افق روشن
www.ofros.com

اخبار، گزارش، مصاحبه و مطالب کارگری


اخبار کارگری                                                                                                                            یکشنبه ۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰ فوریه ۲۰۲۲


اردوی کار: تجمع کارگران معدن طرزه وارد دومین روز شد

گروهی از کارگران شرکتی شاغل در معدن زغال سنگ طزره که به صورت پیمانکاری مشغول کارند، وارد دومین روز تجمع در برابر ساختمان اداری شرکت شده اند.
یکی از کارگران حاضر در تجمع گفت: دیروز و امروز کارگران شرکتی معدن زغال سنگ طزره دامغان شامل معادن زغال سنگ برناکی، کلاریز، تونل مادر، تونل ۴۳ و بخشی از معدن رزمجای غربی برای مشخص شدن وضعیت شغلی خود مقابل ساختمان اداری حاضر شدند. آنها خواستار حذف پیمانکاران در مجموعه معادن زغال سنگ طزره هستند.
رفع تبعیض مزدی بین شاغلین رسمی و پیمانی با حذف شرکت های دلالی و پیمانکاری نیروی کار، پرداخت دستمزدهای معوقه ، توجه به ایمنی محیط کار از مطالبات اصلی کارگران معترض است.

***********

اردوی کار: تجمع اعتراضی کارگران خدماتی مترو در مقابل ساختمان شرکت متروی تهران

حدود ۷۰ نفر نیروی خدماتی در خطوط چهار متروی تهران به کار نظافت ایستگاه‌ها مشغولند؛ شغلشان کارگری است و با اینکه هر روز سرساعت خود را به محل کارشان می رسانند، اما بیش از دو ماه دستمزد پرداخت نشده طلبکارند.

***********

گزارش کوتاه خبری از مراسم چهلم بکتاش آبتین.

پنجشنبه ۲۸ بهمن مراسم چهلم زنده یاد بکتاش آبتین که از سوی خانواده ایشان و کانون نویسندگان در امام زاده عبدالله شهرری برگزار شده بود، با استقبال گروه زیادی از اقشار مختلف مردم روبرو شد.
این مراسم که یک ساعت از برگزاری آن می گذشت با یورش نیروهای امنیتی و انتظامی روبرو گردید. در این یورش تعدادی از فعالان و شرکت کنندگان با خشونت و تعرض غیر انسانی پلیس، دستگیر شدند.
قصد نیروهای سرکوبگر از دستگیری افراد ، ایجاد تشنج و برهم زدن مراسم بود. در پاسخ به این سرکوبگری، شرکت کنندگان شعار، درود بر آبتین، مرگ بر ظالمین سر دادند.

گروه اتحاد بازنشستگان

***********

حمله به مراسم چهلم بکتاش آبتین!

جمعیت شعار می دهند: مرگ برظالمان درود بر آبتین
نیروهای سرکوبگر امنیتی و لباس شخصی، امروز پنجشنبه ۲۸ بهمن ماه، با یورش به محل برگزاری مراسم چهلمین روز جان باختن بکتاش آبتین، تعدادی از حاضران را بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل کرده‌اند.
بنا به گفته شاهدان عینی، دست‌کم ۲۰ خودروی حامل نیروهای امنیتی به محل برگزاری مراسم حمله کرده و این اتفاق یک ساعت پس از آغاز مراسم روی داده و نیروهای سرکوبگر با برهم زدن تجمع، خواستار خاتمه دادن به مراسم شده‌اند.

***********

کارگران فولاد اهواز: نه تهدید، نه زندان دیگر اثر ندارد


***********

حمایت شورای بازنشستگان ایران از

فراخوان تجمع ۳۰ بهمن و ۳ اسفندماه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

در پی ادامه بی توجهی دولت به مطالبات معلمان ، شورای هماهنگی تشکلهای صنفی معلمان با تاکید بر خواسته های اعلام شده از جمله رتبه بندی شاغلان، همسانسازی بی نقص بازنشستگان، آموزش رایگان، آزادی معلمان در بند، و پایان دادن به پرونده سازیهای امنیتی-قضائی برای فعالان، لغو قراردادهای بردگی معلمان و استخدام رسمی آنان، بار دگر دو روز از هفته ی آتی، روز شنبه ۳۰ بهمن و سه شنبه ۳ اسفند، در تهران مقابل مجلس و در مراکز استانها مقابل اداره کل و در شهرستانها مقابل اداره آموزش و پرورش فراخوان تجمع اعتراضی داده است.
نه تنها معلمین و بازنشستگان بلکه تمامی اقشار آسیب پذیر جامعه، شرایط تبعیض آمیز کنونی را نمیتوانند تحمل نمایند و از تمامی ابزارهایی که در اختیار دارند از جمله تحصن، تجمع و... بهره برداری خواهند نمود.
جنبشها ادامه خواهند یافت و تا مطالبات بحق خود را به متولیان امر که با وعده وعیده های پوشالی، قصد فرصت سوزی و دور زدن شاغلین و بازنشستگان و تمامی اقشار زحمتکش جامعه را دارند تحمیل ننمایند ، قصد عقب نشینی و باز ایستادن نخواهند داشت.
ما ضمن حمایت از فراخوان و مطالبات معلمان، همواره در کنارشان خواهیم ایستاد چرا که مطالبه معیشت و رفاه، امر مشترک همه ماست.

شورای بازنشستگان ایران

۴۰۰/۱۱/۲۷

***********

شورای بازنشستگان ایران: اعتصاب کارگران در شرکت موتوژن تبریز ادامه دارد!!

این اعتصاب وارد هفتمین روز خود شد
کارگران شرکت موتوژن تبریز در اعتراض به میزان حقوق و مزایای دریافتی برای هفتمین روز متوالی دست از کار کشیدند. معترضان یکسان سازی دریافتی ها و عقد قرارداد مستقیم با شرکت را خواستارند.

***********

گروه اتحاد بازنشستگان: تجمع کارگران اخراج‌شده شرکت نورد لوله اهواز مقابل استانداری خوزستان!

امروز دوشنبه ۲۵ بهمن‌ماه جمعی از کارگران شرکت نورد لوله اهواز ضمن تجمع اعتراضی مقابل استانداری خوزستان خواهان بازگشت به کار خود شدند.
این کارگران که تعدادشان به بیش از ۳۵ نفر می‌رسد، می‌گویند: سابقه این کارگران از ۴ الی ۵ سال تا ۱۵ سال متفاوت است و حدود یک ماه پیش بدون هیچ دلیلی اقدام به اخراج بیش از ۵۰ نفر ما کردند که تنها چند نفر به کار بازگشتند و مابقی در ایام پایان سال و آستانه عید نوروز بلاتکلیف هستند.
این کارگران می‌افزایند: در طول یک ماه بارها از طرف مدیران شرکت به ما قول‌هایی داده شد و هیچ‌کدام عملی نشد؛ ما کارگران خواهان بازگشت به کار و تبدیل وضعیت خود هستیم. گفتنی است، این کارگران قبل از استانداری مقابل شرکت نورد لوله اهواز تجمع کرده بودند که بدون دریافت پاسخی تجمع خود را مقابل استانداری خوزستان ادامه دادند.

گروه اتحاد بازنشستگان: دست باز کارفرمایان و پیمانکاران در تشدید اخراج سازی کارگران!
‍ تجمع اعتراضی کارگران شرکت نورد لوله اهواز مقابل استانداری برای بازگشت به کار/ بدون دلیل اخراج شدیم.
تعدادی از کارگران شرکت نورد لوله اهواز با تجمع مقابل استانداری خوزستان خواهان بازگشت به کار شدند. این کارگران می‌گویند بدون هیچ دلیلی اخراجمان کردند. دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۰

***********

گروه اتحاد بازنشستگان: رژه کارگران فولاد در خیابان های اهواز!

دومین روز تجمع اعتراضی و راهپیمایی کارگران گروه ملی فولاد اهواز مقابل استانداری خوزستان دراعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات معیشتی و شرایط کار. دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۰

***********

برای مشاهدۀ تصاویر و کلیپ ها و مطالب گروه اتحاد بازنشستگان در مورد اعتراضات بازنشستگان اینجا کلیک کنید.
امروز یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۰، جمعی از کارگران سیمان سپاهان اصفهان، برای دومین روز متوالی در محدوده محل کار خود دست به تجمع زدند. کارگران معترض در این تجمع به نبود امنیت شغلی و دستمزدهای پایین اعتراض کردند و خواهان بازگشت به کار همکاران اخراجی خود شدند.

***********

گروه اتحاد بازنشستگان: تجمع اعتراضی کارگران گروه ملی فولاد اهواز مقابل استانداری خوزستان

امروز یکشنبه ۲۴ بهمن‌ماه کارگران گروه ملی فولاد اهواز در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان مقابل ساختمان استانداری خوزستان دست به تجمع و ‌راهپیمایی زدند.
کارگران گروه ملی فولاد اهواز پیشتر مطالباتشان را به مسئولین شرکت و مقامات استانی اعلام کرده بودند، اما با بی‌توجهی آنان نسبت به خواسته‌های کارگران دست به اعتراض و تجمع گسترده‌ای زدند.
آیا وقت همگرایی بیشتر و اتحاد کارگران و معلمان نرسیده ‌است؟

***********

اردوی کار: حمله فیزیکی به بازنشسته مطالبه گر فولاد

توهین، بی حرمتی، افترا، و حمله فیزیکی توسط یکی از گماشتگان صندوق بازنشستگی فولاد به همکاران بازنشسته فولاد که قصد مراجعه به دفتر صندوق را داشتند که با مداخله نیروهای انتظامی همراه بود هرگونه اقدام ناشایست توسط کارکنان صندوق فولاد به بازنشستگان فولاد و معدن غیر قابل تحمل و قطعا توسط بازنشستگان پیگیری خواهد شد.

***********

گروه اتحاد بازنشستگان: اعتراض کارگران پیمانکاری کیوانی به عدم پرداخت حقوق

گروهی از کارگران مونتاژکار و داربست بند در پیمانکاری کیوانی در فاز ۲ پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی و انرژی پارس جنوبی واقع در عسلویه از صبح امروز یکشنبه بیست و چهار بهمن در اعتراض به نپرداختن حقوق دی ماه دست از کار کشیده اند.
این کارگران کار ساخت، حمل، نصب و پیش راه اندازی مخازن کروی پتروشیمی کیان را زیر نظر شرکت ماشین سازی اراک انجام میدهند.

***********

قطعنامه پایانی تجمع سراسری بازنشستگان؛ یکشنبه ۲۴ بهمن ماه

بار دگر همچون همه ی یکشنبه های اعتراضی، طبق فراخوان ۳۱ تشکل مستقل ، ما بازنشستگان در مقابل مجلس، میدان بهارستان و همزمان در دیگر شهرها مقابل سازمان تامین اجتماعی برای دستیابی به تمام مطالباتی که از سال ۹۹ پیگیر بودیم دست به تجمع اعتراضی سراسری زده ایم.
ما بازنشستگان در مقابل حقوق پایمال شده ، سختی های روزافزون معیشت و یغماگریهای دولت ها از صندوق ، چاره ای نداریم تا زمانی که تمامی مطالباتمان تحقق نیابد به این تجمعات همواره در سراسر کشور ادامه دهیم.
این حق مسلم ماست که پس از سی سال کار و زحمت و پرداخت بموقع حق بیمه مستمر و مالیات، اکنون از آسایش و آرامش و یک زندگی مناسب برخوردار باشیم . در حقیقت این حرف آخر ما بازنشستگان است. چنین جنبش #معیشتی_ اجتماعی قدرتمندی که طی سالهای اخیر خیابانها را از آن خود کرده است ، توان آنرا دارد که مطالبات خود را به دولت و مجلس تحمیل کند ، دولت ومجلسی که در راستای خدمت به منافع کلان سرمایه داران، موجبات کوچکتر شدن سفره بازنشستگان و تضییع حقوق آنان را رقم میزنند.
مطالبات مهم و بر زمین مانده ی ما بازنشستگان در ۱۰ بند عبارتند از:
۱- کوتاه شدن دست دولت از صندوق های بازنشستگی و نظارت ، بازرسی و کنترل نمایندگان مستقل بازنشستگان بر صندوق ها
۲- پرداخت بدهی های به روز شده دولت به صندوق سازمان تامین اجتماعی
۳- اجرای همسانسازی کامل حقوق
۴- تعیین حقوق مطابق با هزینه های واقعی زندگی و افزایش آن طبق ماده ۹۶ متناسب با نرخ واقعی تورم
۵- اجرای ماده ۱۱۱ (مستمری از کارافتادگی و بازماندگان نباید از حداقل مزد کارگر کمتر باشد).
۶- توقف طرح دوفوریتی حذف ماده ۵۰ تامین اجتماعی علیه منافع کارگران و بازنشستگان
۷- اجرای ماده ۵۴ قانون تامین اجتماعی در مورد ارائه همه خدمات درمانی بشکل رایگان‌و لغو قراردادها با شرکتهای بیمه ای که هدفی بجز غارت اموال بازنشستگان ندارند.
۸- پرداخت عیدی کارگری معادل دو ماه حقوق به بازنشستگان
۹- احتساب سابقه ارفاقی مشاغل سخت و زیان آور همچون سابقه استحقاقی در متناسب سازی حقوق سال ۹۹ بازنشستگان و پرداخت معوقه ی آن.
۱۰- آزادی بی قید و شرط همه فعالین از جمله کارگر بازنشسته آقای اسماعیل گرامی .
ما بازنشستگان اعلام می داریم که کاسه صبرمان از این همه بیداد ، بی توجهی و شکاف طبقاتی لبریز شده و قصد باز ایستادن و انفعال در این شرایط جهنمی را نداریم و برای برون رفت از این فلاکت روزافزون تا حصول نتیجه، همصدا و منسجم علیه این تبعیض ویرانگر فریاد اعتراضی خواهیم زد.

تشکل های مستقل بازنشستگان کشور

بهمن ۱۴۰۰

***********

شورای بازنشستگان ایران: تجمع اعتراضی کارگران کاغذسازی پارس مقابل فرمانداری شوش دانیال

نماینده کارگران تجمع کننده می گوید، با توجه به نیاز کارگران و افزایش قیمت ها در ایام عید مدیریت شرکت باید حقوق کامل آنان را پرداخت کند. خواسته اصلی کارگران کاغذسازی پارس، بازنگری طرح طبقه‌بندی مشاغل است که سال‌ها بازنگری نشده است.
این کارگران همچنین با سردادن شعار خواستار بازگشت به کار کارگران اخراجی این کارخانه شدند. یکی از کارگران درباره سایر مطالبات کارگران کاغذ پارس گفت: مشکل دیگر کارگران مربوط به بحث تعدیل قراردادهای کارگری، حذف شرکت‌های پیمانکاری واسطه، تنظیم قراردادهای مستقیم با کارگران است.
طبق اظهارات وی، در ادامه بی‌توجه مسئولان شرکت کاغذسازی پارس، روز ۲۰ بهمن ماه، مقابل ساختمان فرمانداری حاضر شدیم و فرماندار پیگیر خواسته کارگران شد و وعده کرد مشکلات کارگران را در کمیسیون کارگری مطرح کند.
كارخانه كاغذ سازی پارس كه مواد اوليه خود را از كارخانه نيشكر هفت تپه تامين ميكند در سال های قبل بيش از ۳۰۰۰ كارگر رسمی و قراردادی داشته است ولی اكنون به دليل “موج اخراج سازیها” كمتر از هفتصد نيروی كار در آن مشغول به كار هستند.

