افق روشن
www.ofros.com

اخبار، گزارش، مصاحبه و مطالب کارگری


اخبار کارگری                                                                                                                       پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱٩ آگوست ۲۰۲۱


گروه اتحاد بازنشستگان: عقب‌نشینی شرکت پالایشگاه نفت لاوان در برابر کارگران اعتصابی

در پی عقب‌نشینی‌های متعدد شرکت‌های پیمانکاری در بسیاری از مناطقی که به اعتصاب سراسری کارگران پروژه‌ای نفت پیوسته بودند این‌بار مدیرعامل شرکت پالایشگاه نفت لاوان وعده داده است که شرایط استخدامی ۵۴۰ کارگر این شرکت را از قرارداد موقت به قرارداد با مدت معین تغییر خواهند داد.
تاکنون بسیاری از شرکت‌های پیمانکاری با پذیرفتن برخی مطالبات کارگران اعتصابی مانند افزایش دوبرابری مزد، بیست روز کار و ده روز مرخصی و برخی بهبودها در اقامتگاه‌های کارگری در برابر اعتصاب سراسری عقب نشسته بودند.
کارگران نفت نشان دادند در پرتو اتحاد و همبستگی و مقاومت می‌توانند صاحبان سرمایه را عقب برانند و در جهت بهبود شرایط کارگران حرکت کنند

***********

گروه اتحاد بازنشستگان: کارگران اعتصابی عسلویه واکسن کرونا را به دست آوردند

در حالی که شرکت‌ها، کارخانه‌ها، مراکز تولیدی و خدماتی مختلف از اقدام جهت واکسیناسیون کارگران خود سر باز می‌زنند کارگران پروژه‌ای ٢٢ شرکت عسلویه با دو روز اعتصاب واکسن کرونا را به دست آوردند. روز گذشته کارگران در مقابل کانکس مدیرت تجمع کردند و بلافاصله مدیریت پتروشیمی‌ها وارد مذاکره با کارگران شدند. امروز کارگران ده شرکت دوز اول واکسن را دریافت کردند و فردا کارگران ده شرکت دیگر دوز اول واکسن را دریافت خواهند کرد. در حالی که کارفرما اعلام کرده بود که در وهله‌ی اول کارگران ٦٠ سال به بالا واکسن می‌گیرند، اعتراض کارگران موجب شده کارگران بالای ٤٠ سال واکسن را دریافت کنند. این قدرت کارگرانی است که تا همین حالا هم با به دست آوردن افزایش دو برابری مزد، بیست روز کار و ده روز مرخصی و برخی بهبودها در اقامتگاه‌های کارگری به سر کار بازگشته‌اند اما هم‌چنان به مبارزات خود برای به دست آوردن بقیه‌ی مطالبات ادامه می‌دهند.

***********

مرگ دو کارگر معدن«دره زنجیر» و «فراز کوه»

این دوحادثه دوشنبه شب (۲۴ مرداد ماه) برای دو کارگر معدن سرب و روی «دره زنجیر شهرستان تفت و معدن فلدسپاپ «فراز کوه» در شهرستان میبد به صورت جداگانه در فاصله چند ساعت در یک روز اتفاق افتاد.
حادثه اول که در معدن سرب و روی دره زنجیر واقع در ابتدای جاده روستای ده‌بالا تفت رخ داد، یک کارگر ۳۶ساله بدنبال ریزش آوار تونل دچار حادثه شد که گروه‌های امدادی بعد از انجام عملیات سه‌ساعته آواربرداری پیکر بی‌جان وی را از زیر آوار خاک و سنگ خارج کردند.
در حادثه دیگری که شامگاه همان روز حوالی ساعت ۱۹ در معدن فلدسپات فراز کوه واقع در پنج کیلومتری دهستان «درین» میبد رخ داد یک کارگر راننده لودر حین انجام کار خاکبرداری معدن بر اثر واژگونی لودر دچار حادثه شد و تلاش امدادگران برای نجات وی بی‌نتیجه باقی ماند.

***********

شورای بازنشستگان ایران: وکیل سپیده قلیان در پستی خبر از مثبت شدن تست کرونای او داد!

