افق روشن
www.ofros.com

اعتصاب كاركنان شهرداری و شیوع بیماریهای - مشكل كارگران آذرقاف

ایران خبر - ایلنا                                                                                 سه شنبه ۱٩ آبان ۱٣٨٨


اعتصاب كاركنان شهرداری خرمشهر و شیوع بیماریهای ناشی از زباله ها درشهر

بنا برخبر دریافتی به دنبال اعتصاب واعتراض كاركنان شهرداری خرمشهر به دلیل عدم دریافت حقوق , این كاركنان از جمع آوری زباله ها درسطح شهرداری خودداری كرده و این امر باعث انبار شدن زباله ها در شهر شده است .
به گفته این كاركنان آنها در پی بسته شدن حساب‌های شهرداری از سوی تأمین اجتماعی با مشکل دریافت حقوق روبه‌رو شده اند. جمع‌آوری نشدن زباله‌های خرمشهر همچنین موجب اعتراض مردم خرمشهر شده است.
یکی از پزشکان با هشدار نسبت به شیوع آنفلوآنزای نوع A در خوزستان افزود در حالی که موج این بیماری به کشور ما رسیده است اما مسئولان درباره مسائل بهداشتی مردم مسامحه می‌کنند.

مشكل كارگری، این بار در کارخانه آذرقاف قزوین

جلسه رسیدگی به شکایت کارگران کارخانه آذرقاف قزوین درهیئت تشخیص اداره‌کار استان قزوین برگزار‌شود. به گزارش ایلنا، در پی شکایت جمعی ازکارگران شرکت آذر قاف قزوین مبنی بر پرداخت نشدن ۵ ماه مطالبات معوقه هیئت تشخیص اداره کار قزوین به این دادخواست رسیدگی کرد.
یکی از کارگران این کارخانه به خبرنگارایلنا گفت: کارفرما مطالبات کارگران را از ۵ ماه پیش پرداخت نکرده است اما به آنها گفته که حاضر است بابت تسویه حساب تمام این مطالبات را پر داخت کند.
وی درخصوص پرداخت نشدن مطالبات گفت:کارفرما، نبود رونق ورکود بازار را دلیل این پرداخت نکردن مطالبات کارگران و تهیه نکردن مواد خام عنوان می‌کند. این کارگر با یادآوری اینکه سال گذشته نیز کارفرما از پرداخت مطالبات کارگران خودداری می‌کرد،گفت: درآن سال نیز کارگران پس از شکایت موفق به دریافت حقوق خود شدند.
در این رابطه عید علی کریمی دبیر اجرایی خانه کارگر قزوین نیز به ایلنا گفت: در کارخانه اذر قاف که درزمینه ساخت محصولات نایلونی و شلنگ آب فعالیت دارد ٣٠ کارگرمشغول به کار هستند.
وی افزود: در ماههای اخیر کارفرما به دلایلی چون رکود بازار و نبود نقدینگی از تهیه مواد خام و پرداخت مطالبات کارگران خودداری کرده است. به گفته کریمی علاوه بر این به دلیل پرداخت نشدن چند ماه حق بیمه این کارگران برای استفاده از خدمات درمانی و بازنشستگی با مشکلاتی مواجه شده‌اند.