستمزدشان بر سر کارهای خود بازگشتند.
بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران نورد لوله صفا اعلام کرده اند چنانچه یکماه از دستمزد هایشان امشب به حساب شان واریز نشود از فردا صبح اعتصاب خود را از سر خواهند گرفت.

اتحادیه آزاد کارگران ایران - نهم دی ماه ١٣٩١

*****************

با تعهدات کارفرما درفرمانداری ساوه، کارگران

کارخانه های پروفیل ساوه ونورد لوله صفا به اعتصاب خودپایان دادند

٢۴٠٠ کارگر کارخانه های پروفیل ساوه و نورد لوله صفا از روز دوشنبه ١٣ آذر ماه و بدنبال حضور کارفرمای این کارخانه ها در فرمانداری شهرستان ساوه و تعهد وی مبنی بر پرداخت بموقع دستمزد کارگران، بر سر کارهای خود بازگشتند بر این اساس کارفرما متعهد شده است ۵ ماه دستمزد معوقه کارگران را نیز تا آخر سال جاری تصفیه کند و دست به اخراج کارگران اعتصابی نیز نزند.
بر اساس آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، بدنبال این تعهدات از سوی کارفرمای این دو کارخانه، کارگران نورد لوله صفا از صبح روز دوشنبه بر سر کارهایشان بازگشتند اما تعدادی از کارگران پروفیل ساوه تا ظهر روز دوشنبه در مقابل فرمانداری تجمع کرده بودند که بدنبال حضور یکی از مسئولین امنیتی در میان کارگران و قول وی مبنی بر پیگیری اجرای تعهدات کارفرما، آنان نیز بر سر کارهایشان بازگشتند.
کارگران این دو کارخانه علیرغم اینکه به اعتصاب خود پایان داده اند امیدی به اجرای تعهدات کارفرما ندارند و اعلام کرده اند چنانچه این تعهدات به مرحله اجرا در نیاید بار دیگر اعتصاب را از سر خواهند گرفت.

اتحادیه آزاد کارگران ایران - ١۵ آذر ١٣٩١

*****************

یک هفته از آغاز اعتصاب کارگران کارخانه های پروفیل ساوه و نورد لوله صفا گذشت

امروز یازدهم آذر ماه اعتصاب ٢۴٠٠ کارگر کارخانه های پروفیل ساوه و نورد لوله صفا هفتمین روز خود را پشت سر گذاشت.این کارگران در اعتراض به عدم پرداخت شش ماه از دستمزدهای خود از روز پنجم آذر دست به اعتصاب زده اند. در دومین روز اعتصاب این کارگران کارفرما فقط یکماه از دستمزدهای معوقه آنان را به حسابشان واریز کرد و از پرداخت ۵ ماه دیگر از دستمزد معوقه آنها خودداری نمود به همین دلیل کارگران هر دو کارخانه پروفیل ساوه و نورد لوله صفا تا امروز به اعتصاب خود ادامه داده اند. در طول روزهای گذشته ١٢٠٠ کارگر کارخانه صفا که بدنبال آغاز اعتصاب در مقابل درب کارخانه دست به تجمع زده بودند با درخواست فرماندار ساوه و دیگر مسئولین این شهر به تجمع خود در مقابل کارخانه پایان دادند اما دست از اعتصاب نکشیدند. از سوی دیگر کارفرمای این دو کارخانه برای به شکست کشاندن اعتصاب کارگران در پروفیل ساوه در همان روز اول اعتصاب به آنان اعلام کرد کارخانه تعطیل است و کارگران نیز اعلام کردند چنانچه کارفرما آنان را به کارخانه راه ندهد دست به تجمع در مقابل فرمانداری شهر ساوه خواهند زد.
بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز تعدادی از کارگران پروفیل ساوه در میدان شهرداری این شهر دست به تجمع زدند اما از آنجا که تا ساعت یازده صبح هیچیک از مسئولین کارخانه و یا مسئولین دولتی شهر ساوه توجهی به تجمع اعتراضی این کارگران در میدان شهرداری نکردند آنان تجمع خود را به مقابل فرمانداری ساوه کشاندند.بدنبال این تجمع مسئولین فرمانداری با حضور در میان کارگران به آنان وعده دادند روز دوشنبه رستمی صفا کارفرمای کارخانه های پروفیل ساوه و نورد لوله صفا را احضار خواهند کرد تا در مورد خواستهای کارگران تصمیمات لازم اتخاذ شود که بدنبال این وعده کارگران به تجمع خود در مقابل فرمانداری ساوه پایان دادند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران - یازدهم آذر ماه ۹۱