سپیده قلیان بیش از یک هفته است که به کرونا مبتلا و آزمایش او مثبت شده است.
طی این مدت ، همه گونه اقدامی جهت درخواست اعطاء مرخصی و ادامه درمان خارج از زندان صورت پذیرفت اما هیچ پاسخ و نتیجه ای بهمراه نداشت و بهانه های مختلف، مانع مرخصی او شد.
در فضایی که دیگران هم مبتلا یا در معرض ابتلا هستند ، نگهداری او در زندان علاوه بر تهدید جان وی، در معرض ابتلا قرار دادن سایر زندانیان می باشد.

***********

گروه اتحاد بازنشستگان: اعتراضات استاژرها و اینترن های به همدان رسید!

تجمع اعتراضی گسترده امروز کارورزان و کاراموزان و دانشجویان علوم پزشکی همدان . این اعتراضات چندین روز است که در سایر شهرها نیز ادامه دارد. پنجشنبه ۲۱مرداد ۱۴۰۰
شورای بازنشستگان ایران: همدان: پنجشنبه ۲۱ مرداد ، دانشجویان اینترن علو م پزشکی در اعتراض به سیاست‌های تبعیض‌آمیز، وضعیت دشوار دوره اینترنی، کمک‌هزینه بسیار کم، ساعت کاری بالا، عدم احتساب بیمه و سابقه کار برای این دانشجویان اعتصاب وتجمع برگزار کردند. دانشجویان اینترنهای علوم پزشکی سایر استانها از جمله کرمانشاه و تبریز و... نیز تاکنون علیه این تبعیض و بی حقوقی، تجمع اعتراضی برگزار نمودند.

***********

اردوی کار: تجمع اعتراضی آموزشیاران نهضت سوادآموزی

روز چهارشنبه ۲۰ مردادماه شماری از آموزشیاران نهضت سوادآموزی مقابل ساختمان مجلس تجمع اعتراضی برپاکردند. این آموزشیاران خواهان ورود به دانشگاه فرهنگیان برای گذراندن دوره مهارت‌آموزی یک‌ساله و استخدام در آموزش و پرورش هستند.

***********

گروه اتحاد بازنشستگان: کشته و زخمی شدن چهار کولبر در نوارمرزی کردستان

برپایه‌ی گزارش رسیده به کولبر نیوز امروز دوشنبه ۱۸ مردادماه ۱۴۰۰ نیروهای هنگ‌مرزی رژیم در نوارمرزی هه‌نگه‌ژال بانه به سوی دسته‌ای از کولبران آتش گشودند که در نتیجه آن یک کولبر اهل مهاباد با نام #امید_خضری ۴٧ ساله و ساکن شهرستان ربط جانش را از دست داد و یک کولبر دیگر که هویتش تا زمان تنظیم این خبر برای کولبر نیوز مشخص نیست زخمی شد.

تکمیلی
برپایه‌ی گزارش رسیده به کولبر نیوز امروز دوشنبه ۱۸ مردادماه ۱۴۰۰ نیروهای هنگ‌مرزی رژیم در نوارمرزی هه‌نگه‌ژال بانه به سوی دسته‌ای از کولبران آتش گشودند که در نتیجه آن یک کولبر اهل مهاباد با نام #امید_خضری ۴٧ ساله و ساکن شهرستان ربط جانش را از دست داد و یک کولبر نوجوان دیگر با نام #فرهاد_اسماعیلی ۱۸ ساله و اهل پیرانشهر به شدت زخمی شد.
برپایه‌ی گزارشی دیگر روز جمعه ۸ مردادماه ۱۴۰۰ نیروهای هنگ‌مرزی رژیم در ارتفاعات "شاخه روخاو" در نوارمرزی پیرانشهر به سوی دسته‌ای از کولبران آتش گشودند که در نتیجه آن دو کولبر اهل این منطقه با نام‌های #محمد_چوکلی و #محمد_حسین‌زاده رابه شدت زخمی کرده‌اند. اخبارروز ایران

***********

حمایت‌گسترده دانشجویان رشته پزشکی از اعتراضات و مطالبات دانشجویان‌کرمانشاه!

