افق روشن
www.ofros.com

فوری ، فوری ، شروع اعتصاب غذا و احتمال فلج شدن رضا شهابی


دریافتی - خبر شماره ٢٠                                                                                  چهارشنبه ٢ آذر ماه ١٣٩٠

سلام به همگی
آنچنان اوضاع بد است که فرصت نمیکنم یک خبر یا گزارش منسجم تهیه کنم. اما همین که رضا شهابی در اعتصاب غذاست نیمه ی چپ بدنش بی حس شده چهار مهره ی کمرش ترکیده احتمال فلج شدنش هست.
او را به بیمارستان برده اند و گفته اند باید فوری عمل جراحی بشود رضا نگذاشته و در بازگشت به زندان دست به اعتصاب غذا زده و گفته دیگر تاب اینهمه بلاتکلیفی را ندارم.
دادستانی به صورت شفاهی هشدار داده باید او را به پزشک قانونی ببرند. قاضی صلواتی در مرخصی است. بازجو کماکان در لج با او!؟
امین پسر خردسالش از شدت فشار عصبی به بیمارستان منتقل شده، همسر رضا زیر بار اینهمه فشار از این طرف به آنطرف میکند و نتیجه نمیگیرد. او باید روزی صد کیلو ترشی درست کند تا برای خرجی بفروشد. اتحادیه های جهانی لال شده اند. برای رضا شهابی دست به اقدام بزنید. روی سایت کمیته هماهنگی اخبار او هست ترجمه کنید. به همه بفرستید.

نامه های اعتراضی،    تجمع های اعتراضی،    اقدامات اعتراضی،    لطفا اقدام کنید.

************

در صورت عدم رسیدگی مسئولین،

رضا شهابی از ابتدای آذرماه دست به اعتصاب غذا خواهد زد

رضا شهابی كارگر زندانی در بند ٢٠٩ زندان اوین روز یکشنبه ٢٩ آبانماه به کلینیک شهید عراقی واقع در خیابان شهید عراقی اعزام شد و دکتر پیمان گودرزی پس از معاینه و دیدن ام.آر.آیی که پیش تر از او گرفته شده بود، اعلام کرد که غضروف مابین مهره های ٣، ۴، ۵، ٦ و ٧ ستون فقرات او از بین رفته و این مهره ها بر روی عصب فشار وارد می کنند و احتمال پاره شدن اعصاب و در نتیجه از کار افتادن دست و پای چپ رضا بسیار زیاد است. بر همین اساس دکتر دستور داده است تا او به صورت اورژانسی در بیمارستان بقیةالله بستری و عمل شود و طول مدت درمان برای این عمل را در حدود ٦ ماه اعلام کرده است.
رضا شهابی در تماسی که با خانواده خود گرفت عنوان کرد که: « دیگر توان تحمل این بلاتکلیفی را ندارم و با توجه به وضعیت وخیم جسمانی و درد شدید در ناحیه ی ستون فقرات، کمر، گردن و دست و مشکلات کلیه و قلب، اگر به سرعت به وضعیت من رسیدگی نشود از ابتدای آذرماه دست به اعتصاب غذا خواهم زد و تا روشن شدن تکلیف ام به آن ادامه خواهم داد.» او در ادامه صحبت هایش به این اشاره کرد که: «حرف هایی را که اکنون مردم در سراسر جهان می زنند و می گویند ما ٩٩ درصد زحمتکش جامعه هستیم را ما از سال ٨٤ می زدیم، حال چگونه است که مسئولین از این اعتراضات حمایت می کنند و من را دقیقاً به دلیل گفتن همین حرف ها ١٩ ماه است که بازداشت غیرقانونی کرده اند. مگر من قاچاقچی هستم یا از دیوار کسی بالا رفته ام؟ مگر تا کنون جز دفاع از حقوق صنفی کارگران کار دیگری کرده ام که مستحق ماه ها زندان و تازه آن هم بدون محاکمه باشم؟! در این مدت که این جا بودم دزدها و قاچاقچی ها آمدند و رفتند، اما من هنوز بلاتکلیف در زندان مانده ام!»
در ادامه خانواده و آشنایان رضا با توجه به وضعیت وخیم اش و عوارض خطرناکی که اعتصاب در این شرایط جسمانی به دنبال دارد، تلاش کردند تا او را از اعتصاب غذا منصرف کنند. اما رضا شهابی که دیگر از این همه بی حقوقی و بلاتکلیفی جان به سر شده بود در جواب گفت: «در صورت عدم پاسخ دهی مسئولین، از ابتدای آذرماه دست به اعتصاب خواهم زد و تا روشن شدن تکلیف ام به آن ادامه خواهم داد، حتا اگر به قیمت جان ام تمام شود.»
رضا شهابی كارگر و عضو هیات مدیره ی سندیكای كارگران شركت واحد كه از ٢٢ خرداد ٨٩ در بازداشت است، تنها به دلیل دفاع از حقوق كارگران دستگیر شده و این همه مدت تحت فشار و اذیت قرار گرفته و با وجود مشكلات و عوارض و دردهای شدید جسمی، تا كنون هیچ یك از اتهمات كذب وارد شده از سوی بازجو (كارشناس) را نپذیرفته است و با وجود این که ١٢ ماه است پرونده اش به دادگاه انقلاب رفته، هنوز هیچ جواب مشخصی نگرفته است.

دریافتی - خبر شماره ٢٠ دربارۀ رضا شهابی - ٢٩ آبانماه ٩٠

************

رضا شهابی جهت پیگیری درمان درد كمر به بیمارستان منتقل شد

به اظهار خانواد رضا شهابی این عضو سندیكا روز یكشنبه از زندان اوین به بیمارستان شهید عراقی تهران منتقل و بعد از معاینات پزشكی مجددا" به زندان اوین منتقل شد
رضا شهابی عضو هیئت مدیره سندیكای كارگران شركت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه كه از تاریخ ٢٢ خرداد ١٣٨٨ بازداشت و با وجود برگزاری دادگاه كماكان در زندان اوین به سر می برد روز یكشنبه طی تماس تلفنی از زندان با خا نواده اش اعلام كرده كه روز یكشنبه ٢٩ آبان ٩٠ از زندان به بیمارستان شهید عراقی منتقل و بعد از معاینات، پزشكان متخصص اعلام كرده اند كه باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد . رضا شهابی اعلام كرده تا تعیین تكلیف پرونده اجازه جراحی نخواهد داد .

سندیكای كارگران شركت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

٢٩ آبانماه ١٣٩٠