***********

گروه اتحاد بازنشستگان: کارگران همچنان پیگیر معوقات و معترض به تحمیل شرایط برده وار!

تجمع دیروز پرسنل فولاد پارسیان در اعتراض به معوقات حقوق و بیمه کارگران شرکت فولاد پارسیان، با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان دفتر این شرکت در تهران، خواستار پیگیری مطالبات شغلی و معیشتی خود شدند. حقوق معوقه ۴ ماه و همچنین حق بیمه ۷ ماه به آنان پرداخت نشده است.

***********

اردوی کار: تجمع نیروهای شرکتی مخابرات اصفهان در اعتراض به حذف اثر انگشت و اخراج

امروز دوشنبه ۱۸ بهمن جمعی از نیروهای مخابرات استان اصفهان در اعتراض به حذف اثرانگشت و اخراجشان مقابل ساختمان این شرکت تجمع کردند. به گفته‌ی این نیروها امروز جلسه‌ای با حضور مقامات کشوری و لشگری و مدیران مخابرات و همچنین با حضور ویدئوکنفرانسیِ وزیر ارتباطات پیرامون دستاوردهای مخابرات در این اداره انجام شد و کارگران اخراجی دست به تجمع زدند تا صدای اعتراض خود را به گوش این مسئولین برسانند. این کارکنان مخابرات استان اصفهان پیشتر بابت معوقات مزدی خود و عدم رعایت طرح طبقه‌بندی مشاغل از شرکت شسکام مخابرات به اداره کار شکایت کردند که در پی شکایت آن‌ها اثر انگشت و کارت ترددشان از اعتبار ساقط شد و دو نفر نیز به طور کامل اخراج شدند. آن‌ها تا کنون پیگیری‌های بسیاری برای بازگشت به کار انجام داده‌اند. فرمانداری استان اصفهان پیش‌تر قول مساعدت به آن‌ها داده بود.

***********

اردوی کار: عالیه اقدام دوست بازداشت شد

عالیه اقدام دوست ، فعال کارگری امروز دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۹ بوسیله‌ی پلیس امنیت فومن به اتهام تبلیغ علیه نظام در خانه‌ی خودش بازداشت شد.
این فعال صنفی که پیشتر ۹ سال در زندان به سر برده هم اکنون در سن ۶۹ سالگی با حکم شعبه‌ی ۲ دادسرای فومن به نیابت از دادسرای مقدس اوین بازداشت شده است.

***********

فراخوان سراسری دهها تشکل مستقل بازنشستگان

بمنظور برگزاری تجمع اعتراضی یکشنبه ۲۴ بهمن ماه ۴۰۰

درد مشترک فریاد مشترک می طلبد
دیگر منتظر چه هستیم، فشار و محرومیتِ بیشتر از این هم داریم؟؟؟
شرم آورست در حالیکه دوران بازنشستگی بعد از سی سال کار و زحمت، بایستی زمان آرامش ، آسایش و فراغت از دغدغه های ویرانگر باشد!!! اما برای فربه شدن عده ای خاص ، دولت و مجلس طی چهار دهه، سفره ی ما بازنشستگان را روز بروز کوچک‌ و کوچکتر کرده و گرانی و تورم سرسام آور تحمیلی ، خیلی از اقلام ضروری را از سفره ی ما بیرون کشیده ست، دوا و درمان و سایر هزینه های ضروری هم که دیگر هیچ!!!
«‌من هوارم را سر خواهم داد چارۀ درد مرا باید این داد کند!
از شما خفتۀ چند، چه کسی می آید با من فریاد کند!»
یکشنبه می آییم تا منسجم و متحد فریاد بزنیم مطالبات بر زمین مانده خود را:
- اجرای کامل همسانسازی
- عیدی دو برابر حقوق
- تعیین حقوق بر مبنای هزینه های واقعی خانوار و افزایش آن متناسب با نرخ تورم واقعی
- اجرای ماده ۱۱۱ (مستمری از کارافتادگی و بازماندگان، نباید از حداقل مزد کارگر کمتر باشد).
- بیمه جامع و کارآمد مطابق ماده ۵۴ قانون تامین اجتماعی
- پرداخت دیون ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت به صندوق تامین اجتماعی
- آزادی فوری و بی قید و شرط اسماعیل گرامی
ما بازنشستگان همواره به سنت مبارزه و دستاورد #یکشنبه_های_اعتراضی پایبند هستیم و تا رسیدن به خواستهای بحق خود از اعتراض و تجمع دست نخواهیم کشید.

وعده دیدار ما:    یکشنبه ۲۴ بهمن ساعت ۱۰/۳۰

تهران: مقابل مجلس    شهرستانها: مقابل ادارات کل تامین اجتماعی

امضا کنندگان: ۱- کارگران و بازنشستگان تهران ۲- بازنشستگان استان مرکزی ۳- بازنشستگان استان خراسان جنوبی ۴- کانون‌گفتگوی بازنشستگان تامین اجتماعی ۵- اتحاد بازنشستگان ۶- بازنشستگان استان گیلان ۷- بازنشستگان استان مازندران ۸- بازنشستگان استان البرز ۹- بازنشستگان استان اردبیل ۱۰- بازنشستگان استان اصفهان ۱۱- بازنشستگان تامین اجتماعی استان قزوین ۱۲- گروه بازنشستگان مستقل تهران ۱۳- بازنشستگان استان لرستان ۱۴- بازنشستگان استان آذربایجان شرقی ۱۵- بازنشستگان استان آذربایجان غربی ۱۶- بازنشستگان استان کرمانشاه ۱۷- بازنشستگان روشنفکر ۱۸- بازنشستگان استان مازنداران ۱۹- بازنشستگان استان خوزستان ۲۰- بازنشستگان استان کرمان ۲۱- بازنشستگان استان یزد ۲۲- بازنشستگان استان ایلام ۲۳- بازنشستگان استان فارس ۲۴- بازنشستگان تامین اجتماعی البرز(بتا) ۲۵- بازنشستگان مستقل ومطالبه گر استان کرمانشاه ۲۶- گروه کارگران و معلمان ۱۹ اسفند ۲۷- اتحاد سراسری بازنشستگان ایران ۲۸- گروه اتحاد بازنشستگان ۲۹- شورای بازنشستگان ایران ۳۰- صنف بازنشستگان کارگری مستقل گیلان

***********

گروه اتحاد بازنشستگان: «معلم زندانی آزاد باید گردد»!

تجمع اعتراضی معلمان مریوان روبه روی فرمانداری در حمایت از «شعبان محمدی». یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۰

اعتصاب کارگران شرکت موتورسازان همچنان ادامه دارد
اعتراض کارگران شرکت موتورسازان تراکتورسازی از روز ۹ بهمن ماه شروع شده و برای نهمین روز همچنان ادامه دارد.
دلیل اصلی این اعتصاب، تقاضای کارکنان برای افزایش حقوق و طبقه بندی مشاغل و افزایش بهره وری، درخواست تشکیل شورای کار و تعیین تکلیف و بازنشسته کردن همکاران عضو صندوق آینده ساز می باشد.

***********

فراخوان گروه ملی فولاد اهواز برای تجمع

فراخوان گروه ملی فولاد اهواز برای تجمع فردا ۱۸ بهمن ماه مقابل استانداری اهواز با مطالبات ذیل:
افزایش حقوق و دستمزد و ارتقا سطح معیشت پرسنل.
افزایش تولید و رفع موانع تولید با افزایش و استمرار ورود شمش و مواد اولیه به شرکت.
تامین قطعات و تجهیزات برای تعمیرات و آمادگی خطوط تولیدی جهت تولید محصول بهینه با بهره وری بالا.
تصویب، اجراء و راه اندازی طرحهای توسعه ای در جهت تولید محصولات جدید با توجه به نیاز بازار و کشور.
تغییر ساختار معیوب و ناکارآمد مدیریتی موجود و استفاده از مدیران جوان، متخصص و جهادی.
پرداخت حق بدی آب و هوا و مناطق جنگی
اضافه شدن آیتم کامل فوق العاده شغل به فیش حقوقی بر تمام کسانی که هنوز نسبت به این شرکت احساس مسئولیت نموده و خود را جزئی لاینفک از آن میدانند واجب است در این شرایط بحرانی شرکت همصدا و یکپارچه شده و فریاد اعتراض خود را به گوش مسئولین استانی و کشوری برسانند.

وعده ما دوشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۸ راس ساعت ۹ صبح درب ساختمان استانداری

***********

اردوی کار: تجمع دوباره‌ی نیروهای اخراجی مخابرات خوزستان

شنبه ۱۶ بهمن، تعدادی از نیروهای اخراجی مخابرات خوزستان با خواست اجرای حکم بازگشت به کار و تبدیل وضعیت خود دست به تجمع مقابل شرکت مخابرات منطقه خوزستان دست به تجمع زدند. به گفته‌ی یکی از این نیروها در تجمع روز چهارشنبه آنان، حراست درهای شرکت را بست و از ورود کارمندان مخابرات نیز به اداره جلوگیری شده بود.
چندین ماه است از اخراج حدود ۷۰ نفر از نیروهای مخابرات می‌گذرد و با وجود صدور حکم بازگشت به کار و تبدیل وضعیت این کارگران قراردادی به نیروهای دائم شرکت از سوی هیات‌های تشخیص، حل اختلاف و حتی اجرای احکام دادگستری، شرکت پیمانکار از رای صادره تبعیت نمی‌کند

***********

اردوی کار: دو فعال کارگری محمود صالحی و عثمان اسماعیلی فردا محاکمه می شوند

ساعت ١٠ صبح روز دوشنبە ١٨ بهمن‌ماە ١٤٠٠، دو فعال کارگری بە نام‌های محمود صالحی و عثمان اسماعیلی جهت برگزاری جلسەی دادگاهی‌شان بە شعبەی اول دادگاە انقلاب سقز احضار شدند. این دو فعال کارگری از بابت اتهام " فعالیتِ تبلیغی علیە نظام از طریق انتشار پست در فضای مجازی بە مناسبت روز ٢٥ نوامبر، روز جهانی مبارزە با خشونت علیە زنان " دادگاهی می‌شوند.

کارگران پروژه‌ای شرکت ماشین سازی اراک دست به اعتصاب زدند
کارگران پروژه‌ای شرکت ماشین سازی اراک شاغل در پتروشیمی کیان در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای معوقه‌شان اعتصاب کرده و دست به تجمع زدند.

***********

بیانیه محکومیت صدور حکم زندان برای جعفرابراهیمی

صدور حکم زندان برای فعال صنفی معلمی که دغدغه اش، معیشت معلم، عدالت آموزشی و رهایی‌ کودکان کار از شرایط اسفبار زندگیست، غیر قابل قبول است!
صدور حکم زندان برای معلمی که علیه دستبرد و تعرض مداوم به حقوق، دستمزد و استثمار نیروی کار آموزشی سخن میگوید؛ غیرقابل قبول است!
اعتراض به خصوصی شدن نظام آموزشی جرم‌نیست، غارت ثروتهای متعلق به مردم جرم است!
‌بازجویی، احضار، بازداشت و صدور احکام زندان برای فعالین صنفی معلم آنهم در شرایط گسترش دامنه اعتراضات سراسری معلمان در گستره ایران، مصداقی بر سرکوب تشکل های مستقل صنفی و فعالین معلم در عرصه ی صنفی و اجتماعیست.
ما ضمن محکوم کردن صدور حکم ناعادلانه علیه جعفرابراهیمی، خواستار لغو حکم صادره و آزادی محسن حسن پور، معلم بازنشسته و شعبان محمدی معلم مریوانی که هر دو از فعالین صنفی هستند می باشیم و مصمم در دفاع از هر کنشگری که در مسیر مطالبات عدالت محور علیه زر و زور و تزویر گام بر میدارند، هستیم. دستگاه های متولی‌امر به جای حل مساله به پاک کردن صورت مساله سرگرم نشوند که فردا دیر است!

امضا کنندگان:

گروه چالش صنفی معلمان ایران

گروه اتحاد بازنشستگان

شورای بازنشستگان ایران

اتحاد بازنشستگان

گروه ۱۹ اسفند

اتحاد سراسری بازنشستگان ایران


***********

اردوی کار: تصادف مینی‌بوس حامل کارگران زن در شهرک صنعتی انزلی/ ۱۱ نفر مصدوم شدند

حدود ساعت هفت صبح امروز (چهارشنبه ۱۳ بهمن) بر اثر برخورد مینی‌بوس حامل کارگران شرکت‌های شهرک صنعتی حسن رود انزلی با یک دستگاه کامیون، ۱۱ نفر مصدوم شدند.
مصدومان این حادثه همگی زن بوده‌اند که ۵ نفر از سوی امدادگران به بیمارستان پورسینای رشت و مابقی به بیمارستان شهید بهشتی انزلی انتقال یافتند.
این مینی‌بوس در حال انتقال کارگران به محل کار در شیفت صبح بود که در مقابل در وردی شهرک صنعتی حسن رود به کامیون پارک شده برخورد می‌کند.

***********

اردوی کار: تجمع کارگران قطار شهری اهواز در اعتراض به عدم پرداخت ۱۵ ماه حقوق معوقه

صبح امروز چهارشنبه ۱۳ بهمن ماه جمعی از کارگران نگهبان شاغل در پروژه ساخت قطار شهری اهواز نسبت به پرداخت نشدن ۱۵ ماه معوقات مزدی خود اعتراض کردند.
یکی از کارگران در اینباره گفت: ما ۱۱۳ کارگر نگهبان قطار شهری اهواز هستیم که حدود ۱۵ ماه مطالبات معوقه از شرکت پیمانکاری کیسون مجری این پروژه عمرانی طلبکاریم.
او با بیان اینکه هرچند ماه یکبار بخشی از معوقات مزدی ما پرداخت می‌شود، افزود: علارغم اینکه فعالیت پروژه قطار شهری اهواز چندین سال است (از سال ۹۷) تعطیل شده، هرکدام از کارگران نگهبان به صورت شبانه‌روزی مشغول حفاظت از اموال پیمانکاری هستیم که هیچ توجهی به پرداخت مطالبات ما نمی‌کند.
او افزود: دلیل ادامه همکاری ما در پروژه قطار شهری اهواز، کمبود اشتغال در منطقه و افزایش سن کارگران و اینکه کاری برای اشتغال مجدد آن‌ها وجود ندارد، است.
طبق اظهارات وی؛ پیش از این حدود ۹۰۰ کارگر پیمانی در قطار شهری اهواز کار می‌کردند که به مرور شغل خود را با متوقف شدن پروژه از دست داده‌اند.

***********

اردوی کار: چهارمین روز اعتصاب کارگران تراکتورسازی تبریز

اعتراض کارگران شرکت تراکتورسازی تبریز از روز ۹ بهمن ماه شروع شده و برای چهارمین روز همچنان ادامه دارد.
دلیل اصلی این اعتصاب، تقاضای کارگران برای افزایش حقوق و طبقه بندی مشاغل و افزایش بهره‌وری، درخواست تشکیل شورای کار و تعیین تکلیف و بازنشسته کردن همکاران عضو صندوق آینده‌ساز می‌باشد.