فشار و بیگاری در محیطهای بیمارستانی امان دانشجویان را بریده و این در حالیست که معیشت و رفاه حداقلی را هم‌‌ندارند.
در شرایطی که لایه بالایی و به اصطلاح " متخصصین" به درآمدهای نجومی دسترسی دارند، اکثریت پزشکان از یکسو با حراست و گزینش دست به یقه اند و به هر بهانه ای از استخدامشان خودداری میشود، از سویی دیگر با کمترین حقوقها مواجه اند و امیدی به تامین یک زندگی حداقلی را هم‌ندارند.
ادامه این اعتراضات ‌‌ در همسویی با دیگر اعتراضات جاری در جامعه نشان از این دارد که دیگر نمیتوان دنیای مادی و زیست واقعی انسانها را با دنیای شعار و وعده وعید جابجا نمود.

***********

تجمع اعتراضی اینترن‌ها در کرمانشاه

روز شنبه ۱۶ مردادماه دانشجویان درحال آموزش پزشکی(اینترن) در اعتراض به شرایط کاری و‌ معیشتی خود مقابل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دست به تجمع زدند.
لازم بذکر است که از اینترن ها به بهانه آموزش و کسب تجربه در حقیقت بیگاری میکشند و بویژه در جریان همه گیری کرونا، حجم کاری سنگین و پر مشقتی را بر آنان تحمیل کردند. که در زیر این فشارهای خردکننده چند نفر از آنان دوام نیاورده و فوت کردند.

دومین روز از تجمع اعتراضی دانشجویان پزشکی در کرمانشاه
روز یکشنبه ۱۷ مردادماه دانشجویان پزشکی ( اینترن ) برای دومین روز متوالی در اعتراض به شرایط شغلی، آموزشی و‌ معیشتی خود مقابل دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دست به تجمع زدند. رفاه و رضایت کادر درمان ، بخشی از سیستم سلامت عمومی ست

***********

تجمع اعتراضی کارکنان سازمان آتش‌نشانی ساوه

شماری از کارکنان سازمان آتش‌نشانی ساوه، امروز یکشنبه ۱۷ مردادماه، با هدف پیگیری مطالباتشان در داخل ساختمان شورای این شهر تجمع اعتراضی برپا کردند. آنها ضمن دیدار با رئیس شورای شهر ساوه، خواستار رسیدگی مسئولان به مطالبات صنفی و حقوقی‌ و برطرف شدن مشکلاتشان شدند.

پرسنل آب و فاضلاب هویزه
پرسنل آب و فاضلاب هویزه در اعتراض به عدم پراخت معوقات ۹ ماهه حقوق دست به تجمع زدند

***********

گروه اتحاد بازنشستگان: اعتراض رانندگان شرکت امید کنگان

رانندگان شرکت امید کنگان که هفته پیش در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات اقدام به بستن راه ورودی به پالایشگاه دوازدهم کرده بودند، بعلت اینکه مطالبات اردیبهشت ماه آنان هنوز پرداخت نشده است و وعده دروغین پیمانکار به آنها برای واریز طلب هایشان، تهدید به مسدود کردن راه در روز شنبه مورخه ۱۶ مرداد کرده اند.
تعویق پرداخت دستمزدها یکی از مشکلات کارگران و بخش های مختلف شاغل در نفت و در همه مراکز کارگری است. یک خواست کارگران اعتصابی نفت پرداخت بموقع دستمزدها در هر ماه و تسویه حساب دستمزدهای پرداخت نشده است.

***********

بیانیه شورای بازنشستگان ایران در باره «طرح صیانت از فضای مجازی»!!