*****************

اعتصاب ٢۴٠٠ کارگر کارخانه های پروفیل ساوه و نورد لوله صفا وارد دومین روز خود شد

١٢٠٠ کارگر کارخانه نورد لوله صفا از صبح دیروز در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهایشان دست از کار کشیدند و در اقدامی مشابه از دیشب کارگران شیفت شب کارخانه پروفیل ساوه نیز دست به اعتصاب زدند. این دو کارخانه در شهرستان ساوه متعلق به یک کارفرماست و ٢۴٠٠ کارگر این کارخانه ها شش ماه است دستمزدهای خود را دریافت نکرده اند.
بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، حدود ساعت ١٢ ظهر امروز تعدادی از مسئولین فرمانداری، نیروی انتظامی و اداره کار شهرستان ساوه به میان کارگران اعتصابی در کارخانه لوله صفا آمدند و به کارگران اظهار داشتند از آنجا که یکماه از دستمزد معوقه شما به حسابهایتان واریز شده است می باید به اعتصاب پایان دهید و بر سرکارهایتان باز گردید اما کارگران بطور متحدانه ای اعلام کردند ما نه یکماه بلکه شش ماه دستمزد معوقه داریم و تا دریافت همه دستمزدهای خود بر سرکارهایمان باز نخواهیم گشت. همچنین کارگران با شروع صحبت مسئولین اداره کار فریاد زدند رستمی سیرتان کرده و ماشینهای آنچنانی زیر پایتان انداخته و... و سپس بطور یکپارچه ای شعار دادند جیره خوار رستمی حیا کن، حیا کن بنا بر این گزارش کارگران اعتصابی کارخانه نورد لوله صفا امروز ضمن بستن درب انبارهای کارخانه برای جلوگیری از خروج کالا، با روشن کردن لاستیک در مقابل درب کارخانه دست به تجمع زدند و مانع ورود و خروج ماشینها به کارخانه شدند.
از سوی دیگر با آغاز اعتصاب توسط کارگران شیف شب کارخانه پروفیل ساوه، کارگران شیفت روز نیز بطور متحدانه ای به این اعتصاب پیوستند و خواهان پرداخت فوری دستمزدهای معوقه خود شدند. با شروع اعتصاب توسط این کارگران کارفرما دستمزد خرداد ماه این کارگران را به حسابشان واریز کرد و تلاش نمود با پرداخت یکماه از شش ماه دستمزد معوقه، آنان را بر سر کارهایشان بازگرداند. اما کارگران بطور یکپارچه ای خواهان پرداخت تمامی دستمزد معوقه خود شده و به اعتصاب ادامه دادند.
بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، اعتصاب کارگران هر دو کارخانه پروفیل ساوه و نورد لوله صفا همچنان ادامه دارد و کارفرمای این دو کارخانه در اقدامی جدید برای مقابله با اعتصاب کارگران، بعد از ظهر امروز به کارگران پروفیل ساوه اعلام کرد کارخانه تعطیل است و از فردا کسی بر سر کارش نیاید کارگران نیز اعلام کرده اند چنانچه فردا از ورودشان به کارخانه ممانعت بعمل آید در مقابل فرمانداری شهرستان ساوه دست به تجمع اعتراضی خواهند زد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران - ششم آذر ماه ۹۱