***********

اردوی کار: تداوم اعتصاب کارگران تراکتورسازی تبریز برای سومین روز متوالی

به دنبال اعتراض و اعتصاب کارگران، تمام خطوط تولیدی شرکت موتورسازان تراکتورسازی تبریز از روز شنبه ۹ بهمن ماه متوقف شده است.
کارگران علت اصلی اعتراض خود را پایین بودن سطح دستمزد و حقوق و عدم همخوانی درآمدشان با تورم موجود اعلام کرده و به عدم تحقق وعده‌های مدیریت شرکت در این ارتباط معترض هستند.
کارگران، بعد از بحث حقوق و مزایا، مدیریت جدید شرکت را به سوءمدیریت متهم کرده و تشکیل شورای کارگری در کارخانه را خواستار شده‌اند.
لازم به ذکر است ۲۳ آبان ماه سال جاری نیز، این شرکت شاهد اعتراضات صنفی کارگری بود که اعتراضات با وعده مسئولین بعد از یک هفته توقف تولید به پایان رسید. اما بار دیگر کارگران بدلیل عدم تحقق وعده‌های داده شده دست از کار کشیده‌اند.
شرکت موتورسازان تراکتورسازی تبریز به عنوان بزرگترین تولیدکننده موتورهای دیزلی کشور با کاربردهای مختلف کشاورزی، خودرویی، صنعتی، ماشین‌آلات راه‌سازی و… فعالیت نموده و تامین‌کننده بخش اعظم نیاز واحدهای صنعتی کشور به نیروی محرکه بشمار می‌آید.

***********

اردوی کار: تجمع اعتراضی کارگران فولاد بوتیای ایرانیان

امروز یازدهم بهمن‌ماه برای دومین بار در ماه جاری کارگران فولاد بوتیای ایرانیان دست به اعتراض و تجمع زدند.
کارگران فولاد بوتیای ایرانیان از وعده‌های که طی پنج سال گذشته برای افزایش حقوقشان از طرف مسئولین این شرکت داده‌اند، سخن گفتند و افزودند: در ابتدا قول دادند که اگر خط تولید راه‌اندازی شود، حقوق‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند که به این وعده‌شان عمل نکردند.
آنها به بی‌عدالتی در پرداخت حقوق و مزایا در زیرمجموعه‌های میدکو اشاره کردند و می‌گویند: حقوق ما نسبت به کارگران زرند و سیرجان کمتر است.

***********

اردوی کار: اعتصاب کارگران منطقه شش شهرداری اهواز وارد پنجمین روز خود شد

امروز شنبه ۹ بهمن ماه ۱۴۰۰ كارگران شهردارى منطقه ۶ شهردارى اهواز دست به تجمع اعتراضی زدند و وارد پنجمین روز اعتصاب خود در اعتراض به عدم اجرای طبقه بندى مشاغل و بيمه كارگران و بی‌توجهی مسؤلين به خواسته‌هاى خود شدند.
روز گذشته نیروهای امنیتی به منازل تعدادی از کارگران یورش برده و آنها را تهدید به پایان اعتصاب کرده‌اند.

***********

اردوی کار: اعتصاب کارگران شرکت قالب‌های صنعتی سایپا

امروز شنبه نهم بهمن‌ماه حدود ۲۰۰ نفر از کارگران سالن ۱ شرکت قالب‌های صنعتی سایپا واقع در کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص، در اعتراض به تأخیر در پرداخت حقوق‌ها، و عدم افزایش دستمزد و کارانه و همچنین انتصابات و استخدام فامیلی توسط مدیرعامل و نزدیکانشان دست به اعتصاب زده و دستگاه‌ها را روشن نکرده‌اند.
حدود ۲۰۰۰ نفر در کل شرکت و به صورت سه شیفت بیشتر به شکل پیمانکاری مشغول به کارند. تمامی کارگران به وضعیت نامناسب شغلی و سطح پایین دستمزدها معترضند و طی ماه گذشته چند بار دست به اعتراض زده‌اند.
رمضانی مدیرعامل شرکت و نزدیکانش حدود ۱۰۰ نفر از نزدیکان و فامیل خود را به صورت قراردادی به استخدام شرکت درآورده است در حالیکه اکثریت کارگران با سوابق بالا هنوز به شکل پیمانکاری مشغول به کارند و این تبعیض یکی از موارد اعتراض جدی کارگران است.
پس از گذشت چند ساعت از شروع اعتصاب، کارفرما به شکل علی‌الحساب تنها نصف حقوق کارگران را واریز کرد تا کارگران به سر کار بازگردند اما این اقدام کارگران اعتصابی را بیشتر خشمگین کرده و خواهان واریز کل حقوق‌شان هستند.

***********

شورای بازنشستگان ایران: تجمعات اعتراضی کارکنان نظام سلامت

امروز کارکنان نظام سلامت در استانها و شهرهای مختلف تجمعات اعتراضی خود را برای دستیابی به مطالباتشان از جمله علیه تبعیض بین پرسنل درمان و بهداشت، وضعیت بی ثبات و ناپایدار شغلی و مشکلات معیشتی، برگزار کردند.
تصاویری از این تجمعات از جمله در استان‌های تهران، مشهد، اصفهان، خوزستان فارس، گیلان، لرستان و شهر های رشت، فیروز رودسر، اهواز پلدختر ، یاسوج، بوکان. شهرستان رستم و کوار در استان فارس ، در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

***********

برگزاری دادگاه محمود صالحی و عثمان اسماعیلی در شعبه سوم باز پرسی به اتهام تبلیغ علیه نظام

محمود صالحی: جهت اطلاع دوستان
باتوجه به ابلاغیه مورخ ۱۴۰۰/۹/۱۶ که از طرف شعبه سوم بازپرسی ارسال شده بود. بعد از مراجعه مکرر، امروز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۶ دادگاه ما محمود صالحی و عثمان اسماعیلی در شعبه سوم باز پرسی به اتهام تبلیغ علیه نظام برگزار شد. قابل ذکر است که بعد از سه ساعت با قرار وثیقه تا اطلاغ ثانوی آزاد شدیم.

***********

گروه اتحاد بازنشستگان: اعتصاب رزیدنت های بیمارستانهای تهران

از صبح امروز چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰، رزیدنت های بیمارستانهای مرجع دانشگاه علوم پزشکی ایران، در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مطالبات خود با خروج از بخش های بیمارستانی و تجمع در محوطه بیمارستانها دست به اعتصاب زده اند.
از مدتها قبل پزشکان و رزیدنتها ، اعتراضات گسترده ای نسبت به بیگاری کشیدن وزارت بهداشت از آنها و پرداخت حقوق بسیار اندک اعتراض داشته اند.
پس از این اعتراضات، مسئولین وزارت بهداشت در آبان ماه اعلام کردند حقوق این افراد تا حدی بهبود خواهد داشت، اما با گذشت سه ماه از این وعده، هیچ تغییری در پرداخت حقوق این افراد صورت نگرفته است!

***********

فراخوان تحصن و تجمع گام به گام سراسری شورای هماهنگی تشکل‌های

صنفی فرهنگیان ایران در اعتراض به عدم توجه حاکمیت به مطالبات معلمان، در بهمن ماه جاری

فرهنگیان شجاع و آگاه و مردم شریف ایران
مطالبات قانونی فرهنگیان با بی توجهی کامل از جانب حاکمیت مواجه گردیده است و عملا در تمام ارکان حاکمیت هیچ اراده ای برای پاسخگویی به مطالبات فرهنگیان شاغل و بازنشسته وجود ندارد. بر این اساس و با توجه به خواست جامعه فرهنگیان مبنی بر ادامه کنش های اعتراضی تا تحقق یافتن خواسته ها، شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، برای بهمن ماه جاری در اعتراض به :
۱. اجرا نشدن لایحه همسان‌سازی بازنشستگان
۲. اعاده رتبه‌بندی از طرف شورای نگهبان به مجلس با هدف اجرایی نشدن آن
۳. فراموش شدن ماده ۶۴ قانون مدیریت خدمات کشوری
۴. فقدان آموزش رایگان و بی‌توجهی به اصل ۳۰ قانون اساسی
۵. عدم پرداخت پاداش پایان خدمت سال ۱۴۰۰
۶. عدم استخدام معلمان خرید خدمات آموزشی
۷.ظلم مضاعف به نیروهای خدماتی
۸. به تاراج بردن سرمایه فرهنگیان در صندوق ذخیره
۹. دربند بودن و اخراج کردن معلمان کنشگر و فعال صنفی
فراخوانی در دو مرحله به شرح زیر صادر می نماید:
الف - روزهای شنبه و یک شنبه ۹ و ۱۰ بهمن ماه تحصن در مدارس و روز دوشنبه ۱۱ بهمن تجمع سراسری
در صورت عدم پاسخگویی به مطالبات
ب - روز شنبه ۲۳ بهمن تا روز چهارشنبه ۲۷ بهمن تحصن در مدارس و روز پنج شنبه ۲۸ بهمن تجمع سراسری
شورای هماهنگی از تمام فرهنگیان با همراهی خانواده و اولیای دانش آموزان می‌خواهد همبسته و متحدتر از قبل حماسه‌ای پر شور تر رقم بزنند.
لازم به ذکر است در صورت عدم توجه حاکمیت، شورای هماهنگی برای اسفند ماه ، سال جاری کنش هایی به مراتب گسترده تر را اعلام می نماید.
مکان تحصن: تمام مدارس ایران
مکان تجمع
استان تهــران: مقابل مجلـس
مراکز استان‌ها: مقابل اداره کل استان
شهرستان‌ها : مقابل اداره آموزش و پرورش
ساعت تجمع: ۱۰ صبح

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

سوم بهمن ماه ۱۴۰۰

***********

اردوی کار: هشتمین روز اعتصابات کارگران کشت و صنعت میان‌آب

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر میان‌آب در شهرستان شوش، امروز یکشنبه ۳ بهمن ماه، با تداوم اعتراضات خود، فعالیت‌های شغلی را متوقف کرده و برای هشتمین روز متوالی اقدام به برگزاری تجمع کردند. کارگران معترض با تجمع در محوطه این مجتمع و در دست داشتن نوشته‌هایی، در خصوص به کارگیری نیروهای روزمزد با دستمزد روزانه ۹۰ هزار تومان بدون حق بیمه تامین اجتماعی و همچنین دخالت کارفرمایان در مسائل شخصی کارگران اعتراض کردند.
اعتصاب‌کنندگان همچنان با سردادن شعارهایی، اعتراض خود را نسبت به وضعیت قراردادهای کاری، دستمزد پایین و نحوه مدیریت این مجتمع نشان داده و خواستار رسیدگی مسئولان به مطالبات شغلی و معیشتی خود شدند.

***********

اردوی کار: تجمع اعتراضی کارگران شهرداری مهران در مقابل فرمانداری این شهرستان

روز شنبه دوم بهمن کارگران شهرداری مهران در اعتراض به عدم پرداخت ۵ ماه حقوق ،عدم بیمه‌‌ی کارگران توسط شهرداری و عدم پرداخت ۹ ماه مزایای کاری خود مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برپا کردند.

***********

قطعنامه پایانی تجمع بازنشستگان آموزش و پرورش در مقابل صندوق بازنشستگی

در روز دوشنبه ۴ /۱۱ ۱۴۰۰

ما پیشکسوتان آ پ امروز در این محل گرد آمده ایم تابا فریاد حق طلبانه ی خود به کسانی که طی سالیان دراز با ادعای متولی بودن برای این قشر فرهیخته جز حق کشی و به تاراج دادن سرمایه ی یک عمر زحمت و تلاش ما قدمی برنداشته اند بگوئیم، تا به دست آوردن حق و حقوق پایمال شده ی خود از پای نخواهیم نشست

خواسته ها:
۱ ) رفع تبعیض بر اساس بند ۹ و ۱۲ اصل سوم قانون اساسی و اجرای تبصره ماده ۶۴ ق.م.خ.ک مصوب سال ۱۳۸۶
۲ ) پرداخت مطالبات مربوط به ماده ۱۲۵ ق.م.خ.ک از سال ۱۳۸۶ تا کنون
۳) پرداخت تفاوت حقوق مهر ۱۳۹۹ تا پایان اسفند ۱۳۹۹ بر اساس دو فقره حکمی که در مهرماه ۱۳۹۹ و فروردین ۱۴۰۰ صادر شده است
۴ ) اجرای حکم دیوان محاسبات در مورد ضریب ۱۵۰ به ۳۰۰ برای بازنشستگان بر اساس کلاسه پرونده ۲۶۷/ ۹۶ نامه شماره ۲۹/ ۱/ ۴۹ به تاریخ ۱۷/ ۷/ ۱۴۰۰
۱۳ ۵ ) برخورداری از بیمه جامع ، کامل و فراگیر پیش از درمان، حین درمان و پس از درمان و اجرای کامل ماده ۸۵ ق م خ ک
۶ ) پذیرش بازنشستگان و مستمری‌بگیران و موظفین در مراکز درمانی و کلیه بیمارستان های معتبر با استفاده از بیمه کارآمد و مکفی بدون هزینه‌های بالا
۷ ) پرداخت حقوق ، حداکثر تا ۲۸ هرماه مثل صندوق هایی نظیر شرکت نفت که قبل از ۲۸ هرماه حقوق را پرداخت می کنند
۸ ) اجرای‌کامل موادی از قانون مدیریت خدمات کشوری که منافع بازنشستگان را تضمین می کند
۹ ) بر خلاف اظهارات سخنگوی دولت که گفته است " مسئولان با مردم ، مستقیم صحبت می‌کنند ، نه به وسیله نامه و گزارش" متذکر می شویم برخی مسئولان صندوق بازنشستگی نه تنها به این توصیه عمل نمی‌کنند بلکه رفتاری ناشایست دارند که بسیار موجب نارضایتی بازنشستگان می باشد
۱۰) ما خواهان آزادی بدون قید و شرط همکار بازنشسته آقای فلاحی و دیگر همکاران در بند هستیم
امیدواریم که صدای اعتراض قانونی بازنشستگان فرهنگی شنیده شده و هر چه زودتر شاهد اجابت مطالبات حداقل ۱۴ ساله این قشر فرهیخته شده و بازنشستگان بیش از این مورد ظلم ، تبعیض و فلاکت گسترده نباشند
در خاتمه اعلام می داریم تا رسیدن به مطالبات و خواسته های خویش خستگی ناپذیر و بی وقفه به تلاش خود ادامه خواهیم داد

(( تا حق خود نگیریم، از پای نمی نشینیم))

بازنشستگان و پیشکسوتان آموزش و پرورش

کانال انجمن صنفی بازنشستگان کشوری

***********

تجمع کارگران شهرداری یاسوج مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد

امروز شنبه ۲ بهمن ماه ۱۴۰۰ کارگران شهرداری یاسوج به دلیل نابسامانی پرداخت حقوق و مزایای ماه خود و معوق شدن ۵ ماه حقوق خود، مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد تجمع کردند.
یکی از کارگران شهرداری گفت: کارگرانی در شهرداری هستند که ۲۰ سال است بصورت شرکتی مشغول به کار هستند.
وی گفت: پیمانکار عیدی چندین ساله ما را برداشته، شهرداری هم ضمانت نامه‌اش را داده است، شکایت کرده‌ایم، شهرداری می گوید به من ربطی ندارد! اگر ربطی به شهرداری ندارد چرا ضمانت نامه پیمانکار را داده‌اند؟
وی افزود: نیروی شهرداری که زحمات زیادی می کشد، جلوی آبگرفتگی را بگیرد و برف روبی می کند، زباله ها را جمع آوری می کند، اصلا فکر می کنند که ۴۰۰ نیرو دارند زحمت می کشند؟ شهرداری اگر ورشکسته شده درش را ببندد، تا تکلیف معلوم شود. هر بانکی هر مطالبه ای که از شهرداری دارد، سریع حسابش را می بندد، چرا انقدر شهرداری ضعیف است؟ یکی دیگر از کارگران گفت: همه کارگران از تأسیسات، نقلیه، عمران، آسفالت، هر چند سال یکبار مشکلات را پیگیری می کنیم، متأسفانه ما را تهدید می کنند، حتی بعضی از بچه ها کرایه برای سرکار أمدن را ندارند، پول کرایه تاکسی شان را قرض می کنند.
یکی دیگر از کارگران نیز گفت: ما اعتصاب نکرده ایم، بلکه تجمع کرده ایم، برای اینکه مشکلاتمان را بیان کنیم، حدود ۵ ماه است که حقوق نگرفته‌ایم، مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد آیا سزاوار است کارگر ۵ ماه حقوق نگیرد، بعد بجای اینکه احترامش کنید، تهدیدش می کنید که اخراج می کنیم؟ ما با این شرایط روبرو هستیم، از دست اندرکاران امور شهری تقاضا داریم رسیدگی کنند و دغدغه داشته باشند. اگر نظافتچچی یک روز نظافت نکند، چه بلایی بر سر این شهر می آید؟

***********

پیام همبستگی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران با معلمان فرانسه

اعتصاب معلمان فرانسه در روز پنجشنبه، ۱۳ ژانویه، با همراهی سندیکاهای دانش‌آموزی و والدین یک پیروزی برای سندیکاهای معلمان بود. شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران به نمایندگی از معلمان ایران، این موفقیت را به اعتصاب‌کنندگان تبریک می‌گوید.
به دنبال این اعتصاب چهار سندیکای معلمان عضو اینترسندیکال در اطلاعیه مشترکی اعلام کرده‌اند که روز ۲۷ ژانویه ۲۰۲۲ اعتراض سراسری برگزار خواهند کرد آنان خواهان پایان دادن به پروتکل‌های غیرقابل اجرا در مدارس توسط دولت در مورد کرونا، استخدام کارکنان توسط دولت با توجه به نیازها و کمبودها در بخش‌های مختلف و افزایش دستمزدها هستند.
این خواسته‌ها برای معلمان ایران که از تبعیض در رنج هستند و برای افزایش دستمزد و بهبود کیفیت آموزشی مبارزه می‌کنند کاملاً ملموس است. ما قویاً از همکاران خود در فرانسه حمایت می‌کنیم و از دولت فرانسه می‌خواهیم به این مطالبات بر حق توجه نماید.
شورای هماهنگی از حمایت‌های معلمان و سندیکاهای فرانسه قدردانی می‌کند و ضمن اعلام همبستگی با آنان امیدوار است مطالبات آنان محقق گردد.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۰ ژانویه ۲۰۲۲

***********

یانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

در اعتراض به بازداشت محمدتقی فلاحی، دبیرکل کانون صنفی معلمان استان تهران

بار دیگر نیروهای امنیتی و قوه قضاییه به‌جای توجه به مطالبات بر حق معلمان، معلمی را به بند کشیدند تا نشان دهند این حاکمیت است که قصد دارد مطالبات را امنیتی نموده و معلمان را سرکوب نماید. بازداشت دبیرکل کانون صنفی معلمان تهران آقای محمدتقی فلاحی یک پیام بیشتر ندارد و آن پیام این است که معلمان در نظر حاکمان در ایران جایگاهی ندارند و مطالبه گری و عدالت‌طلبی ازنظر حاکمیت معنا ندارد و جواب حق‌طلبی مشت آهنین است.
برای ما واضح و روشن است که این بگیروببندها برای مقهور کردن کانون‌ها و انجمن‌های صنفی و فعالان است و می‌خواهند این شور و شوق مطالبه گری که متکی به یک شعور و آگاهی صنفی بی‌نظیر در طول این دو دهه است را سرکوب نمایند اما زهی خیال باطل. جنبش پیشرو و عدالت‌خواه معلمان ایران تا رسیدن به مطالبات بر حق معلمان و دانش آموزان، با حبس و اخراج و تعلیق به محاق نخواهد رفت زیرا که این جنبش هرگز به فرد قائم نیست اگرچه از کنشگران صادق قویاً حمایت می‌کند.
در حالی این فعال صنفی شریف به بند کشیده می‌شود و برای فعالان صنفی پرونده‌سازی می‌شود که دزدان و اختلاسگران آزادند و اقلیتی بر مسند نشسته چنان مست قدرت‌اند که خود و قدرتشان را ابدی می‌پندارند اما درس‌های تاریخ چیز دیگری می‌گوید. ما در آستانه بهمن‌ماه هستیم و این ماه درس‌های عبرت فراوانی برای کسانی دارد که قدرت و ثروت و اقتدار خود را ابدی می‌پندارند.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن محکوم نمودن ارعاب و سرکوب، خواهان آزادی بی‌قیدوشرط محمدتقی فلاحی و تمام معلمان دربند است و از تمام معلمان می‌خواهد اتحاد و همبستگی خود را برای آزادی معلمان دربند و تحقق سایر مطالبات چون گذشته حفظ نمایند.
حاکمیت باید بداند که شورای هماهنگی در برابر این‌همه بی‌احترامی و هتک حرمت از حمله به تجمعات تا دستگیری فعالان ساکت نخواهند نشست ما از پرداخت هزینه درراه اعتلای معیشت و منزلت معلمان و بهبود کیفیت آموزشی و آینده بهتر برای کودکان باکی نداریم ما خواهان کشوری مستقل، دموکراتیک و صلح‌جو هستیم و جنبش معلمان را در ادامه مسیر جنبش مطالبه گری ملت ایران برای تحقق استقلال، آزادی، برابری، رفاه و صلح و شادی می‌دانیم. پرچم مطالبه گری ما هرگز بر زمین نخواهد افتاد حتی اگر همه ما را زندانی کنید شاگردان ما پرچم ما را به اهتزاز درخواهند آورد این سنت تاریخ است.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

۳۰ دی ۱۴۰۰

***********

شورای بازنشستگان ایران: بازنشستگان فولاد و معدن کشور

از یکشنبه ۳ بهمن۱۴۰۰
تا حصول نتیجه
ساعت ٨ صبح
وعده ما مقابل صندوق فولاد
تهران خیابان وزرا

ما بازنشستگان فولاد برای پایان دادن به مشکلات فراتر از حد تحمل پیشگامان صنعت فولاد، کماکان خواهان اجرای موارد ذیل در صندوق بازنشستگی فولاد هستیم.
۱- اجرای مصوبه همسان سازی سال ۹۹ دولت در چارچوب آئین نامه فولاد (اصلاحیه کاهش ۳۰ درصدی متوسط حقوق همسان سازی بازنشستگان فولاد).
۲- عقد قراداد بیمه های درمانی با تعرفه و فرانشیز های دستورالعملهای منطبق با آئین نامه فولاد.
۳- برقراری حقوق و درمان بازنشسته فولاد از طریق جدول ۷ قانون بودجه.
۴- برقراری خدمات و مزایای رفاهی نقدی و غیرنقدی مطابق آیین نامه فولاد و قوانین و مصوبات جاری.
۵-پرداخت فوق العاده ایثارگران و جانبازان معزز بازنشسته فولاد و معدن
با توجه به عدم پاسخگویی مسئولین به مکاتبات اداری و درخواستهای یکساله اخیر و عدم پایبندی مقامات صندوق فولاد به اجرای صحیح مقررات و مصوبات مربوطه و ناکارآمدی جلسات اخیر فی‌مابین کارشناسان بازنشستگان و مدیران صندوق ،ما بازنشستگان فولاد و معدن از سراسر کشور برای احقاق حقوق تضییع شده قانونی مان در روز یکشنبه هفته آینده به تاریخ سوم بهمن در مقابل ساختمان مرکزی صندوق فولاد واقع در تهران، خیابان وزرا، گردهمائی اعتراضی خواهیم داشت.

بازنشستگان فولاد و معدن کشور

***********

بیانیه گروه اتحاد بازنشستگان در حمایت از محمد تقی فلاحی

"محمد تقی فلاحی" دبیر کانون صنفی معلمان تهران توسط نیروهای امنیتی در منزل خود دستگیر و به مکان نامشخصی منتقل شد. دستگاه قدرت سیاسی در پاسخ گویی به خواست معلمان، کارگران، بازنشستگان و همه اقشار زحمتکش، تنها سیاست سرکوبگرانه دستگیری، احضار، تهدید، پرونده سازی، اخراج و به بند کشیدن فعالان جنبش های اعتراضی و اجتماعی را در دستور دارد. از سوی دیگر با تحمیل فقر فزاینده و بی حقوقی مطلق، معیشت و زندگی میلیون ها شاغل و بازنشسته و اقشار محروم را به جهنمی تمام تبدیل ساخته است. موج گسترده و سراسری تجمعات و تحصن های اعتراضی اخیر معلمان شاغل و بازنشسته در بیش از صدها شهر و حتی مناطق دور افتاده با خواست های مشخص همه جانبه، که از همراهی و حمایت های دانش آموزان،خانواده ها و سایر توده ها برخوردار بود، به روشنی نشان داد که اعتراضات خیابانی متشکل و پیگیرانه علیه تبعیض و فساد، حقوق های حداقلی تحقیرآمیز، کالا سازی نظام آموزشی و زندانی نمودن معلمان...، "نه و اعتراض" به تحمل چنین بساط ذلت باری است. بگیر و ببند و یورش به حریم شخصی، بردن وسایل و اموال و اختفای محل نگهداری معلمان معترض نیز در راستای تشدید سرکوب اعتراضات برحق سراسری و خیابانی معلمان صورت می گیرد.
گروه اتحاد بازنشستگان بازداشت و بی خبری از سرنوشت "محمد تقی فلاحی" را قویا محکوم نموده، و ضمن حمایت از مبارزات معلمان، خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط آقای فلاحی و تمامی معلمان در بند می باشد.

معلم زندانی آزاد باید گردد     تجمع، تحصن، اعتصاب، تشکل، حق مسلم ماست

دی ماه ۱۴۰۰

گروه اتحاد بازنشستگان

***********

اردوی کار: کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار ۷۳ ساله به زندان مرکزی کرج تبعید شد

یکی از نزدیکان کیوان صمیمی خبر داد این روزنامه‌نگار زندانی ۷۳ ساله، با دستور ماموران امنیتی به زندان مرکزی کرج در استان البرز تبعید شده است.
کیوان صمیمی در راه انتقال از زندان اوین تهران به کرج، از طریق یک رهگذر این خبر را به خانواده‌اش داده و گفته است وضعیت عمومی‌ او مناسب است.
گفته می‌شود دلیل این تبعید؛ تنبیه کیوان صمیمی به خاطر اعتراض به کشته شدن بکتاش آبتین، شاعر و فیلم‌ساز زندانی بوده است.

روزنامه‌نگاران مستقل ایران

***********

اردوی کار: اعتصابکارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر میان‌آب

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر میان‌آب واقع در شهرستان شوش استان خوزستان، روز چهارشنبه ۲۹ دی ماه، در اعتراض به وضعیت قراردادهای کاری و دستمزد پایین، فعالیت‌های شغلی خود را متوقف کرده و اقدام به برگزاری تجمع و راهپیمایی کردند.

***********

گروه اتحاد بازنشستگان: اعتصاب کارگران میدان نفتی یادآوران

کارکنان میدان نفتی یادآوران، در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه به مدت چندین ماه و بروز مشکلات عدیده معیشتی، فعالیت‌های کاری را متوقف کرده و دست به اعتصاب زدند.
بعلت عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل حقوق و مزایای دریافتی این پرسنل زیر ۵ میلیون تومان است و بر اساس قرارداد منعقد شده ، شرکت‌ها ملزم به اجرای طرح طبقه بندی مشاغل برای پرسنل پیمانکاری این منطقه هستند.

***********

بیانیه محکومیت بازداشت دبیرکل کانون صنفی معلمان تهران، محمدتقی فلاحی

صبح روز چهارشنبه ۲۹ دی‌ماه نیروهای امنیتی دبیرکل کانون صنفی معلمان را بازداشت و برای اجرای حکم به زندان اوین منتقل نمودند. این تعرض در حالی صورت می‌گیرد که جنبش معلمان ایران در اوج مطالبه‌گری خود است و طی ماه‌های گذشته شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران تجمعات باشکوهی را برگزار نموده و معلمان و دانش‌آموزان و والدین از این مطالبه‌گری حمایت نمودند. بی‌شک بازداشت آقای فلاحی برای سرکوب جنبش معلمان و به محاق بردن مطالبات صنفی است و نشان می‌دهد که حاکمیت قصد دارد به جای پاسخگویی ، مشت آهنین نشان دهد اما غافل از آنکه این سرکوب‌ها هرگز نمی‌تواند مطالبه‌گری فرهنگیان را متوقف نماید.
محمد تقی فلاحی چون سایر معلمان دربند در گذشته و حال، انسانی شریف و آزاده و نماد ایستادگی بر سر آرمان‌های انسانی و صنفی است. بی‌شک سطح خشونت و سرکوب حاکمیت می‌تواند گسترش پیدا کند و ممکن است پرونده‌های جدید تشکیل شود و احکام جدید اجرا گردد اما هرگز پرچم مطالبه‌گری بر زمین نخواهد افتاد. جنبش سرفراز معلمان ایران ضمن احترام به نمادها و افراد شاخص خود به عقبه تاریخی خود و پشتوانه معلمان متکی است و هرگز با زندان رفتن فعالان صنفی مطالبات به محاق نخواهد رفت.
کانون صنفی معلمان تهران ضمن محکوم نمودن بازداشت دبیرکل این تشکل، خواهان آزادی بی‌قید و شرط ایشان و سایر معلمان دربند است و هشدار می دهد ، در صورتی که این روند سرکوب و ارعاب ادامه یابد حاکمیت با اعتراضات گسترده تشکل‌های صنفی و معلمان روبرو خواهد شد.
ما به تمام تشکل‌های مدنی و صنفی و فعالان اجتماعی فراخوان می‌دهیم در برابر این خط سرکوب معلمان سکوت نکنند تعرض به فعالان صنفی معلمان تعرض به جنبش معلمان و تعرض به کلیت جامعه است.