چند روزی است که یورش نمایندگان مجلس منتصب حکومت به عرصه ارتباطات اجتماعی بمنظور سلاخی فضای آزاد اطلاع رسانی تحت عنوان «طرح صیانت از فضای مجازی» سر تیتر شبکه های اجتماعی و رسانه های جمعی ست.
در جهان امروز نه فقط آزادی مطبوعات ، بلکه بطور کلی آزادی رسانه از جمله اینترنت و شبکه های اجتماعی و همچنین تضمین گردش آزاد، بی سانسور و بدون محدودیت اطلاعات، بخشی جدائی ناپذیر از زندگی شخصی و عمومی جوامع است.
اینترنت و شبکه های اجتماعی، فضای عمومی بسیار گسترده ای را ایجاد کرده اند که همه ابعاد زندگی از جمله وسیع ترین اشتراک گذاری اطلاعات حوزه کسب و کار را نیز در بر میگیرد و معیشت میلیون ها نفر وابسته به آن است. در نتیجه محدودیت و فیلترینگ شبکه های اجتماعی، و محروم کردن مردم از این امکان عمومی ،مصداق آشکار سانسور و سرکوب است.
هیچ حکومت و دولتی حق ندارد مانع گردش آزاد اطلاعات بین شهروندان یک جامعه گردد. برخورداری از خبرگیری و خبر رسانی و تبادل آزاد و نامحدود و بی قید و شرط اطلاعات، بدیهی ترین حق هر انسان در دنیای امروز است.
امروزه شبکه های اجتماعی به زیرساخت و پیکره جوامع انسانی تبدیل شده ست، در نتیجه فیلترکردن یا کُند کردن سرعت و هرگونه محدود کردن ظرفیت اینترنت و شبکه های اجتماعی تعرض به حقوق طبیعی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی شهروندان است.
حق آزادی اندیشه و بیان، یکی از دستاوردهای مبارزات انسان در دویست سال اخیر است که بعنوان بخشی از حیات اجتماعی جوامع محسوب می شود، در نتیجه سلب آزادی بیان و تبادل اطلاعات، بمنزله سلب زندگی اجتماعی ست.
دولت ها سالانه هزینه های گزافی از منابع عمومی مردم را خرج سانسور، محدودیت و ایجاد پارازیت و جلوگیری از اطلاع رسانی به جامعه می کنند تا با خاموش کردن نورافکن های اجتماعی، فضای تاریکخانه را برای ترکتازیهای منافع اقلیت صاحبان قدرت، مهیا و موقعیت خود را در مقابل اعتراضات اجتماعی، ایمن کنند.
در ایران علاوه بر این تعرضات غیر قانونی و سیستماتیک، ربودن گوشی های موبایل شخصی افراد در تجمعات اعتراضی و مطالباتی و همچنین ضبط آن وسائل در یورش به منازل، به شیوه ای معمول و گستاخانه تبدیل شده که تجاوز به حریم خصوصی مردم و نمونه و مصداق سرکوب و محدود کردن آزادی تبادل اطلاعات و اخبار بوده و بشدت محکوم ست.
شورای بازنشستگان ایران از حق طبیعی آزادی بی قید وشرط اندیشه و بیان، و تضمین گردش آزاد اطلاعات در همه اشکالش دفاع کرده و هرگونه موانع و محدودیت و کاستن از دسترسی به این حق را مصداق سرکوب و تعرض به حقوق مردم میداند و آنرا بشدت محکوم می کند.

***********

شورای بازنشستگان: بیش از ۱۲۰ روز در زندان گذشت!

اسماعیل گرامی بازنشسته تامین اجتماعی همچنان در بند است!

دادگاه او را به ۵ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق و جریمه نقدی محکوم کرده است.
لازم نیست که در مورد اتهامات او پرس و جو کنیم چون سالهاست که با انواع و اقسام این اتهامات آشنا هستیم.
اسماعیل گرامی با پیگیری برای معیشتش به اختلال در نظم و امنیت متهم است. او متهم است که مسئولان را مورد پرسش قرار داده که چرا منابع صندوقها نیست و نابود شده اند؟ او متهم است که بلندگو در دست گرفته و از بیمه های ناکارآمد سخن گفته.
آری او حتما امنیت کسانی را به خطر انداخته اما امنیت کسانی را که مسبب ابن شرایط اسفبار برای بازنشستگان هستند و نه هیچکس دیگر!
شرایط زیست بازنشستگان روزبروز بدتر میشود و ما همچنان معترض ایم وتا دستیابی به یک زندگی مرفه واستاندارد که حقمان است، مبارزه خواهیم کرد.
بازنشستگان اعلام میکنند که اسماعیل گرامی یک تن از ماست و نباید یک روز هم در زندان باشد.
مطالبه ما تجدید نظر در حکم و آزادی بدون قید و شرط اوست.

***********

شورای بازنشستگان: ورود بخش خصوصی به هفت تپه ممنوع!

به همه مسئولین اعلام میکنیم که پس از بیرون کردن اختلاس بیگی ها هیچ بخش خصوصی دیگری را نخواهیم پذیرفت. ما زمان مرگ خصوصی سازی را اعلام میکنیم! خصوصی سازی را به بخش سیاه و کثیف تاریخ سپردیم!
این پنبه را از گوش خود بیرون کنید! کارگران هفت تپه هرگز بخش خصوصی دیگری را نخواهند پذیرفت!

