افق روشن
www.ofros.com

درباره کنفرانس رزا لوکزامبورگ

سایت اشتراک                                                                                           شنبه ٢٨ آذر ۱٣٨٨

از سال ١٩٩٦ کنفرانس بین المللی رزا لوکزامبورگ هر ساله در دومین شنبه ماه ژانویه در برلین برگزار می شود. این کنفرانس به ابتکار مارکسیست های سراسر آلمان و روزنامه مستقل junge Welt (دنیای جوانان) گشایش یافت. فوکوس اصلی سخنرانی ها و بحث هایش در مورد فعالیت های جنیش چپ و احزاب سراسر دنیا و تجزیه و تحلیل اتفاقات سیاسی جهان و همچنین بحث در مورد تحولات و مبارزات سیاسی در آلمان است.
تقریبا ٢٠٠٠ نفر با عقاید گوناگون و از هر رده سنی هر ساله در این کنفرانس گرد هم می آیند تا در مورد نظرات رزا لوکزامبورگ، تئوری چپ و سیاست، تاریخ و حضور جنبش های ضد استکباری و چشم اندازهای تغییرات اجتماعی به بحث و گفتگو بپردازند. سخنرانان و شرکت کنندگان تلاش می کنند تا در یک بحث مقوله های گوناگون سیاسی به جمع بندی کلی برسند. همه آنها متحدانه در جستجوی راههایی برای جلوگیری از توسعه نئو لیبرالیسم خون آشام و طبعا مبارزه با سرمایه داری با اعتقاد به ضرورت چشم انداز سوسیالیستی هستند. شرکت کنندگان در این کنفرانس لزوما با قرائت و نقطه نظرات junge Welt موافق نیستند.
بین مهمانان اصلی بین المللی که برای سخنرانی دعوت می شوند عموما تنها یک سخنران از آلمان حضور دارد. موانع ترجمه همزمان زبانهای مختلف حل شده است و بطور معمول کنفرانس به زبانها انگلیسی، اسپانیولی و آلمانی ارائه می شود. علاوه بر این حدود سی سازمان، حزب و ناشر مختلف به معرفی خود در غرفه اطلاعات می پردازند. در روز بعد از کنفرانس نیز تظاهرات بزرگی به افتخار رزا لوکزامبورگ و کارل لیبکنشت در برلین انجام می شود. بسیاری از شرکت کنندگان از فرصت هر دو روز استفاده می کنند.
کنفرانس رزا لوکزامبورگ توسط روزنامه junge Welt برنامه ریزی می شود و حمایت اتحادیه های کارگری و رسانه ها و احزاب چپ را با خود همراه دارد.

اطلاعات بیشتر در سایت کنفرانس قابل مشاهده است

http://www.rosa-luxemburg-konferenz.de

درج شده توسط: اشتراک | در تاریخ : ١٢/١٨/٢٠٠٩