کانون صنفی معلمان تهران

۲۹ دی ۱۴۰۰

***********

شورای بازنشستگان ایران: تجمع اعتراضی آتش‌نشانان در تهران در اعتراض به وضعیت بد معیشتی

گزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی حاکی از اجتماع صدها آتش‌نشان مقابل شهرداری تهران در اعتراض به بی‌توجهی مقام‌های مسئول به مشکلات شغلی آنها است.
در ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، آتش‌نشانان هشدار می‌دهند که اگر مشکل آنها حل نشود، این گونه تجمع‌ها «تکرار» خواهد شد. این تجمع اعتراضی پس از انتشار فراخوانی صنفی برگزار می‌شود.
آتش نشانانی که اکثریت آنها، همچون بسیاری از شهروندان ایران گرفتار تورم و گرانی و حاشیه نشینی ناشی از بحران نرخ بالا کرایه خانه ها هستند دیگر سنگینی مخارج زندگی، طاقتشان را تمام کرده است. آتش‌نشانان به دلیل این مشکلات معیشتی و فقدان ایمنی کار، خواستار استعفای مهید داوری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران و پاسخگویی شهردار تهران و اعضای شورای این شهر هستند.

***********

شورای بازنشستگان ایران: محمد تقی فلاحی دبیر کل کانون صنفی معلمان تهران بازداشت شد

صبح امروز محمد تقی فلاحی دبیر کانون صنفی معلمان تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و برای اجرای حکم روانه زندان شد.
این فعال صنفی معلمان که بهمن ماه ۹۸ بخاطر فعالیت های صنفی خود باز داشت شده بود و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به دوسال حبس تعزیری محکوم شده بود این حکم در نهایت در دیوان عدالت به شش ماه حبس تعزیری کاهش یافته بود.
شورای هماهنگی ضمن محکومیت هر گونه بازداشت ، زندان و صدور احکام قضایی علیه فعالین صنفی خواستار آزادی فوری این فعال صنفی است این خبر تکمیل می شود.

***********

اردوی کار: تجمع اعتراضی نیروهای شرکتی مخابرات استان گیلان

امروز سه‌شنبه ۲۸ دیماه نیروهای شرکتی مخابرات استان گیلان نسبت به‌ عدم اصلاح قراردادها، عدم اجرای صحیح طرح طبقه‌بندی مشاغل و مشکلات بیمه خود اعتراض کرده و دست از کار کشیدند.
ماه‌ها حق بیمه‌ای این کارگران ناقص رد شده است. کیفیت اسفبار بیمه‌های تکمیلی و عدم واریز حق بیمه سازمان تامین اجتماعی و اخلال در بیمه‌های درمانی مشکلاتی برای آن‌ها به وجود آورده به طوریکه خانواده‌ی این کارگران نمی‌توانند از خدمات درمانی استفاده کنند و مجبورند هزینه‌ی درمان خود را آزاد پرداخت کنند.

۹۳درصد تجمعات امسال و پارسال، صنفی و کارگری بوده
احمد علیرضابیگی نماینده مجلس از تبریز گفته «آمار تجمعاتی که در کشور چه در سال گذشته و در سال جاری برگزار شده آمار قابل توجهی است، که شاید بیش از ۹۳ درصد این تجمعات، تجمعات صنفی و کارگری بوده است و در این جریان هم شرایط موجود فقط اداره شده است».

مصدوم شدن دو معدنچی بر اثر ریزش معدن
عارف شرهانی (مدیر روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ خوزستان) گفت: در پی حادثه ریزش معدن سنگ لاشه هفتکل که حوالی ساعت ۱۳:۵۵ دقیقه امروز سه‌شنبه رخ داد، دو کارگر به شدت دچار آسیب دیدگی شدند که بلافاصله توسط امدادگران اورژانس به نزدیک‌ترین بیمارستان منتقل شدند.
معدن سنگ لاشه هفتکل واقع در شهرستانی به همین نام در استان خوزستان می‌باشد.

واژگونی اتوبوس کارگران ۱۵ مصدوم بر جای گذاشت
سهیل سلطانی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین گفت: واژگونی اتوبوس بویین زهرا که به علت بارش برف و باران اتفاق افتاد ۱۵ مصدوم بر جای گذاشت اما تلفات جانی نداشت. به گفته وی ۹ نفر از ۱۵ مصدوم این حادثه در محل حادثه درمان و ۶ نفر نیز به بیمارستان منتقل شدند که حال این نفرات نیز بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شدند.

***********

ما بازنشستگان خواهان آزادی بی قید و شرط همکاربازنشسته مان اسماعیل گرامی هستیم

امروز یکشنبه ۲۶ دی ماه، همچون همه ی یکشنبه های اعتراضی، ما بازنشستگان بار دیگر در مقابل مجلس میدان بهارستان و همزمان در دیگر شهر ها مقابل سازمان تامین اجتماعی دست به تجمع اعتراضی زدیم و تمام مطالباتی را که از سال ۹۹ پیگیر بودیم، مجددا باز هم مطالبه کردیم. بطوری که بیشتر خواسته ها و مطالباتمان بر روی تراکت ها وبنرها به وضوح مشخص است و ما عهد کرده ایم تا زمانی که تمامی مطالباتمان تحقق نیابد به این تجمعات در سراسر کشور ادامه خواهیم داد .لذا این حق مسلم ماست که پس از پرداخت سی سال حق بیمه مستمرومالیات،دردوران میانسالی و کهنسالی ازآسایش وآرامش وحداقل های زندگی برخوردار باشیم. ما بازنشستگان اعلام میداریم این مطالبات خواسته به حق تمامی بازنشستگان میباشد. آقای اسماعیل گرامی هم یکی ازهمین بازنشستگان معترض میباشد که به شرایط سخت معیشتی اعتراض کرده و ازسوی دادگاه انقلاب فقط بخاطراین اعتراضات دردفاع ازشرایط بهتربرای وضعیت معیشت خودوهمکارانش محکوم به ۴سال زندان شده است. ادامه این اعتراضات نشانگراین است که زندان وتهدیدهم نمیتواندمانع ازحق طلبی وحق خواهی بازنشستگان درمورد خواسته هایشان شودلذادرحق اسماعیل گرامی حکمی ناعادلانه اجرا شده که به هیچ وجه حق ایشان نمیباشدواین کارگربازنشسته ۶۶ساله دارای بیماری های زمینه ای میباشدکه نگه داشتن ایشان درزندان میتواندخطرات جانی جبران ناپذیری برایش داشته باشد. مابازنشستگان خواهان آزادی بی قید و شرط همکاربازنشسته مان اسماعیل گرامی هستیم.

بازنشستگان استان البرز

بازنشستگان روشنفکر

کارگران و بازنشستگان تهران

بازنشستگان مستقل و مطالبه گر استان کرمانشاه

گروه سراسری یاران مطالبه گر مستقل

بازنشستگان تامین اجتماعی البرز(بتا)

پیشکسوتان پیشرو هرمزگان

صنف بازنشستگان کارگری مستقل گیلان

بازنشستگان استان اصفهان

بازنشستگان استان گیلان

بازنشستگان تامین اجتماعی قزوین

گروه نوزده اسفند

شورای سفیران قانون مدیریت خدمات کشوری

گروه حامیان قانون مدیریت خدمات کشوری

بازنشستگان بوشهر

بازنشستگان آذربایجان شرقی

بازنشستگان مستقل تهران

***********

کارگران پروژه راهسازی خاش به زاهدان در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات‌شان در اعتصاب به سر میبرند

کارگران پیمانی شاغل در پروژه ساخت جاده دو بانده خاش به زاهدان که سه تا ۴ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده، دارند از روز ۲۳ دی ماه در اعتراض به مطالبات مزدی خود، دست از کار کشیده اند اما هنوز معوقات خود را دریافت نکرده‌اند.
کارگران این پروژه عمرانی که از شهرها و روستاهای همجوار در پروژه ساخت جاده دو بانده خاش به زاهدان مشغول کارند، به دلیل مطالبات معوقه با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند.
به گفته یکی از کارگران؛ کارگران این پروژه عمرانی از طریق یک شرکت پیمانکاری در پروژه راهسازی جاده خاش به زاهدان مشغول کار هستند.
وی در ادامه گفت: اجرای این پروژه عمرانی با سرمایه دولت در مسیر ترانزیتی بندر چابهار به میلک در حال ساخت است. ما خواستار آن هستیم که مسئولان از مشکلات کارگران این پروژه راهسازی با خبر شوند.

***********

پیام متحصنین و اعتصاب غذاکنندگان زندان اوین

باسلام و تشکر از همبندیان، و دوستانی که نگران وضعیت ما متحصنین و اعتصاب غذاکنندگان زندان اوین هستند.
به اطلاع می رسانیم که آقایان حمید حاج جعفر کاشانی، علی اصغر حسنی راد و محمود علی نقی را به بهانه درمان از جمع ما ربودند و به مکان های نامعلومی منتقل کردند. لذا بخاطر رفع نگرانی دوستان و جلوگیری از تکرار نقشه دشمنان که همان ربودن اعتصاب کنندگان می باشد، تا رسیدن به هدفمان که پاسخگویی و قبول مسئولیت مقامات قضایی در مرگ زنده یاد بکتاش آبتین هست، اعتصاب غذای خود را از حالت خشک به تر تبدیل می کنیم.

صادق امیدی، پیمان پورداد، معین حاجی زاده و مهدی دارینی

یکشنبه، ٢٦ دی ماه ۱۴۰۰، بند ۸ زندان اوین

***********

یکشنبه‌های اعتراضی

برای مشاهدۀ تصاویر و کلیپ ها و مطالب گروه اتحاد بازنشستگان اینجا کلیک کنید.
برای مشاهده تجمع بازنشستگان در شهرهای مختلف به کانال تلگرام گروه اتحاد بازنشستگان مراجعه کنید.

***********

اردوی کار: تجمع کارگران شهرداری کوت عبدالله

کارگران رفت و روب و حمل زباله‌ی شهرداری کوت عبدالله صبح امروز (۲۵ آذر) در اعتراض به معوقات مزدی خود مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند. این کارگران که ۴ ماه معوقه‌ی مزدی دارند و از آبان ماه هیچ حق بیمه‌ای برای آن‌ها پرداخت نشده روز چهارشنبه نیز در دو شیفت صبح و شب دست از کار کشیدند.
به گفته‌ی این کارگران، شهرداری به جای اینکه به معوقات مزدی این کارگران رسیدگی کند از کارگران روزمرد برای جمع کردنِ زباله‌ها استفاده کرده است.
کارگران شهرداری کوت عبدالله مدتهاست بابت معوقات مزدی خود از پیمانکار اعتراض دارند. به گفته‌ی کارگران؛ پرداخت حقوق کارگران نیاز به بودجه‌ی کلانی ندارد اما عدم پرداخت حقوق کارگران تبدیل به رویه در شهرداری کوت عبدالله شده است و تا کارگران اعتراض نکنند، هیچ حقوقی به آن‌ها پرداخت نمی‌شود.

***********

اعتصاب رانندگان ناوگان خصوصی اتوبوسرانی در ارومیه

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، رانندگان ناوگان خصوصی اتوبوسرانی در شهرستان ارومیه از تاریخ ۲۱ دی ماه، فعالیت‌های شغلی خود را متوقف و اعلام اعتصاب کرده‌اند.
برپایه این گزارش‌ها، شهرداری ارومیه در حال حاضر از ناوگان مینی‌بوسرانی برای جایجایی شهروندان استفاده می‌کند.
پیشتر نیز رانندگان بخش خصوصی شاغل در شرکت واحد در شهرهای مختلف با اعتصاب و برگزاری تجمع اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی و معیشتی خود شده بودند.
رانندگان نسبت به اخذ ۳۳ درصد از درآمد اتوبوس توسط شرکت‌های خصوصی، پایین بودن سطح حقوق دریافتی در مقایسه با نرخ تورم جاری در کشور و عدم وجود امنیت شغلی، اعتراض دارند و خواهان تحقق مطالبات خود شدند.

***********

اطلاعیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران پیرامون تجمع سراسری ۲۳ دی ماه

بار دیگر فرهنگیان شاغل و بازنشسته ایران نشان دادند که اراده کرده‌اند برای تحقق مطالبات خود، تا آخر بایستند.
تجمع امروز ۲۳ دی ماه تبلور همبستگی و اتحاد عمل تمام فرهنگیان ایران بود. اما شوربختانه حاکمیت در برخی نقاط مانند اصفهان، شیراز ، مشهد و اهواز با حمله به تجمع‌کنندگان، تعدادی از شریف‌ترین معلمان را بازداشت کرد. اگر چه تعدادی از بازداشت شدگان آزاد شدند، ولی تاکنون، محسن عمرانی و محمود ملاکی از بوشهر، مراد نوشادی، حمیدعباسی، صادق پارسایی و معلمی که هویت ایشان مشخص نشده از شیراز و آقای گلزاریان از #مشهد در بازداشت نیروهای امنیتی هستند.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران سرکوب تجمعات و بازداشت فرهنگیان را به شدت محکوم می‌کند و خواهان آزادی بی‌قید و شرط این معلمان است.
در صورتی که معلمان بازداشتی آزاد نشوند ما اعتراضات گسترده‌تری را برگزار خواهیم نمود. نیروهای امنیتی که طی روزهای گذشته ده‌ها فعال صنفی را احضار نمودند، نیک می‌دانند مطالبه‌گری معلمان را با ارعاب و سرکوب نمی‌توانند متوقف نمایند. معلمان امروز بیش از گذشته بر تحقق مطالبات مصمم هستند.دوران تهدید، زندان و تبعید و اخراج معلمان سپری شده و جنبش معلمان امروز ایران هر روز به شدت تکثیر می‌شود.
ضمن تشکر از استقبال باشکوه فرهنگیان سراسر ایران، همانگونه که در قطعنامه پایانی اعلام کردیم در صورت بی‌توجهی به مطالبات، شورای هماهنگی اعتصاب و تجمعات گسترده‌تری را در دستور کار خود قرار خواهد داد و در صورت نیاز کلاس‌ها را تعطیل و اعلام اعتصاب سراسری خواهد نمود.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