***********

اردوی کار: آغاز اعتصابات و اعتراضات در فولاد مبارکه!

برای مشاهدۀ تصاویر و کلیپ ها و مطالب اردوی کار اینجا کلیک کنید.
کارگران ‌پیمانکاری فولاد مبارکه اصفهان، امروز سه‌شنبه ۱۲ مردادماه، در اعتراض به پایین بودن حقوق و مزایای دریافتی در مقابل ساختمان مرکزی فولاد مبارکه تجمع کردند.

***********

اردوی کار: تجمع اعتراضی کارکنان رسمی شرکت نفت فلات قاره در منطقه عملیاتی قشم

روز دوشنبه یازدهم مردادماه جمعی از کارکنان عملیاتی شرکت نفت فلات قاره شاغل در منطقه عملیاتی قشم نسبت به محدودیت‌های اعمال شده و نحوه افزایشات عمومی در حقوق ۱۴۰۰ اعتراض کرده و بار دیگر خواستار حذف محدودیت سقف حقوق برای کارکنان عملیاتی نفت شدند.
در روز ۶ تیرماه پس از برگزاری جلسه کمیسیون انرژی مجلس مصوب گردید که حقوق تیرماه کارکنان رسمی طبق خواسته‌ی آنان اصلاح گردد اما تنها محدودیت افزایش ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی حذف شده و محدودیت سقف حقوق و باقی آیتم‌هایی که منجر به ایجاد کسوراتی در حقوق سال ۱۴۰۰ شده بود به قوت خود باقی است.

نانوایان بهارستانی مقابل فرمانداری تجمع کردند
تعدادی از نانوایان شهرستان بهارستان ظهر امروز در اعتراض به عدم افزایش قیمت نان مقابل ساختمان فرمانداری این منطقه تجمع کردند در این تجمع برخی از نانوایان اعلام کردند سه سال گذشته هزینه روزانه کارگر نیز مبلغ ١٠٠ هزار تومان بوده اما اکنون سه برابر شده اما همچنان قیمت نان ثابت است

***********

گروه اتحاد بازنشستگان: کارورزی کارورزی، قانون برده داری

یکشنبه ۱۰مرداد ۱۴۰۰ - تجمع اعتراضی پزشکان در دفاع از سالها اسارت تحت مافیای پزشکی که کارد به استخوانشان رسیده است مقابل ساختمان مرکزی علوم پزشکی شیراز. این تجمع اعتراضی امروز به شکل سراسری و همزمان در تهران، کرمان، همدان، یاسوج برگزار گردید.
شعارها : کاروزی کارورزی قانون برده داری!
پزشکان عمومی نه امنیت نه حقوقی!
پزشک بی نان و خواب اعتصاب اعتصاب!
عامل وضع موجود مسئولان بی و جود!

خیابان ها و بازار زیر پای کارگران اعتصابی!
خروش مجدد کارگران هفت تپه در خیابان های شوش در بیستمین روز اعتصاب. تجمع مقابل فرمانداری و سپس راهپیمایی اعتراضی در خیابان ها و بازار شوش.

تا حق خود نگیریم از پا نمی نشینیم!
تجمع اعتراضی بازنشستگان صنایع فولاد خوزستان مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی فولاد خوزستان.

***********

اردوی کار: اعتصاب پرسنل بخش تعمیرات پالایشگاه اصفهان

تجمع اعتراضی کارکنان رسمی شرکت نفت فلات قاره

اعتصاب پرسنل بخش تعمیرات پالایشگاه اصفهان
صبح امروز یکشنبه ١٠ مردادماه، نیروی بخش تعمیرات پالایشگاه اصفهان به دلیل "پایین بودن سطح دستمزد" در داخل این مجتمع صنعتی دست به اعتصاب زدند.

تجمع اعتراضی کارکنان رسمی شرکت نفت فلات قاره در منطقه عملیاتی بهرگان
روز جمعه هشتم مردادماه جمعی از کارکنان عملیاتی شرکت نفت فلات قاره شاغل در منطقه عملیاتی بهرگان نسبت به محدودیت‌های اعمال شده و نحوه افزایشات عمومی در حقوق ۱۴۰۰ اعتراض کرده و بار دیگر خواستار حذف محدودیت سقف حقوق برای کارکنان عملیاتی نفت شدند.
در روز ۶ تیرماه پس از برگزاری جلسه کمیسیون انرژی مجلس مصوب گردید که حقوق تیرماه کارکنان رسمی طبق خواسته‌ی آنان اصلاح گردد اما تنها محدودیت افزایش ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی حذف شده و محدودیت سقف حقوق و باقی آیتم‌هایی که منجر به ایجاد کسوراتی در حقوق سال ۱۴۰۰ شده بود به قوت خود باقی است.

***********

گروه اتحاد بازنشستگان: جنبش بازنشستگان در ایران

بحران اقتصادی و گسترش فقر و فلاکت و فساد و سیاست های حکومت که مدافع سرسخت طبقۀ سرمایه دار و ثروتمندان به طور کلی و تحمیل گر ریاضت بر توده های مردم است شرایطی را در جامعه بوجود آورده اند که طبقات و اقشار زیر ستم ناگزیر به میدان های اعتراضات، تجمع ها، اعتصابات و دیگر اشکال مبارزات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و مدنی روی آورده اند. این مبارزه در معنای واقعی خود، مبارزه میان محرومان و طبقات زیر ستم جامعه، یعنی کارگران و زحمنکشان از یک سو و طبقات ستمگر و دارای قدرت سیاسی و اقتصادی یعنی سرمایه داران و زمین داران از سوی دیگر است که زیر عنوان مبارزه طبقاتی مفهوم می یابد. اَشکال عمومی مبارزه طبقاتی همواره با افت و خیزها در سطوح مختلف جامعه جاری است. تلاش همه نیروهای فعال این است که این مبارزه را تقویت کنند و آگاهانه به درجات عالی تری سوق دهند.
جنبش بازنشستگان که از تاریخی نسبتا طولانی برخوردار است بخشی جدانشدنی از مبارزات عمومی کارگران و زحمتکشان است. این مبارزه در سال های اخیر از رشد کمّی و کیفی قابل ملاحظه ای برخوردار بوده و از شکل های ابتدائی تا سطوح پیشرفته تر در ابعاد مختلف تکامل یافته است. در این سال ها شاهد حضور گستردۀ آن در بستر خیابان بوده ایم و در تمام این دوران به جد و جهد در مقابل نهادهای دولتی و حکومت به بیان خواست های خود پرداخته است. ... ادامه مطلب را اینجا کلیک کنید.

***********

اردوی کار: انفجار و سوختگی ۴ کارگر تجمع کارگزاران روستایی مخابرات

انفجار و سوختگی ۴کارگر در کارخانه فولاد عجب‌شیر
رییس اداره کار عجب‌شیر (آذربایجان شرقی) گفته: حال عمومی ۲ نفر از مصدومان حادثه کارخانه فولاد عجب شیر خوب است و ۲ نفر دیگر برای درمان به تبریز اعزام شده‌اند. بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که وقوع فعل و انفعالات شیمیایی در پاتیل حمل مواد مذاب، دلیل اصلی سوختگی چهار کارگر کارخانه فولاد در این شهرستان است. رییس اورژانس عجب‌شیر: سوختگی ۲ نفر از این افراد بالای ۸۰ درصد بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برند.

تجمع کارگزاران روستایی مخابرات منطقه همدان
روز یکشنبه ۳ مرداد تعدادی از کارگزاران روستایی مخابرات منطقه همدان در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود در مقابل این شرکت تجمع کردند. آنها همچنین خواستار تجهیزات و لوازمات ابزار کار، لوازم بهداشتی، ایاب و ذهاب روستاهای اقماری، تهیه لباس کار از سوی کارفرما و حل مشکلات بیمه تکمیلی شدند.شورای بازنشستگان ایران: تجمع بازنشستگان صنایع فولاد اصفهان

امروز یکشنبه ۳ مرداد ماه تجمع اعتراضی بازنشستگان صنایع فولاد اصفهان مقابل ساختمان صندوق بازنشستگی فولاد اصفهان. کارگران بازنشسته فولاد در یکشنبه های قبل نیز جهت پیگیری و دستیابی به مطالباتشان ، تجمع اعتراضی داشته‌اند.
اجرای کامل همسانسازی و درمان رایگان و مناسب از مطالبات همه بازنشستگان است.