۲۳ دی‌ماه ۱۴۰۰

***********

قطعنامه پایانی تجمع بیست و سوم دی ماه یکهزار و چهارصد

مردم شریف ایران، معلمان شجاع و آگاه و
دانش آموزان گرامی

امروز در حالی گرد هم آمده‌ایم که دهها هزار معلم شاغل و بازنشسته از سراسر کشور با فراخوان شورای هماهنگی در یک تجمع اعتراضی حضور یافته‌اند تانسبت به عملکرد غیر قابل قبول دولت و مجلس در قبال جامعه فرهنگیان اعتراض کنند و بار دیگر نسبت به بی توجهی های حاکمیت به امر آموزش هشدار دهند.
بازنشستگان آموزش وپرورش با سرکوب معیشت و سلامت و منزلت روبرو هستند و به جهت امرار معاش حداقلی تمام سنوات بازنشستگی آن ها صرف اشتغال در مشاغلی نامرتبط می‌شود و این تعرضی آشکار به زندگی کسانی است که می بایست در امنیت و آرامش زندگی خود را ادامه دهند.
با تورم افسار گسیخته‌ای که معیشت عامه مردم را به خطر انداخته است ترمیم حقوق کارمندان از ابتدایی ترین وظایف دولت هاست با این وجود لوایحی چون همسان سازی حقوق بازنشستگان ، رتبه بندی معلمان و قانون مدیریت خدمات کشوری که به منظور ترمیم حقوق فرهنگیان و کارمندان است تا این زمان یاقابلیت اجرایی نیافته یا به شکلی ناقص اجرایی شده و تغییری حداقلی را در معیشت فرهنگیان موجب نشده است.
پیامدهای طبقاتی کردن امر آموزش و خصوصی سازی آموزش تنها در حوزه آموزش متوقف نمی شود، تبعات آن تمام سویه های زندگی اجتماعی را درگیر می‌کند. با سیاست های حاکمیت در کالایی کردن آموزش و تعرض به سفره مردم اصل ۳۰ قانون اساسی به محاق رفته است.
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ضمن حمایت از مطالبات به حق جامعه معلمان تداوم اعتراضات تا حصول نتیجه بر موارد زیر تاکید دارد.
۱- اجرای اصولی و کامل رتبه‌بندی فرهنگیان از بدو استخدام بر مبنای حداقل هشتاد درصد حقوق‌ متناظر اعضای هیات علمی و تعیین منابع بودجه رتبه‌بندی برای سال ۱۴۰۱ بدون قید و شرط.
۲- اجرای کامل همسان‌سازی بازنشستگان بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری
۳- ایجاد امنیت شغلی و استخدام رسمی تمام بخش‌های مختلف نیروی کار آموزشی
۴- آزادی معلمان دربند و مختومه شدن پرونده فعالان صنفی و توقف احضار و بازجویی معلمان توسط حراست‌ها و نهادهای امنیتی
۵-بازگرداندن سرمایه های غارت شده صندوق های بازنشستگی کشوری و سرمایه گذاری اقتصادی شفاف به گونه‌ای که اشتغال فرزندان بازنشستگان را تحت پوشش قرار دهد.
۶- پرداخت حق منطقه جنگی مصوب به بازنشستگان استان های آذربایجان غربی، کردستان،کرمانشاه، ایلام ، خوزستان و بوشهر
۷- برخورداری از بیمه تکمیلی یکسان برای همه بازنشستگان و شاغلین دستگاههای اجرایی بر اساس مفاد ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری
۸- پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان محترم بلافاصله پس از اتمام خدمت
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران خطاب به همکاران گرامی، دانش‌آموزان عزیز و مردم شریف ایران اعلام می دارد اعتراضات معلمان تاکید بر اجرای عدالت است و بر پیمان خود در احقاق حقوق همکاران و دانش آموزان در دستیابی به آموزشی کیفی و رایگان پای می فشارد و طبقاتی شدن آموزش را به شدت محکوم می کند.
همچنین این شورا به حاکمان هشدار می دهد هیچ بهانه ای اعم از تحریم، به خطر افتادن امنیت ملی، زمینه برای سو استفاده ی بیگانگان و معاندان و بهانه هایی از این دست برای هیچ شخصی قابل پذیرش نبوده چرا که دست غارتگران و متجاوزان به حقوق ملت برای آحاد جامعه به ویژه فرهنگیان کاملا رو شده است. بنابراین بی توجهی به مطالبات معلمان بازنشسته و شاغل و عدم تمکین به خواسته های ایشان به گسترده‌تر شدن اعتراضات معلمان و دانش آموزان منجر شده و به دولت و مجلس هشدار می دهد هر چه سریع تر و بدون فوت وقت بحث همسان سازی و رتبه بندی قانونی و کامل را اجرا و بیش از این منزلت و معیشت معلمان را به بازی نگیرد چرا که با موج جدید و بسیار گسترده تری از اعتراضات و اعتصابات نامحدود مواجه خواهند شد.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران

بیست و سوم دی ماه یکهزار و چهارصد خورشیدی

***********

اردوی کار: اعتراض راننده‌های استیجاری شرکت توزیع برق گیلان به پایین بودن دستمزدها

حدود ۱۸۰ نفر از رانندگان استیجاری که با خودروی خود در اجاره شرکت توزیع برق گیلان هستند، به پایین بودن دستمزد و مزایای دریافتی خود اعتراض دارند. این رانندگان می‌گویند که تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکار برای جابجایی و انتقال سیمبانان فعالیت داریم. حقوق و مزایایی که طبق قرارداد بابت دستمزد از پیمانکار دریافت می‌کنیم، کافی نیست و کفاف زندگی و حتی مخارج خودروهای ما را نمی‌دهد.

***********

اردوی کار: تجمع اعتراضی کارکنان اداره آب آغاجاری

امروز سه‌شنبه ۲۱ دیماه جمعی از کارکنان اداره آب شهرستان آغاجاری (استان خوزستان) در اعتراض به عدم پرداخت چندین ماه حقوق‌های معوقه‌شان مقابل این اداره دست به تجمع زدند

رانندگان اتوبوس شهری ارومیه دست از کار کشیدند
بیش از ۲۹۰ راننده‌ اتوبوس بخش خصوصی سازمان اتوبوسرانی شهرداری ارومیه برای چندمین بار پیاپی نسبت به برآورده نشدن خواسته های خود دست به اعتراض زده و دست از کار کشیدند

***********

توئیت اسماعیل بخشی برای بکتاش آبتین

به خیالشان محکومش کردند، زندانش کردند، بیمارش کردند، جانش را گرفتند تا دیگر سرود آزادی را از دهان سرخش نشنوند. آسوده نباشید که از گور بکتاش آبتین این شاعر آزادی، هزاران جوانه خواهد رویید که از دهان سرخشان سرود آزادی و آزادیخواهی را بر سرتان فریاد خواهند کشید، آسوده نباشید.

***********

خسان و ناکسان، دشمنان آزادی و برابری، بکتاش را از ما گرفتند

در این لحظه‌های جان‌فرسا که از دیروز به اوج رسید، چیزی که جگر من را آتش می زند، این است که بکتاش آبتین، این شراره‌ی خاموش نشدنی شور و شَغَب و پایداری که در این سالیان به‌راستی تب لرزه‌ی هول در جان نیروهای سرکوب و ستم می‌افکند، مانند همه ی رفیقان و یاران دلبندم در دهه‌ی پنجاه و دهه‌ی شصت جوان رفت، او را جوان از ما گرفتند، جوان به قتلش آورذند. از دیروز تا به حال به یاد این سخن میرزا جهانگیر خان صوراسرافیل‌ام که علی اکبر خان دهخدا نقل می‌کند شبی به خواب او آمده بود و گفته بود :«چرا نگفتی که او جوان افتاد». درباره‌ی رفیق از جان عزیزترم بکتاش پیش از این نوشته و باز هم خواهم نوشت، اما آنچه خواهم نوشت از گردن‌فرازی‌های اوست، از هراسی که به دل نیروهای امنیتی می‌افکند، از به رسمیت نشناختن دادگاه، برهم زدن بساط قاضی مقیسه و بیرون آمدن از آن بی‌دادگاه، از خنده‌ی تسخرآمیز او در برابر پادوهای فاشیست حکومتی، از سر نترسی که داشت و از باور عمیقش به آزادی، و ستیزش با وهن و ستمی که بر تبار انسان می‌رود، از بزرگی‌های او. او تجسم شرف و مقاومت بود و در جنگ بی‌زنهار با فاشیسم جان خود را از داد.

بکتاش هرگز از یاد نمی‌رود.

اکبر معصوم بیگی

از اعضای کانون نویسندگان و از یاران همراه بکتاش آبتین

***********

تجمع و تحصن کارگران سد شفارود در سیزدهمین روز!

کارگران سد شفارود رضوانشهر(استان گیلان) صبح امروز دوشنبه ۲۰ دیماه برای سیزدهمین روز متوالی در ورودی کارگاه سد تجمع کردند.
این کارگران حدود ۷ماه است که حقوق نگرفته اند.
حدود ۴ماه هم حق بیمه این کارگران پرداخت نشده است.
ساخت سد شفارود از شهریور متوقف شده و حدود ۸۰۰ کارگر بیکار شده اند.
کارفرمای این کارگران با اینکه در کارگاه حضور داشت در محوطه حاضر نشد و به سوال کارگران پاسخی نداد.
کارگران می گویند در صورتی که مصاحبه کنند ممکن است اخراج شوند و حقوقشان به کلی قطع شود .

***********

فراخوان تجمع سراسری شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان

در اعتراض به عدم توجه حاکمیت به مطالبات معلمان، پنجشنبه، ۲۳ دی‌ماه ۱۴۰۰

فرهنگیان شریف بازنشسته و شاغل!
همانطور که می‌دانید هیچ‌یک از مطالبات فرهنگیان تاکنون محقق نشده‌است. قانون مدیریت خدمات کشوری به ویژه ماده ۶۴ آن به فراموشی سپرده شده، دولت و مجلس هیچ توجهی به همسان‌سازی بازنشستگان ندارد و شورای نگهبان با وقت کشی در حال خرید وقت برای دولت است تا همین مصوبه ناقص رتبه‌بندی را هم اجرا ننماید. آموزش رایگان به محاق رفته و معلمان مدافع حقوق دانش‌اموزان، دربند هستند یا با احکام قضایی روبرو هستند.
اگر چه حق برگزار نکردن امتحانات و دست از کار کشیدن یک حق قانونی و حرفه‌ای است اما شورای هماهنگی با حسن نیت اعتراضات میدانی را به‌خاطر امتحانات متوقف نمود تا شاید صدای فرهنگیان شنیده‌شود اما گویی هیچ اراده‌ای برای حل مشکلات فرهنگیان نیست و حاکمیت دوباره تجمع و اعتراض را به ما تحمیل کرده‌است از همین رو شورا در اعتراض به :
۱- بی‌توجهی به لایحه همسان‌سازی بازنشستگان
۲- تصویب ناقص رتبه‌بندی و عدم اجرای آن توسط دولت
۳- فراموش شدن ماده ۶۴ قانون مدیریت خدمات کشوری
۴- فقدان آموزش رایگان و بی‌توجهی به اصل ۳۰ قانون اساسی
۵- عدم پرداخت پاداش پایان خدمت سال ۱۴۰۰
۶- عدم استخدام معلمان خرید خدمات آموزشی
۷- دربند بودن معلمان کنشگر و فعال صنفی
در تاریخ پنجشنبه ، ۲۳ دی ماه ۱۴۰۰ اعلام تجمع سراسری می‌کند و از تمام فرهنگیان می‌خواهد همبسته و متحدتر از قبل حماسه‌ای دیگر رقم بزنند.
لازم به ذکر است در صورت عدم توجه حاکمیت، شورای هماهنگی حق اعتصاب و تجمعات گسترده‌تر را در هفته‌های آتی برای خود محفوظ می‌داند.

مکان تجمع     استان تهــران: مقابل مجلـس

مراکز استان‌ها: مقابل اداره کل استان

شهرستان‌ها: مقابل اداره آموزش و پرورش

تاریخ تجمع: پنجشنبه، ۲۳ دیـماه، ساعت ۱۰

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

***********

پیام شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران به مناسبت جانباختن بکتاش آبتین

هر شب
ستاره‌ای به زمین می‌کشند
و باز
این آسمان غم‌زده
غرق ستاره‌هاست

همانطور که کانون نویسندگان ایران در اطلاعیه خود آورده‌است «حکومت آزادی‌ستیزان، گُردی از دلاوران آزادی‌خواه ‌را از ما گرفت» و بکتاش آبتین به خاطر قوانین قرون وسطایی حاکم بر زندان‌ها کشته شد.
بکتاش آبتین، شاعر، فیلمساز و عضو برجسته‌ی کانون نویسندگان ایران به خاطر دفاع از آزادی بیان و مبارزه با سانسور به بند کشیده‌شد با وجود بیماری زمینه‌ای از دادن مرخصی به وی امتناع کردند و هنگامی که به کرونا مبتلا گردید از دریافت درمان و خدمات پزشکی محرومش کردند و تنها زمانی به بیمارستان خارج از زندان منتقل شد که بیماری تمام وجودش را گرفته بود و سرانجام به واسطه کرونا اما به دست حاکمان ظالم جان باخت.
بکتاش آبتین در حالی قربانی سیاست‌های سرکوب و ارعاب شد که شورای هماهنگی بارها نسبت به در خطر بودن جان زندانیان از جمله زندانیان سیاسی و معلمان دربند به حاکمیت هشدار داده‌بود اما حاکمیت بدون توجه به قوانین حقوق بشر عمل نموده حقوق زندانیان را نادیده می‌گیرد و به زندانیان سیاسی و عقیدتی ظلم و ستم مضاعف تحمیل می‌کند ما همواره به عنوان نماینده جمع کثیری از فرهنگیان ایران به این اعمال غیرانسانی اعتراض نموده خواهان توقف زندان تمام آزادی‌خواهان از جمله همرزمان بکتاش آبتین و معلمان دربند هستیم.
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی معلمان ایران این رنج بزرگ را به خانواده‌ی آبتین، اعضای کانون نویسندگان ایران، زندانیان سیاسی به ویژه معلمان دربند و همه‌ی مردم آزادیخواه ایران تسلیت می‌گوید و مسبب مرگ این شاعر گرانقدر را حکومت می‌داند و نسبت به تامین سلامت و امنیت سایر زندانیان به ویژه معلمان زندانی هشدار می‌دهد.
بنابر اطلاعیه کانون نویسندگان با فشار نیروهای امنیتی تشییع پیکر بکتاش آبتین از دوشنبه به امروز منتقل شده‌است.
شورای هماهنگی از مردم شریف و فرهنگیان ایران درخواست می‌کند با حضور در مراسم تشییع پیکر این شاعر آزادی‌خواه در روز یکشنبه، ۱۹ دی‌ماه ساعت ۱۵ واقع در امام‌زاده عبدالله شهرری ،با خانواده بکتاش آبتین و کانون نویسندگان ایران اعلام همبستگی نمایند.
ما باور داریم مرگ بکتاش آبتین روح تازه‌ای در کالبد آزادی‌خواهی و مبارزه با استبداد خواهد دمید و جنبش آزادی‌خواهانه و برابری‌طلبانه مردم ایران هرگز متوقف نخواهد شد.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

۱۹ دی ۱۴۰۰

***********

بکتاش آبتین درگذشت

بکتاش آبتین، شاعر، فیلمساز و عضو کانون نویسندگان ایران به علت عدم رسیدگی‌های پزشکی در زندان که چند روزی در کمای مصنوعی رفته بود، امروز کشته شد. بارها جان‌های عزیزی از اعضای کانون نویسندگان ایران در راه آزادی و مقابله با سانسور به قتلگاه حکومتی رفته‌اند. ما فراموش نمی‌کنیم! ما که امروز این مقاومت و مبارزه برای رفاه و برابری و آزادی را می‌بینیم.

روزنامه‌نگاران مستقل ایران

***********

بکتاش آبتین درگذشت.

پنجره را به پهنای جهان می گشایم!
جاده تهی است. درخت گرانبار شب است
ساقه نمی لرزد، آب از رفتن خسته است
تو نیستی، نوسان نیست
تو نیستی، و تپیدن گردابی است
تو نیستی، و غریو رودها گویا نیست،
و دره ها ناخواناست...

بکتاش آبتین متولد ۱۳۵۳، شاعر، فیلمساز و عضو کانون نویسندگان ایران که با وجود بیماری زمینه‌ای در دوران کرونا مشغول گذراندن دوران حبس خود در زندان اوین بود، پس از این که دومین بار به کرونا مبتلا شده بود و با تعلل مسئولان زندان برای انجام به موقع اقدامات درمانی، جان شیرین خود را فدای آزادی کرد.
کانون صنفی معلمان ایران درگذشت جانگداز او را به خانواده آبتین، همراهانش در کانون نویسندگان ایران، جامعه مستقل فرهنگی کشور و همه مردم آزادی‌خواه، تسلیت عرض می‌کند. روحش شاد، یادش گرامی.

کانون صنفی معلمان ایران

۱۴۰۰/۱۰/۱۸

***********

اردوی کار: ادامه‌ی اعتراض رانندگان تریلی ایران ‌خودروی تبریز

شنبه ۱۸ دی ماه، تعدادی از رانندگان تریلی ایران خودروی تبریز مقابل پارکینگ این شرکت در شهر ممقان دست به تجمع زدند. گفته می‌شود بیش از یک هفته است که این رانندگان به در اعتراض به عدم دریافت معوقات مزدی در همین مکان دست به تجمع می‌زنند.

***********

تداوم نبردی سخت و نابرابر برای تعیین حداقل مزد سال ۱۴۰۱

ماه‌ها و هفته‌های آخر هر سال زمان از سرگیری نبردی نابرابر، دشوار و حیاتی به منظور تعیین حداقل مزد و افزایش سطح عمومی دیگر مزدها برای سال آینده است. در یک سوی این نبرد میلیون‌ها کارگر زن و مرد در رشته‌های مختلف صنعت، خدمات و کشاورزی قرار دارند که خواستار مزدی درخور در مقابل فروش نیروی کار خود هستند، مزدی که پاسخگوی هزینه‌های روزافزون زندگی و تامین کننده نیازهای فزاینده‌ی خود و خانواده‌هایشان باشد. در طرف دیگر این نبرد، سرمایه‌داران و دولت حامی آنها و عوامل وابسته به کارفرمایان و دولت که زیر عنوان دروغین «نماینده کارگران» در «شورای عالی کار» قرار دارند که به شیوه‌های مختلف می‌کوشند تا آنجا که ممکن است سطح مزدهای واقعی، یعنی قدرت خرید کارگران، را پایین نگاه دارند و سهم هرچه بیشتری از تولید اجتماعی کارگران را به تصاحب سرمایه در آورند.
متن کامل بیانیه را اینجا کلیک کنید.

۱۷ دی ۱۴۰۰

- سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

- سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

- کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر

- گروه اتحاد بازنشستگان

- کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

- کمیته پیگیری ایجاد تشکل‌های کارگری ایران

***********

شورای بازنشستگان ایران: ضرب‌الاجل کارکنان شرکت پست به وزیر ارتباطات!

کارکنان شرکت پست در جریان تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان وزارت ارتباطات، ضمن قرائت یک بیانیه‌ و طرح مطالبات، ضرب‌الاجلی یک ماهه برای احقاق حقوق خود تعیین کرده و خواستار پاسخگویی عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص معضلات صنفی و معیشتی کارکنان این شرکت شدند.

***********

اردوی کار: اعتراض کارگران «شرکت تولیدی و یدکی موتور ایران» به تغییر عنوان شغلی خود

تعدادی از کارگران شرکت تولیدی و یدکی موتور ایران به تغییر عنوان شغلی خود اعتراض کردند. به گفته‌ی این کارگران، قرادادهای کاری آن‌ها یک ماهه است و از ابتدای زمستان در قرادادها، عنوان شغلی آن‌ها تغییر کرده است.
این کارگران می‌گویند: تعدادی از کارگران در اعتراض به تغییر عنوان شغلی و عدم امضای قرارداد، برای مدتی از کار تعلیق شدند اما مجددا با امضای قرارداد به کار برگشتند.
به گفته‌ی آنها، قردادهای یک ماهه، امنیت شغلی کارگران را به خطر انداخته است و آن‌ها چاره‌ای ندارند جز امضای قرارداد کار با همان شرایطی که کارفرما می‌خواهد.
این کارگران می‌گویند: کار آن‌ها سخت و زیان‌آور است و نگران هستند با تغییر عنوان شغلی سخت و زیان‌آور بودن شغل‌شان دچار مشکل شود.

***********

پا از گلوی نویسندگان بردارید

شورای بازنشستگان ایران: بخشی از بیانیِۀ اعتراضی جمعی از زندانیان سیاسی اوین در حمایت از بکتاش آبتین

"ضمن اعتراض به قوه‌ی قضاییه‌، سازمان زندان‌ها و کلیه‌ی نهادهای مسئول، عواقب هرگونه خطر جانی برای بکتاش آبتین را نه متوجه کووید ۱۹ بلکه بر عهده‌ی آنها می‌دانیم.
بر اساس اطلاعات موثق، محکومان اختلاس‌گر وابسته به حکومت که به حبس‌های بلندمدت محکوم شده‌اند، با صدور حکم "رأی باز" از سوی قوه‌ی قضاییه‌، دوران محکومیت خود را در خانه‌ها، ویلاها، شرکت‌ها و کارخانه‌هایشان سپری می‌کنند و حال آنکه بکتاش آبتین صرفاً به جرم خلق اثر هنری و فعالیت اجتماعی مؤثر علیه سانسور در کانون نویسندگان ایران روی تخت بیمارستان به خواب مصنوعی برده شده تا جسم نیمه‌جان او اکسیژن کمتری مصرف کند‌.
بکتاش در ۱۵ ماه مدت حبس خود، از هیچ امکان و فرصتی برای دفاع از زندانیان تحت ستم در زندان جمهوری اسلامی دریغ نکرده و همواره دوشادوش و همراه زندانیان حقوق آنها را پیگیری کرده است. ما زندانیان سیاسی بند ۸ زندان اوین ضمن اعتراض به قوه‌ی قضاییه‌، سازمان زندان‌ها و کلیه‌ی نهادهای مسئول، عواقب هرگونه خطر جانی برای بکتاش آبتین را نه متوجه کووید ۱۹ بلکه بر عهده‌ی آنها می‌دانیم و از افکار عمومی و تمامی نهادهای حقوق بشری مستقل انتظار داریم پس از بررسی دقیق کارنامه‌ی جمهوری اسلامی در نقض آزادی بیان، حقوق بشر و سرکوب زندانیان، زمینه‌های مؤثر و عملی را برای آزادی همه‌ی زندانیان سیاسی فراهم سازند"./ ۱۲ دی ۱۴۰۰

***********

گروه اتحاد بازنشستگان: لیلا حسین‌زاده پس از ۲۶ روز بازداشت موقت در شیراز و تهران آزاد شد

ساعتی پیش لیلا حسین زاده، فعال صنفی دانشجویی دانشگاه تهران پس از ۲۶ روز بازداشت به قید وثیقه ۱.۵ میلیارد تومانی از زندان عادل‌آباد شیراز آزاد شد.
این سومین پرونده حسین‌زاده است و اینبار ۲ اتهام اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام به وی تفهیم شده است. این پرونده در حالی تشکیل می‌شود که وی پیشتر زیر ۵ سال حکم بود./ شوراهای صنفی دانشجویان کشور
آزادی «لیلا حسین زاده» فعال دانشجویی از بند را تبریک می گوییم و آزادی هر چه سریعتر سایر فعالان محبوس و تمامی زندانیان سیاسی را قاطعانه خواستاریم!

***********

اردوی کار: کارگران رنگین نخ سمنان مقابل استانداری تجمع کردند

صبح امروز یکشنبه ۱۲ دی ماه کارگران رنگین نخ سمنان که پیش از این ۱۴ بار تجمعات مشابهی را مقابل ساختمان نهادهای دولتی در استان انجام داده‌اند، با تجمع در مقابل ساختمان استانداری پیگیر مطالبات مزدی و سنواتی خود شدند. یکی از این کارگران گفت: ما کارگران دست کم ۵۰ نفر هستیم که از سال ۹۲ پیگیر مطالبات‌مان از مسئولان شهرستانی و استانی هستیم اما متاسفانه بعد از گذشت هشت سال هنوز هیچ اقدامی در جهت پیگیری مطالبات انجام نشده است.

جمع اعتراضی معلمین خرید خدمات یزد
تعطیلی ۳۰۰ کلاس درس در استان یزد در پی تجمع معلمین خرید خدمات در مقابل استانداری
معلمین خرید خدمات یزد از روز گذشته با تعطیلی کلاس های درس، اعتراض خود را نسبت به بخش نامه ای که بیمه آنها را به ۲۱ روز و حقوقشان به کمتر از نصف دریافتی سال گذشته تقلیل میدهد، اعلام کردند.
این معلمین امروز باهمراهی والدین و دانش آموزان کلاس خود درمقابل استانداری تجمع کردند و خواستار پیگیری و حل مشکلات خود شدند.

تجمع اعتراضی کارکنان شرکت پست
گروهی از کارکنان شرکت پست در مقابل ساختمان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در اعتراض به مشکلات معیشتی و صنفی خود تجمع کردندو خواستار اجرای همسان‌سازی حقوق و مزایا شدند

***********

هفتمین روز از تجمع اعتراضی کارکنان پتروشیمی رجال

امروز یکشنبه ۱۲ دی‌ماه کارکنان پتروشیمی رجال برای هفتمین روز به منظور پیگیری مطالبات خود دست به تجمع اعتراضی زدند.
این کارگران که خواستار پرداخت حق مزایای اقلیمی و بدی آب و هوا خود طبق بخشنامه سازمان منطقه ویژه هستند، می‌گویند: همچنین تعطیل کاری‌ها و جمعه کاری‌ها از آبان‌ماه ۹۷ پرداخت شده ولی قبل از آن پرداخت نشده است.
اصلاح قرارداد پرسنل و در اختیار قراردادن یک نسخه از آن به کارکنان از دیگر خواسته آن‌ها بوده و خواستار اجرای صحیح طرح طبقه بندی مشاغل هستند.

***********

هیراد پیربداقی آزاد شد

هیراد پیربداقی فعال کارگری که در زندان اوین دربند بود امروز شنبه به قید وثیقه و موقتا آزاد شد.
ما خواهان توقف روند آزار و اذیت و پیگرد قضایی و امنیتی فعالین کارگری، اجتماعی و سیاسی و آزادی همه زندانیان سیاسی هستیم.
آزادی هیراد پیربداقی را به خانواده و دوستانش و به تمامی فعالین کارگری تبریک میگوییم. به به مادر ایشان خانم ستاره جلالی تبریک میگوییم که در این مدت بیش از دو ماه بدون توقف، پیگیر آزادی و سلامت و وضعیت فرزندش بوده است. پرونده قضایی مفتوحه علیه هیراد پیربداقی باید بسته و ایشان تبرئه و نه با وثیقه بلکه به طور دائم و بی قید و شرط آزاد باشد.     کانال مستقل کارگران هفت تپه

***********

اردوی کار: محمدحبیبی سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران(تهران) به دادگاه انقلاب شهریار احضار شد

بازپرس شعبه ششم دادسرای عمومی و انقلاب شهریار طی حکمی محمد حبیبی را برای پاره‌ای از توضیحات به پلیس امنیت فاویژه غرب استان تهران احضار کرد در این احضاریه ای آمده است که این فعال صنفی همراه وکیل خود حاضر شود سخنگوی کانون صنفی معلمان تهران پیش تر با اتهاماتی واهی به هفت سال و نیم زندان محکوم شده بود، که نزدیک به سه سال را در زندان گذراند.همچنین دادگاه اداری وزارت آ.پ حکم اخراج‌ و ‌بازخرید از خدمت را برای این فعال صنفی معلمان صادر کرده است.
شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران ضمن حمایت از فعالیت های صنفی و قانونی آقای حبیبی خواهان توقف پرونده سازی علیه فعالین صنفی است

***********

گروه اتحاد بازنشستگان: به پیشواز سال نو میلادی ۲۰۲۲

سالی دگر بر جهان گذشت. در حالی که تامین ابتدایی ترین نیازهای زندگی به طور فزاینده ای از دسترس میلیون ها انسان زحمتکش دور مانده و قطب ثروت و قدرت سرمایه با قبضه تمامی اهرم های اقتصادی-سیاسی و منابع عمومی و اتکا به حکومت های سرکوبگر و مرتجع حامی، در همه نقاط جهان با صف آرایی خشن و خونین مقابل توده های معترض به جان آمده، برای حفظ بقا و سلطه تقلا می نماید. آوار نمودن بار بحران همه جانبه(و نیز در شرایط پاندومی مرگبار کرونا) بر گرده زحمتکشان، تحمیل فقر و گرسنگی، انواع تبعیض، نابرابری و خشونت بویژه علیه زنان، میلیتاریزه نمودن جهان و کشاندن بسیاری از مناطق به ورطه جنگ، تحمیل آوارگی و شرایط غیرانسانی پناهجویان،خانه خراب نمودن مردم، تخریب فزاینده و فاجعه بار محیط زیست و پس گرفتن دستاوردهای مبارزات مردمی... ترکیب مرگ آوری است که امکان زندگی را از میلیون ها انسان محروم و زحمتکش سلب نموده است. اما در سوی دیگر نمودهای تحمل ناپذیری و انفجار خشم توده های معترض به چنین بساط ننگین و غیر انسانی، جنبش ها و مبارزات همه جانبه مردم زحمتکش را در بخش های بسیاری از کشورها و مناطق جهان جاری ساخته است.
آغاز سال نو را با امید به پیروزی مبارزات متحد، آگاهانه و متشکل زحمت‌کشان و رهایی و بالندگی تمامی مردان، زنان و کودکان در سراسر گیتی، تبریک می گوییم.

گروه اتحاد بازنشستگان

‌۱۴۰۰/۱۰/۱۰

***********

شورای بازنشستگان: پیام بمناسبت آغاز سال نو میلادی

دنیا درحالی به استقبال سال نو میلادی ۲۰۲۲ می‌رود که تحت سلطه سرمایه بیسابقه ترین شکاف طبقاتی را تجربه میکند. در اقصی نقاط کره زمین تقابل ۹۹ درصدی ها با یک درصدی ها بطورجدی تر توسط جنبش های مطالباتی حول اعتراض به کل وضعیت موجود و برای یک زندگی بهتر از خیابانهای پاریس تا تهران، از اروپا تا آمریکای لاتین و آسیا و خاورمیانه ادامه دارد.
سرمایه داری در اثر تسلط سیاست های بازار آزاد بر اکثریت زندگی مردم جهان، تلاش دارد تا دستاوردهای مبارزاتی بشریت متمدن طی دو قرن اخیر را بازپس بگیرد و با تحمیل جنگ ، فقر ، گرسنگی ، مهاجرت و آوارگی، جهان را به بربریت نوین بکشاند.
حکومت های سرمایه ، ناتوان از پاسخ به نیازهای بشر امروز ، با رویکرد حداکثری افزایش نرخ استثمار، پیامدهای تبعیض‌ آمیز در کنترل و درمان کرونا و همچنین‌ فاجعه‌گسترش فاصله طبقاتی بازهم بیشتر ، افزایش سن بازنشستگی، کاهش هزینه های عمومی و خدمات بیمه ای، فشارهای بیشتر معیشتی، تغییرات اقلیمی و دامن زدن به گرایشات فاشیستی و نژاد پرستانه و مذهبی ، مردم جهان را در مرز تعیین تکلیف با این مناسبات قرار داده است.
در مقابل، جوامع بشری اعتراض به وضعیت موجود را تا ریشه کن کردن مناسبات حاکم بر جهان و دستیابی به زندگی توام با رفاه و آزادی و زیستن در آغوش طبیعت و عشق به انسانها را در تلاشی همگانی و بی امان ادامه میدهند.
این اعتراضات که اغلب با خشونت پلیس حافظ سرمایه روبرو ست ، علیه سیاست مخرب ریاضت کشی، تخریب محیط زیست، تبعیض جنسیتی، بیکاری های میلیونی ، فلاکت عمومی، مهاجرت های ناچاری و کاهش خدمات اجتماعی ، در اکثر نقاط جهان چهره ی سال جاری را که رو به پایان است، نشان میدهد.
ضمن ابراز خرسندی و مشارکت در شادیِ مردم جهان بمناسبت آغاز سال نو میلادی، امیدواریم که این کشمکش های گسترده ، پاسخ تاریخی خود را در سال پیش رو به سرانجام برساند.

شورای بازنشستگان ایران

‌۲۷ دسامبر ۲۰۲۱

***********

اردوی کار: کارگران کارخانه کاشی تبریز دست به اعتصاب زدند

کارگران شیفت صبح کارخانه کاشی تبریز امروز جمعه دهم دیماه در اعتراض به سطح نازل دستمزدها دست به اعتصاب زدند و در محل رختکن تجمع کردند.
پیش‌تر کارفرما وعده داده بود که پایه حقوق کارگران را افزایش دهد اما با توجه به خُلف وعده کارفرما، این کارگران امروز صبح در محل رختکن مانده و از رفتن به سر کار امتناع کردند.
کارخانه کاشی تبریز حدود ۷۵۰ نفر کارگر دارد که در ۳ شیفت ۱۲ ساعت کار و ۲۴ ساعت استراحت مشغول به کار هستند که تعداد ۲۵۰ نفر از کارگران شیفت صبح جمعه هم اکنون دست به اعتصاب زده‌اند.

***********

گروه اتحاد بازنشستگان: نامه ی سرگشاده یک بازنشسته

من اسماعیل گرامی کارگر بازنشسته کارخانه ی کارتن سازی که خواهان افزایش حقوق خود ودیگر بازنشستگان طبق قانون بوده ودرتجمعات قانونی بازنشستگان شرکت کرده ام ، با قوانین جمهوری اسلامی ایران مجرم شناخته شده ومحکوم به ۴ سال حبس شده ام و هم اکنون مدت ۹ ماه است که در " زندان تهران بزرگ " بسر می برم. درکجای دنیا یک فرد بازنشسته با ۶۶ سال سن وبیماری های صرع ، پروستات ، کمردرد ودندان دردهای پی درپی فقط به خاطر اعتراض به عدم پرداخت حقوق خود وشرکت درتجمعات مجرم شناخته شده وبه حبس محکوم می گردد؟
حکومت جمهوری اسلامی ایران درحالی با یک بازنشسته چنین برخوردی می کند که ادعای رعایت حقوق بشرش گوش جهانیان را کر کرده است. " زندان تهران بزرگ " که درآن محبوس هستم نمونه ای از زندان های ایران است که آب آشامیدنی ندارد و زندانی باید خود خریداری نماید. حتی از نظر مواد غذایی دارای کیفیت بسیار پایین است! که درمواردی زندانی خود مجبور به خرید مواد وطبخ آن است.
در " زندان تهران بزرگ " حتی آب گرم مناسب برای استحمام وجود ندارد.
من اسماعیل گرامی صدایی از بازنشستگان بودم واز تمامی بازنشستگان ، همکاران ، دوستان ، و آشنایان انتظار دارم صدای من باشند واین نامه را به هر زبانی که برایشان مقدور است ترجمه کرده وآن را برای سندیکاها واتحادیه های کارگری کشورهای مختلف وهمچنین سازمان حقوق بشر ارسال نمایند تا جهانیان بدانند که ادعای رعایت حقوق بشر حکومت جمهوری اسلامی ایران دروغی بیش نیست.

اسماعیل گرامی - کارگر بازنشسته

زندان تهران بزرگ

۱۴۰۰/۱۰/۶ برابر ۲۷ دسامبر ۲۰۲۱

***********

گروه اتحاد بازنشستگان: بخش پایانی بیانیه تحلیلی شورای هماهنگی

با توجه به اینکه دوره امتحانات آغاز شده‌ و ما فعلا قصد عدم برگزاری امتحانات را نداریم،این دوره بهترین فرصت برای ارکان تقنینی و اجرایی حکومت است تا در رویکرد خود با فرهنگیان شاغل و بازنشسته تجدیدنظر کنند و بیش از این در مقابل اراده جمعی معلمان نایستند. اکنون فرصتی است برای ثابت کردن حسن نیت مسئولان و ما در این فرصت برای نحوه تحقق مطالبات حاضر به گفتگو و مذاکره با توجه به شرایط مندرج در بند ۱۰ هستیم. اما هرگز اصل مطالبات قابل مذاکره نخواهد بود و باید در مورد نحوه عملیاتی شدن آن گفتگو شود. در همین راستا اعلام می‌کنیم جامعه معلمان انتظار دارد تا پایان امتحانات مطالبات زیر عملیاتی شود در غیر این صورت اعتراضات به شکل گسترده تر ادامه خواهد یافت:
الف- اجرای کامل همسان‌سازی بازنشستگان بر مبنای قانون مدیریت خدمات کشوری
ب- اجرای کامل رتبه‌بندی بر مبنای حداقل هشتاد درصد حقوق‌ متناظر اعضای هیات علمی و تعیین منابع بودجه رتبه‌بندی برای سال ۱۴۰۱ بدون قید و شرط.
ج- آزادی معلمان دربند و مختومه شدن پرونده فعالان صنفی و توقف احضار و بازجویی معلمان توسط حراست‌ها و نهادهای مدنی
د- توقف سیاست‌های خصوصی‌سازی و پولی‌سازی آموزشی و اهمیت به اصل سی قانون اساسی و تاکید بر آموزش رایگان و با کیفیت و عادلانه برای همه
شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در صورت محقق نشدن خواسته های مطرح شده با تمام قدرت از حق تعطیلی کلاس،اعتصاب و تجمع در جهت حمایت از خواسته های به حق معلمان و دانش آموزان استفاده خواهد نمود.ما هشدار می دهیم تبعات این تصمیم شورا مستقیما بر عهده حاکمیتی است که تیغ خود را سمت و سوی منافع معلمان و دانش آموزان در بی اعتنایی به آموزش رایگان و با کیفیت گرفته است.نادیده گرفتن مطالبات معلمان مسلما تاوان سختی خواهد داشت.امیدواریم حاکمیت با تجدید نظر در روش های پیشین،بیش از این مطالبات به حق معلمان جامعه را نادیده نگیرد که عواقب جبران‌ناپذیر آن گریبان تصمیم سازان این وضعیت نامطلوب آموزشی را خواهد گرفت.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران ۷ دی ماه ۱۴۰۰

***********

اردوی کار: کارگران سد شفارود رضوانشهر مجدداً تجمع کردند

حدود ۷۰ نفر از کارگران سد شفارود در اعتراض به پرداخت نشدن حقوقشان صبح امروز سه‌شنبه ۷ دیماه در محوطه کارگاه سد شفارود تجمع کردند.
این کارگران حدود ۷ ماه است که حقوق نگرفته اند.
حدود ۴ ماه هم حق بیمه این کارگران پرداخت نشده است .
ساخت سد شفارود از شهریور متوقف شده و حدود ۹۰۰ کارگر بیکار شده اند.

***********

اردوی کار: جلوگیری حراست مخابرات خوی از ورود کارکنان معترض به محل کارشان

یکشنبه ۵ دیماه ۱۴۰۰، حراست مخابرات شهرستان خوی، از ورود کارکنان اداره که به جهت عدم رسیدگی به خواسته‌های قانونی خویش در خصوص اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل دست به اعتراض زده بودند، جلوگیری کرد.

***********

گروه اتحاد بازنشستگان: "معیشت ما در خطر است"!

تجمع اعتراضی امروز سرایداران و خدمتگزاران مدارس در جلو مجلس. اجرایی شدن فوق العاده ویژه و همسان سازی حقوق از جمله مطالبات آنان می باشد. یکشنبه ۵ دی

یکشنبه اعتراضی بازنشستگان فولاد امروز نیز ادامه یافت!
خوزستان تجمع اعتراضی بازنشستگان فولاد در خوزستان مقابل صندوق بازنشستگی

بازنشستگان فولادی امروز هم در خیابان!
یکشنبه ۵ دی تجمع اعتراضی باز نشستگان فولاد و معدن جلوی امور باز نشستگی اصفهان برای حق و حقوق از دست رفته خود.

مراسم تشییع ۱۰ کارگر پروژه ای
مراسم تشییع ۱۰ کارگر پروژه ای شاغل در میدان نفتی یادآوران که در تصادف فجیع دیروز اتوبوس محل کار در جاده اهواز - خرمشهر کشته شدند. مراسم در شهر "دارخوین" و ورود نیروی انتظامی برای مقابله با اعتراضات احتمالی خانواده ها و مردم بومی داغدار.
مرگ دردناک کارگران در ارابه های مرگ و جاده های ناایمن

***********

قطعنامه پایانی تجمع سراسری معلمان ایران، پنجشنبه، ۲ دی ۱۴۰۰

فرهنگیان عزیز، دانش آموزان و اولیای گرامی
ما امروز اینجا جمع شدیم که به سیاست‌های حاکمیت در قبال فرهنگیان شاغل و بازنشسته و بی‌توجهی به آموزش با کیفیت و رایگان اعتراض کنیم ما در اینجا جمع شده‌ایم تا اعلام کنیم :
۱. امروز زندگی بازنشستگان شریف و عزیز با مخاطرات جدی روبرو است حقوق آنان دو برابر زیر خط فقر است از بیمه‌کارآمد محرومند و قانون همسان‌سازی بازنشستگان مبتنی بر قانون مدیریت خدمات کشوری اجرا نمی‌شود. ما خواهان اجرای کامل قانون همسان‌سازی از اول مهر ۱۴۰۰ هستیم و بیش از این نمی‌توانیم به این وضعیت ظالمانه ادامه دهیم.
۲. مصوبه مجلس در مورد رتبه‌بندی چیزی جز سرهم‌بندی نبود جالب اینکه دولت مدعی شده‌است که همین لایحه ناقص و تحمیلی را هم در سال ۱۴۰۰ اجرا نخواهد کرد. ما خواهان اجرای لایحه رتبه‌بندی بدون در نظر گرفتن میزان اعتبار در نیمه دوم ۱۴۰۰ هستیم. باید حقوق معلمان بخش خصوصی در مدارس غیردولتی، معلمان نهضت سوادآموزی، خرید خدمات، نیروهای خدماتی و سایر بخش ها با توجه به رتبه‌بندی افزایش یابد. ما نسبت به این همه تضییع حقوق و ستم به فرهنگیان بیزاریم و در مقابل این همه ستم سکوت نمی‌کنیم.
۳. وضعیت و کیفیت آموزش بحرانی است فقدان امکانات و آموزش پولی باعث بازماندن بیش از سه میلیون کودک از آموزش شده‌است ما خواهان کیفیت‌بخشی به آموزش و ارائه آموزش کیفی و رایگان و عادلانه در تمام کشور به ویژه مناطق محروم هستیم.
۴. سناریوسازی به شیوه کیهان برای مقهور کردن و امنیتی کردن مطالبات صنفی راه به جایی نخواهد برد سال‌هاست که فعالان صنفی زیر ضرب هستند و زندان و اخراج به آنان تحمیل می‌شود اما کنشگری متوقف نمی‌شود. امروز آزادی معلمان دربند یک مطالبه جدی نزد معلمان است و آزادی آقای رسول بداقی نتیجه این مطالبه‌گری است و ما آن را به فال نیک می‌گیریم اما خواسته معلمان آزادی بدون قید و شرط تمام معلمان زندانی ، توقف احضار و بازجویی فعالان صنفی و توقف پرونده‌سازی و دادگاه‌های ظالمانه است. ما به خط سرکوب فعالان اعتراض داریم و با تمام قدرت از معلمان دربند حمایت می‌کنیم.
۵. ما از افزایش حقوق تمام اقشار اجتماعی و کارگران و زحمتکشان به بالای خط فقر حمایت می‌کنیم و زندگی شرافتمندانه را حق همگانی می‌دانیم و با تحلیل‌های غیرکارشناسی که افزایش حقوق معلمان را تورم‌زا می‌داند مخالفیم. این حقوق‌های نجومی، اختلاس‌های بزرگ و تمرکز ثروت و قدرت در دست یک عده قلیل است که امنیت مالی و روانی اکثریت جامعه را به خطر انداخته است. ما تشویش اذهان عمومی علیه معلمان توسط صدا و سیما را محکوم می‌کنیم.
۶. شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران یک تشکل صنفی و مستقل است که از کانون‌های صنفی و انجمن‌های صنفی فرهنگیان تشکیل شده‌است این کانون‌ها و انجمن‌ها تشکل‌های صنفی، مستقل و دارای شناسنامه و قانونی هستند.
شورای هماهنگی ضمن استقبال از آزادی رسول بداقی انتظار دارد حاکمیت به رفتارهای امنیتی با معلمان ایران پایان دهد.اسماعیل عبدی پس از اتمام ۶ سال زندان یک سال است که زندان ۱۰ ساله خود را می گذراند و در انتظار اعاده دادرسی است.ما خواهان مختومه شدن پرونده او و منع تعقیب او و پایان ظلم های رفته به او و خانواده اش هستیم. در اقدامی عجیب عزیز قاسم زاده سخنگوی کانون صنفی فرهنگیان گیلان بدون اخذ ضرورت آخرین دفاع در دادسرا پرونده اش به دادگاه رفت.ما ضمن اعتراض به این رویه غیر حقوقی و شگفت انگیز خواهان مختومه شدن پرونده او و منع تعقیب او در دادگاه هستیم. همچنین به حکم صادره ۷ ماه زندان تعزیری لطیف روزیخواه عضو هیات مدیره کانون صنفی فرهنگیان آذربایجان شرقی و صدور حکم جزای نقدی سنگین علیه محمود ملاکی عضو ارشد کانون صنفی فرهنگیان بوشهر و آزادی یعقوب یزدانی و محمد رضا رمضانزاده دبیر کل سابق شورای هماهنگی و مهدی فتحی از استان فارس هستیم.
در پایان اعلام می کنیم شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران بر عهد و پیمان خود با فرهنگیان شاغل و بازنشسته تاکید دارد و تا تحقق کامل مطالبات با حمایت فرهنگیان دست از مطالبه گری برنخواهد داشت و روند اعتراضات را با شدت هر چه بیشتر ادامه خواهد داد، همچنین از دولت و مجلس می خواهد بیش از این در مقابل خواست و اراده ی معلمان نایستند و از قوه قضائیه می خواهد به پرونده سازی ها علیه فعالان صنفی از جمله غلامرضا غلامی و روح الله مردانی و دیگر فعالان صنفی پایان دهد. به امید تحقق آزادی و عدالت و رفاه و شادی و صلح در ایران عزیز

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

۲ دی ۱۴۰۰